Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Скульптура – гімн людині
Античні скульптори (Мирон,
Фідій, Пракситель та ін.).
Мікеланджело – втілене
відчуття форми (“Опл...
“Мистецтво
ревниве: воно вимагає,
щоб людина
віддавалася йому
повністю”
Мікеланджело
Курос
• Курос — тип статуї юнака-
атлета, звичайно оголеного,
характерний зразок
давньогрецької пластики
періоду архаїки (...
Ко́ра
• Ко́ра — найменування
типу давньогрецької
скульптури періоду
архаїки, жіночий
еквівалент куроса
(близько 660 р. до
...
“Аполлон
Бельведерський”• Аполлон Бельведерський —
знаменита мармурова статуя,
що знаходиться в Бельведері,
одному з будин...
“Ніка Самофракійська”
• Ніка Самофракійська —
одна з найвідоміших статуй
античної епохи, присвячена
богині перемоги на ім'...
“Дискобол” Мирона
• Дискобол — одна є першою
класичною скульптурою, що
зображує людину у русі.
Переможець змагань із метан...
Figura serpentinata
• Figura serpentinata —
це скульптурна або
малярська
композиція, в якій
автор з метою
надання легкості...
“Афина и Марсий” Мирона
«Зевс Олімпійський» Фідій
• Зевс Олімпійський — давньогрецька
статуя Зевса роботи Фідія, встановлена в
центрі Храму Зевса ...
“Афіна Промахос” Фідій
• Афіна Промахос —
колосальна бронзова
статуя давньогрецького
скульптора Фідія. Донині
не збереглас...
“Афіна Промахос”
“Афіна Парфенос” Фідій
Афіна Парфенос — статуя
богині Афіни в повному
озброєнні, створена
давньогрецьким скульптором
Фідіє...
“Лаокоон та його сини”
Лаокoон та його сини —
скульптурна група в Ватиканських
музеях є відомим зображенням
смертельної бо...
“Колос Родоський” Харес
• Колос Родоський —
величезна статуя
грецького бога Сонця
Геліоса, споруджена між
292 та 280 рокам...
“Гермес із
немовлям
Діонісом”
(близько 340 р.
до н. е.)
Праксітель
Аполлон Сауроктон
(тобто Аполлон, що
вбиває ящура,
близько 370 до н. е.)
Праксітель
Афродіта Кнідська —
скульптура
давньогрецького
скульптора Праксітеля,
створена близько 350 до
н. е., та водночас
найвідомі...
“Дорифор” Поліклет
Дорифор — одна з
найзнаменитіших статуй
античності, ідеальна фігура
юнака зі списом, робота
скульптора ...
Мікела́нджело Буонарро́ті
• Італійський
скульптор,
художник,
архітектор, поет й
інженер. Його
твори вважалися
найвищими
до...
Мармуровий
рельєф,
створений
Мікеланджело
Буонарроті
близько 1492
року.
«Би́ тва кента́врів»
Розп'я́ття
• Розп'я́ття це́ркви
Са́нто Спірі́то —
дерев'яне розп'яття,
створене
Мікеланджело у 1492
році. Це розп'яття
бул...
«Вакх»
• «Вакх» ( «П'яний
Вакх») — мармурова
скульптура, що
зображає бога вина
Вакха. Цей твір був
створений
Мікеланджело ...
«П'єт́а» або «Опл́акування Христа́»
• Мармурова
скульптура, що
зображає
Богоматір, яка
тримає тіло
свого сина-
Бога.
1498 ...
“Давид”
• Шедевр епохи
Відродження, мармурова
скульптура Мікеланджело,
створена протягом 1501 —
1504 рр. Статуя зображає
б...
«Мойсе́й»
• Мармурова
скульптура
біблійного
пророка Мойсея,
створена
Мікеланджело
протягом
1513 — 1515 рр.
Гробниця Медичі
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

№ 2 , 11 кл.

674 views

Published on

Античні скульптори (Мирон, Фідій, Пракситель та ін.). Мікеланджело – втілене відчуття форми (“Оплакування Христа”, „Давид”, „Мойсей”, гробниця Медичі та ін.)

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

№ 2 , 11 кл.

 1. 1. Скульптура – гімн людині Античні скульптори (Мирон, Фідій, Пракситель та ін.). Мікеланджело – втілене відчуття форми (“Оплакування Христа”, „Давид”, „Мойсей”, гробниця Медичі та ін.)
 2. 2. “Мистецтво ревниве: воно вимагає, щоб людина віддавалася йому повністю” Мікеланджело
 3. 3. Курос • Курос — тип статуї юнака- атлета, звичайно оголеного, характерний зразок давньогрецької пластики періоду архаїки (650 р. до н. е. — 500 р. до н. е.). • Курос ставилися в святилищах і на гробницях; вони мали переважно меморіальне значення, але могли бути і культовими образами.
 4. 4. Ко́ра • Ко́ра — найменування типу давньогрецької скульптури періоду архаїки, жіночий еквівалент куроса (близько 660 р. до н. е. — близько 480 р. до н. е.).
 5. 5. “Аполлон Бельведерський”• Аполлон Бельведерський — знаменита мармурова статуя, що знаходиться в Бельведері, одному з будинків Ватиканського музею. • Вона була знайдена в руїнах вілли Нерона в Антії (сучасне Анціо) близько 1500 р. • Монторсолі, учень Мікеланджело, відновив кисті рук, але зробив це неправильно: в правій руці Аполлон повинен був тримати лавровий вінок, в його лівій руці був лук, на що вказує сагайдака за спиною Аполлона. Ці атрибути в руках божества означали, що Аполлон карає грішників і очищає тих, хто кається.
 6. 6. “Ніка Самофракійська” • Ніка Самофракійська — одна з найвідоміших статуй античної епохи, присвячена богині перемоги на ім'я Ніка. Створена у родоській школі скульптури. Зберігається й донині у Луврі (Париж, Франція). • Статую спорудили жителі острова Родос на згадку про перемогу, здобуту ними над флотом сирійського царя. Вона стояла на стрімкій скелі над морем, її п'єдестал зображував ніс бойового корабля.
 7. 7. “Дискобол” Мирона • Дискобол — одна є першою класичною скульптурою, що зображує людину у русі. Переможець змагань із метання диску зображений у момент розмаху перед киданням. Тіло атлета представлено у складному повороті — в стилі Figura serpentinata, що було надзвичайно складним та водночас сміливим прийомом. Ім'я атлета, зображеного у скульптурі, не збереглось. Не зберігся й оригінал Дискобола, він був загублений у Середні віки
 8. 8. Figura serpentinata • Figura serpentinata — це скульптурна або малярська композиція, в якій автор з метою надання легкості чи динаміки застосував, часом неприродне, спіралеподібне скручування тіла зображуваної особи.
 9. 9. “Афина и Марсий” Мирона
 10. 10. «Зевс Олімпійський» Фідій • Зевс Олімпійський — давньогрецька статуя Зевса роботи Фідія, встановлена в центрі Храму Зевса в Олімпії на півострові Пелопоннес.
 11. 11. “Афіна Промахос” Фідій • Афіна Промахос — колосальна бронзова статуя давньогрецького скульптора Фідія. Донині не збереглась, знайдені тільки фрагменти постаменту, на якому стояла Афіна. Існує кілька римських копій, одна з них експонується в Рим, інша відома як Афіна Медічі і експонується в Луврі
 12. 12. “Афіна Промахос”
 13. 13. “Афіна Парфенос” Фідій Афіна Парфенос — статуя богині Афіни в повному озброєнні, створена давньогрецьким скульптором Фідієм і встановлена в Парфеноні, освячена в 438 до н. е. Донині не збереглась, з усіх античних копій збереглась Афіна Варвакіон, яка експонується в Національному археологічному музеї Афін.
 14. 14. “Лаокоон та його сини” Лаокoон та його сини — скульптурна група в Ватиканських музеях є відомим зображенням смертельної боротьби Лаокоона та його синів із зміями. Скульптура роботи Гагесандроса та Атанадороса з Родоса є лише марморовою копією другої половини 1 століття до н. е. Оригінал був зроблений у бронзі 200 р. до н. е. у Пергамі і не зберігся.
 15. 15. “Колос Родоський” Харес • Колос Родоський — величезна статуя грецького бога Сонця Геліоса, споруджена між 292 та 280 роками до н. е. на вході до гавані острова Родос, Греція, учнем Лісіппа, Харесом із Лондоса. Статуя вважалася одним із Семи Чудес Античного Світу: за час свого існування була вона найвищою статуєю світу, висотою 31,5 м.
 16. 16. “Гермес із немовлям Діонісом” (близько 340 р. до н. е.) Праксітель
 17. 17. Аполлон Сауроктон (тобто Аполлон, що вбиває ящура, близько 370 до н. е.) Праксітель
 18. 18. Афродіта Кнідська — скульптура давньогрецького скульптора Праксітеля, створена близько 350 до н. е., та водночас найвідоміше зображення богині Афродіти античної доби. Оригінал статуї не зберігся, існують численні копії та повтори.
 19. 19. “Дорифор” Поліклет Дорифор — одна з найзнаменитіших статуй античності, ідеальна фігура юнака зі списом, робота скульптора Поліклета Старшого, втілення його «Канону», яка була створена близько 450-440 років до н. е. Оригінал статуї не зберігся.
 20. 20. Мікела́нджело Буонарро́ті • Італійський скульптор, художник, архітектор, поет й інженер. Його твори вважалися найвищими досягненнями мистецтва Відродження ще за життя самого майстра. 6 березня 1475, Капрезе — †18 лютого 1564, Рим
 21. 21. Мармуровий рельєф, створений Мікеланджело Буонарроті близько 1492 року. «Би́ тва кента́врів»
 22. 22. Розп'я́ття • Розп'я́ття це́ркви Са́нто Спірі́то — дерев'яне розп'яття, створене Мікеланджело у 1492 році. Це розп'яття було вирізьблено для вівтаря церкви Санто Спіріто у Флоренції
 23. 23. «Вакх» • «Вакх» ( «П'яний Вакх») — мармурова скульптура, що зображає бога вина Вакха. Цей твір був створений Мікеланджело у 1497 році на замовлення кардинала Рафаеля Ріаріо.
 24. 24. «П'єт́а» або «Опл́акування Христа́» • Мармурова скульптура, що зображає Богоматір, яка тримає тіло свого сина- Бога. 1498 —1499 рр.
 25. 25. “Давид” • Шедевр епохи Відродження, мармурова скульптура Мікеланджело, створена протягом 1501 — 1504 рр. Статуя зображає біблійного персонажа Давида перед вирішальним двобоєм із филистимлянином Голіафом. Молодий пастух, майбутній цар Ізраїлю, зосереджено дивиться на свого невидимого супротивника, готуючись до битви.
 26. 26. «Мойсе́й» • Мармурова скульптура біблійного пророка Мойсея, створена Мікеланджело протягом 1513 — 1515 рр.
 27. 27. Гробниця Медичі

×