Otoworks

404 views

Published on

OtoWorks is a wide experienced automotive IT company that produces internet technologies specificly for the automotive business and it\'s reason of the existence is to make the automotive business parties to work more effectively with each other. OtoWorks ease the automotive business...

0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
404
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
2
Actions
Shares
0
Downloads
1
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Otoworks

 1. 1. Otomotiv sektörü için internet teknolojileriüreten bir firmayız.Otoworksün varoluş sebebi; Otomotiv Dünyası aktörlerininbirbirleriyle daha etkin çalışmasını sağlamaktır. www.otoworks.com
 2. 2. Biz Kimiz ? Kurthan Tarakçıoğlu 1965 yılında Ankara’da doğan Tarakçıoğlu, ilk ve orta öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İş hayatına 1988 yılında Sabancı Holding’de başlayan Tarakçıoğlu, sırasıyla Opel Türkiye, Hyundai Assan ve İsotlar Grupta uzun yıllar Satış Sonrası Hizmetler Saha Operasyonları Müdürü, Satış Müdürü, Genel Müdür ve CEO görevlerinde bulunmuştur. Kendi yolunu çizmeye 2011 senesinin ikinci yarısında karar veren Tarakçıoğlu, bilgi ve birikimini kurduğu danışmanlık şirketi yoluyla sektöre transfer ederken, aynı zamanda da gelecek stratejilerini biçimlendirmek üzere Otoworks’e katılmıştır. Bertan Özdemir 1968 yılında İstanbul’da doğan Bertan, lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladıktan sonra İTÜ’de Makina Mühendisliği eğitimi aldı. Renault, Subaru ve Volkswagen markalarında çeşitli yurtiçi ve yurtdışı pozisyonlarda yöneticilik yaptıktan sonra 2002 senesinde Gerçek Otomobilcilik’te Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Opel, Chevrolet ve Ford markalarında satış sonrası komite üyeliklerinde bulundu. 2009 senesi içerisinde Gerçek Otomobilcilik’teki görevinden ayrılarak otomotiv konusunda uzmanlaşmış bir yazılım firması olan Otoworks’ü kurdu. Burçak Sayınsoy 1975 yılında Çanakkale’de doğan Burçak, lise eğitimini İzmir’de Özel Türk Koleji’nde tamamladıktan sonra Avusturalya’da Edith Cowan Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimi aldı. Çeşitli firmalarda program geliştirme görevlerinde bulunduktan sonra 2001 yılında Türkiye’ye döndü ve otomotiv yazılımları üzerine odaklandı. 8 yıl Gerçek Otomobilcilik’te Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü görevinde bulundu. 2009 senesi içerisinde Gerçek Otomobilcilik’teki görevinden ayrılarak otomotiv konusunda uzmanlaşmış bir yazılım firması olan Otoworks’ü kurdu.
 3. 3. Peki, biz ne yapıyoruz?Sektörün çekirdeğinde yetişmiş ve her biri kendi alanlarında uzman olanotomotiv profesyonelleri tarafından kurulmuş olan OTOWORKS otomotivbilişim firması, sektörümüzün tüm taraflarını (distribütör-bayi-özel servis-tedarikçi-filo kiralama) bir araya getirecek internet temelli platformlaroluşturarak sektöre bütünsel fayda yaratmayı amaçlamaktadır.Özetle, otomotiv sektörü için internet teknolojileri üreten bir firmayız.Kiralama firmalarının tüm operasyonlarını yönetebileceği rakipsiz bir ERPplatformu, yine kiralama firmalarının anlaşmalı servisleriyle arasındakiişlemleri en verimli şekilde gerçekleştiren Türkiyenin bu konudaki ilk ve tekticaret platformu ve son olarak ta tüm markalarda uygun fiyatlı orijinal yedekparça tedariği yapan bir B2B e-ticaret sitesi Otoworksün ürünler yelpazesindebaşlangıçta sunulan yeni nesil üç ayrı altyapı çözümüdür.Otoworksün varoluş sebebi ve anlamı; "Otomotiv Dünyası aktörlerininbirbirleriyle daha etkin çalışmasını sağlamak"tır.OTOWORKS, "otomotiv işini kolaylaştırır".
 4. 4. Ürünlerimiz Bugün, sektörün filo kiralama şirketleri ve operasyon maliyetlerinin ana odağı olan servis operasyonlarını da kapsam içine alan 5 adet ürünümüz bulunmaktadır. Bunların her biri veya iç içe kümelenmiş versiyonları sektörümüzün önemli ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamaktadır. filosis.net  filosis standart (filosunda 0-500 araç bulunduran firmalar)  filosis plus (filosunda 500-2500 araç bulunduran firmalar)  filosis enterprise (filosunda 2500 üstü araç bulunduran firmalar) filoline.net (tüm filo kiralama firmaları için) parcadeposu.com (tüm filo kiralama firmaları ve servisler için)
 5. 5. Kiralama Yazılımlarının Tarihçesi 1.Nesil Çözümler: MS Excel, MS Access 2.Nesil Çözümler: Mevcut Programların adapte edilme çalışmaları 3.Nesil Çözümler: Paket Programlar veya şirket içi geliştirilen yazılımlar 4.Nesil Çözümler: Filosis Enterprise
 6. 6. filosis plus filolinefilosis standart parcadeposu.com
 7. 7. filosis.netBir kiralama firmasının tüm operasyonlarınıyönetebileceği ERP* platformudur.Standart, Plus ve Enterprise olmak üzere; filo büyüklüğü ve firmaihtiyaçlarını karşılamak üzere üç versiyonu vardır.*ERP: Enterprise Resource Planning (Kurumsal Kaynak Planlama)Kısa açıklaması; ERP, bir işletmenin faaliyetlerini bütünsel bir yaklaşımla yürüten ve kontrolünümümkün kılan bir yönetim ve yazılım stratejisi.
 8. 8. filosis.net ne yapar ? kiralama sektörüne sunulan diğer uyarlama programların aksineuzun dönem kiralama süreçlerinin tüm aşamalarını tek tek analiz eder.Sektör yöneticileri tarafından karşılaşılan her bir sorun ve ihtiyaçaçözüm olacak şekilde hazırlanmış bir takip ve analiz sistemidir. teklif verme aşamasından başlayarak aracın ikinci elde satılması ileson bulan operasyonel kiralama sürecinin tüm aşamalarını planlama,takip ve yönetimini gerçekleştirebileceğiniz komple bir çözümsunmaktadır. içerisinde bulunan yapay zeka uygulaması ile geçmişte oluşanverilerin ileri seviyede analizleri yapılır. Bu analizler doğrultusundagüncel operasyonlarda etkin kararlar vererek bugünü yönetip,gelecekle ilgili doğru mali ve stratejik projeksiyonlar ışığında yarınlarıplanlamak mümkün olmaktadır.
 9. 9. filoline.netKiralama Firmalarının anlaşmalı servisleri ile arasındakiişlemleri en verimli şekilde gerçekleştiren Türkiye’nin ilkve tek E-Ticaret Platformudur.
 10. 10. filoline.net ne yapar ? Hizmet sağlayıcılar ile bağlantıda olmanızı sağlar. Filonuzun güncel servis durumunu gösterir. Onay sürecini hızlandırır ve kontrol altına alır. Akıllı uyarı ve kontroller ile doğru onay vermeyi sağlar Satış sonrası bütçenizi görmenizi sağlar. Veri transferi ile verimlilik ve maliyet avantajı sağlar. Sisteme kayıtlı tedarikçilerden avantajlı satın alma fırsatları.
 11. 11. parcadeposu.comparcadeposu.com tüm markalarda uygun fiyatlı orijinalyedek parça tedariği yapan bir B2B* E-Ticaret Sitesidir.benzeri olmayan parcadeposu.com’un etki alanı sadece filo kiralamafirmalarıyla sınırlı değildir ve operasyon maliyetlerine yaptığı etkiyadsınamaz düzeydedir.*B2B: Business to Business, Şirketler arasında yapılan ticaret.
 12. 12. İletişim Bilgileri www.otoworks.com OtoWorksFrancalacı Sokak No:28 34345 Arnavutköy Beşiktaş İstanbul web@otoworks.com Tel: (0216) 587 30 05

×