Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

12 tipů jak správně spát

784 views

Published on

Spánek je podstatnou částí lidského života, není vhodné jej podceňovat. Další informace naleznete na http://www.kralovske-spani.cz/jak-spravne-spat/

 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

12 tipů jak správně spát

 1. 1. 12 TIPŮ JAK SPRÁVNĚSPÁTwww.kralovske-spani.cz
 2. 2. Nabuzení v průběhu dne Opatrně s kofeinem:  Zvyšuje frekvenci krátkých probuzení. Řešení:  Nahradit kávu čajem, špaldovou kávou nebo cikorkou.
 3. 3. Španělská dvacetiminutovka Je dobré si po obědě dát krátký spánek. Ideální je délka kolem 20 – 30 minut. Delší spánek způsobuje problémy při večerním usínáním.
 4. 4. Fyzická aktivita Fyzická aktivita pomáhá usnout. Cvičit je dobré během dopoledne nebo odpoledne. Cvičení večer není vhodné.
 5. 5. Těžká jídla Těžká jídla narušují spánkový cyklus. Během dne pravidelně jíst a večer si dát pouze lehkou večeři.
 6. 6. Čistá hlava Vyprázdněte si hlavu od starostí. Práce do postele nepatří.
 7. 7. Vyvětrat a vypnout topení Před usnutím je dobré vyvětrat. Snížit teplotu na topení nebo jej zcela vypnout. Dobré je odtemnit okna a probouzet se s ranním svitem.
 8. 8. Správná matrace Matrace musí odpovídat vašim potřebám. Důležitý je také kvalitní rošt.
 9. 9. Technika Technika jako mobilní telefony, tablety a počítače nepatří do postele. Vypněte vše, co vás může rušit.
 10. 10. Alkohol a cigarety Nikotin podporuje činnost mozku a hůře se po něm usíná. Alkohol má sedativní účinky, ale jeho metabolizování narušuje spánek.
 11. 11. Prášky na spaní Užívat s mírou po poradě s lékařem nebo lékárníkem. Jsou návykové. Nevhodné pro dlouhodobé užívání.
 12. 12. Nedostatek spánku Důležitý je pravidelný a dostatečný spánek. Nedostatek spánku může způsobovat psychické problémy, obezitu a deprese.
 13. 13. Chronické bolesti Bolesti zad, končetin nebo hlavy vás mohou budit ze spánku. Důležité je najít jejich příčinu a odstranit ji. Využít masáže.
 14. 14. Kontakt http://www.Kralovske-Spani.cz E-mail: info@kralovske-spani.cz Telefon: +420 774 767 477 http://www.facebook.com/kralovske.spani

×