Google wave iespējas

470 views

Published on

Kārļa Andrejeva prezentācīja

Published in: Technology
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
470
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
2
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Google wave iespējas

  1. 1. Google Wave iespējas Kārlis Andrejevs Līvānu 1.vidusskola 10.A klases skolnieks
  2. 2. Kas ir Google Wave?• Google Wave ir kas tāds, kas ļauj ļoti moderni funkcionēt jaunam uzņēmumam. Tas ir, hmm, combo box rīks, kas nosedz tādas prasības kā e-pasts (gmail), čats (skype), projektu vadība (miljons dažādas programmas), dokumenti, wiki u.c. ko tik nevar izdomāt. Galvenais, ka viss tas ir sanests vienā vietā.• Iedomājamies, ka mums ir jāuzraksta epasts kādam jeb mēs gribam uzsākt komunikāciju ar kādu kolēģi. Google Wave gadījumā kolēģis šo e-pastu redzēs tāpat kā tagad, bet sāls slēpjas tajā, ka mēs varam ļoti sakārtoti atbildēt. Cik no mums ir gadījies, ka vajag atbildēt uz garu e-pastu, kas ir sakārtots pa vairākiem paragrāfiem, un, lai uzturēt kārtību, tad arī uz katru parāgrāfu atbildam. Beigās ir baigā putra un neviens neko nesaprot. Ar Google Wave var atbildēt uz katru no teikuma, pat vārda, un to pretēja persona redzēs dzīvajā. Respektīvi, viena no Skype un citi IM problēma ir tāda, ka bieži mēs sēžam un skatamies , kā ikona, kas apzīmē, ka pretēja puse raksta, kustas. Wave gadījumā uzreiz ir iespējams redzēt, ko pretējā puse raksta, negaidot teikuma beigas (šo iespēju, protams, var atslēgt). Es pat varu iedomāties, cik dinamiska saruna varētu izvērsties, gandrīz kā realitātē.
  3. 3. Vai tas ir tas, kas mums ir vajadzīgs?• Google Wave pietuvojas arvien tuvāk tam, ka mēs drīz varēsim duplicēt savas darbības kā realitātē tā arī pie datora. Un tas ir tas, kas nedaudz biedē, bet tajā pašā laikā ļoti sajūsmina par tehnoloģiskiem sasniegumiem. Wave būs pieejams šī gada beigās visiem, un liekas, ka tas tuvāko gadu laikā mainīs interneta vidi. Ja es pārstāvētu kādu projektu vadības programmatūras izstrādātājus (kaut vai open source), tad jau laicīgi gatavojotos ieintegrēties šajā, ja to nedarīs, tad to izdarīs konkurenti…
  4. 4. KĀ NOPELNĪT NAUDU GOOGLE WAVE?• Ja vēlaties nopelnīt naudu internetā, tad nedrīkst atpalikt no vispārējām tendencēm internetā un, neapšaubāmi, Google Wave ir spilgtākais šā gada notikums interneta vidē. Vispār apbrīnoju šo kompāniju un vienmēr esmu domājis, ka Google valdīs pār pasauli.
  5. 5. Vai Google Wave ir revolūcija?• Tas ir ērtāks par Skype, jo to nevajag instalēt - to var atvērt ar Interneta pārlūku, piemēram, ar Chrome (ar citiem pārlūkiem gan var nākties pieinstalēt papildus spraudni). Vēl patīkami ir tas, ka teksts, ko raksta cilvēks otrā galā, parādās uzreiz kolīdz to ievada, kas savukārt ir kaitinoši Skype, kad redzi ka tev raksta, raksta un beigās izdzēš un tu nemaz nezini par ko būtu varējusi izvērsties diskusija. Veivā ir kā dzīvē, cilvēkam ir iespēja izpļāpāties. Veivs ir arī ērtāks par e-pastu, piemēram, Veivā nav jābaidās nosūtīt kļūdainu tekstu. Gadījumā, ja tur būs kļūda, to var ātri vien palabot. Turklāt ļoti ērti šeit ir veidot diskusijas. E-pastos parsti diskusijas kāds nojauc ar to, ka atsūta jaunu e-pastu nevis izmanto reply.• Pat ņemot vērā to, ka Google Wave vēl jo projām ir izstrādes stadijā, tas ir jaudīgs rīks, taču laikam jau nekad neaizvietos e-pastus un Skype. Sajūsma, kāda man bija pēc prezentācijas noskatīšanās, nu ir nedaudz pārgājusi, taču esmu pārliecināts, ka tieši šeit es turpmāk veikšu lielāko daļu komunikācijas Internetā ar pazīstamajiem. Tādēļ vēlos uzaicināt pēc iespējas vairāk cilvēku šajā vidē, t.i. varu nosūtīt ielūgumus uz jūsu e- pastu, ja ir vēlme patestēt šo vidi
  6. 6. Google Wave iespējas• Te būs dažas iespējas:• Pieteikumus un paplašinājumi: Tāpat kā Facebook pieteikumu vai iGoogle sīkrīku, izstrādātāji var veidot savas lietojumprogrammas ietvaros viļņiem. Tie var būt jebkas no botiem sarežģītu reālā laika spēles.• - Wiki funkcionalitāte: Jebkas rakstīts kādā Google Wave var rediģēt jebkurš cits, jo visas tās platformas sarunas tiek dalīta. Tātad, jūs varat labot informāciju, pievienot informāciju, vai pievienot savu komentāru topošajā saruna.• - Vilkšanas un nomešanas failu koplietošana: Nav pielikumi; vienkārši velciet failu un nometiet to iekšā Google Wave un katram būs pieejama.

×