Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Şans Bukelamun Gibidir...

594 views

Published on

Şans Bukelamun Gibidir...

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Şans Bukelamun Gibidir...

 1. 1. Şans Bukelamun Gibidir …
 2. 2. Bundan 20 yıl sonra, yaptıkların değil, yapamadıkların için üzüleceksin.Dolayısıyla halatları çöz.
 3. 3. Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün başarılar, tek başlarına çalışankişiler tarafından elde edilmiştir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmiş biranıt yoktur. Yapabileceğin kadar söz ver. Sonra söz verdiğinden dahafazlasını yap. Oturarak başarıya ulaşan tek yaratık bir tavuktur.
 4. 4. Dertlerini gözyaşlarında boğmak isteyenlere dertlerinyüzme bildiğini söyle. Dalın ucuna gitmekten korkma.Meyve oradadır. Büyük adam büyüklüğünü küçükadama davranışıyla gösterir.
 5. 5. Şans bukelamun gibidir. Biraz zaman tanı, mutlaka değişecektir.
 6. 6. “Tarihte en etkili 100 kişi” adlı kitabı okudum.Onların hepsiyle ortakolduğumuz tek şeyin zaman olduğunu hayretle gördüm.
 7. 7. Başlamak için en uygun zamanı beklersen hiç başlamayabilirsinŞimdi başla! Şu anda bulunduğun yerden, elindekilerle başla.Gülümsediğinde güzelleşmeyen bir yüz hiç görmedim.
 8. 8. Aerodinamik yasalarına göre o tombul ve tüylü arının hiç uçmamasıgerekiyordu. Herhalde bunu ona hiç kimse söylemedi ki, uçuyor.
 9. 9. Zamanlarının büyük bir kısmını para kazanmak ve saklamakla geçireninsanlar, sonunda, en çok istediklerinin satın alınamayacak şeylerolduğunu anlarlar.
 10. 10. Öteki insanlardan daha akıllı ol. Yalnız bunu onlara söyleme! Mutluolmanın en garantili yolu bir başkasını mutlu etmektir.
 11. 11. Hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın. İyi çalışan,sık gülen ve çok seven başarıyı elde eder.
 12. 12. İnsanın tüm evrende kesin olarak düzeltebileceği tek bir şey vardır: O DA KENDİSİDİR…
 13. 13. Hazırlayan : Nimet BaşWeb : www.kendinigelistir.com

×