Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Bossowie kompas 11.2011

1,565 views

Published on

Published in: Business
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Bossowie kompas 11.2011

 1. 1. BOSSOWIE POLSKIEJ GOSPODARKI Raport na podstawie materiałów z monitoringu Internetu zgromadzonych przez Instytut Monitorowania Mediów w okresie 1– 30 listopada 2011 roku Warszawa, grudzień 2011
 2. 2. <ul><li>Raport IMM prezentuje obecność szefów największych firm na polskim rynku w Internecie i social media. </li></ul><ul><li>Analiza obejmuje 2 735 publikacji, które ukazały się między 1 a 30 listopada 2011 roku w monitorowanych przez Instytut portalach internetowych, na forach, blogach oraz w serwisach społecznościowych. </li></ul><ul><li>Analiza porównawcza dotyczy sylwetek szefów firm z poniższych sektorów: </li></ul><ul><li>Bankowość </li></ul><ul><li>Energetyka </li></ul><ul><li>Telekomunikacja </li></ul><ul><li>Ubezpieczenia </li></ul>Bossowie polskiej gospodarki w Internecie Firmy zostały wyselekcjonowane z czołówki przedsiębiorstw z „Listy 500” (za 2010 rok) największych polskich firm, rankingu publikowanym corocznie przez dziennik &quot;Rzeczpospolita&quot;. Każda wybrana przez nas do raportu branża reprezentowana jest przez szefów pięciu firm: Bankowość: BRE Bank , Bank Pekao , Bank Zachodni WBK , ING Bank Śląski, PKO BP . Energetyka: Energa, Kompania Węglowa, PGE Polska Grupa Energetyczna, PGNiG, Tauron Polska Energia. Telekomunikacja: Netia, Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, PTK Centertel, Telekomunikacja Polska. Ubezpieczenia: Grupa Europa, ING TUnŻ, PZU, Vienna IG, Warta TUnŻ.
 3. 3. W raporcie <ul><li>Obecność bossów w mediach społecznościowych na tle całej sieci </li></ul><ul><li>Udział bossów w mediach internetowych – podział branżowy </li></ul><ul><li>Udział bossów w mediach internetowych – osoby </li></ul><ul><li>Bossowie o największej ekspozycji </li></ul><ul><li>Wydźwięk informacji na temat bossów </li></ul><ul><li>Opisywani czy komentowani? Udział w mediach społecznościowych a w artykułach internetowych </li></ul><ul><li>Tematyka dyskusji </li></ul><ul><li>Tu dyskutowano o bossach: najaktywniejsze kanały komunikacji </li></ul><ul><li>Najaktywniejsze media społecznościowe o najczęściej dyskutowanych bossach </li></ul><ul><li>Udział bossów w mediach internetowych: profilowanie informacji </li></ul>
 4. 4. TOP 10 - bossowie o największej ekspozycji w sieci
 5. 5. Wydźwięk informacji na temat bossów
 6. 6. Bossowie w Internecie a w social media Dyskusja w mediach społecznościowych na temat bossów to 4% całej ekspozycji w Internecie.
 7. 7. Bossowie w Internecie a w social media
 8. 8. TOP 5 w Internecie i w social media
 9. 9. BOSSOWIE - INTERNET
 10. 10. Udział bossów w mediach internetowych wg branży Prawie połowa wszystkich komentarzy dotyczących prezesów firm odnosiła się do szefów z sektora energetycznego.
 11. 11. Udział bossów w Internecie Najczęściej komentowani w Internecie: Tomasz Zadroga, Zbigniew Jagiełło, Maciej Witucki.
 12. 12. Tu dyskutowano na temat bossów - portale
 13. 13. Profilowanie internetowych informacji o bossach
 14. 14. BOSSOWIE – SOCIAL MEDIA
 15. 15. Udział w mediach społecznościowych wg branży
 16. 16. Tu dyskutowano na temat bossów – social media
 17. 17. Bossowie w najaktywniejszych social media
 18. 18. BOSSOWIE - TEMATYKA DYSKUSJI
 19. 19. O tym dyskutowano w sieci Energetyka W listopadzie zapowiedzi działań i inwestycji planowanych przez PGE dowodzoną przez Tomasza Zadrogę odmieniano w mediach przez wszystkie przypadki: PGE chce do końca listopada wybrać doradców przy procesie sprzedaży EXATELA; PGE obciąża karami finansowymi konsorcjum firm Alstom; PGE wskazało Żarnowiec, Gąski i Choczewo, jako potencjalne lokalizacje dla elektrowni jądrowej w Polsce; PGE może wkrótce przejąć zagraniczne farmy wiatrowe; PGE inwestuje w węgiel, energetykę jądrową, wiatrową i gazową, PGE analizuje kilkanaście projektów akwizycyjnych poza Polską, PGE przedstawi w grudniu aktualizację strategii do 2035 roku, PGE może zainwestować 18 mld zł od razu i ponad 5-6 mld zł rocznie później – to najpopularniejsze informacje miesiąca.   Dariusz Lubera, szef Tauronu, komentował z kolei możliwość współpracy z PGE przy budowie elektrowni atomowej, oraz chwalił się zyskiem firmy wypracowanym w Q3 2011.   „ Zdecydowaliśmy się złożyć formalny wniosek do arbitrażu w Sztokholmie o rozpatrzenie rozbieżności co do wysokości ceny, jaką płacimy Gazpromowi Eksport za gaz” – ta wypowiedź Michała Szubskiego (PGNiG) była najczęściej cytowana w mediach w kontekście PGNiG.
 20. 20. O tym dyskutowano w sieci Telekomunikacja Maciej Witucki , prezes Telekomunikacji Polskiej, pojawiał się w mediach komentując korzystną dla TP decyzję sądu arbitrażowego w sprawie kłopotliwych duńskich akcjonariuszy spółki. Znalazł się też wśród „100 najbardziej wpływowych Polaków” według tygodnika Wprost, co również było chętnie cytowane w mediach.   Budimex, Ericsson, Telefonia Dialog oraz Netia podpisały list intencyjny, który zakłada ich wspólny udział w realizacji projektów budowy regionalnych sieci szerokopasmowych, takich jak &quot;Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej&quot; i &quot;Internet dla Mazowsza&quot; – to zdecydowanie najpopularniejsza informacja listopada, w której pojawił się szef Netii – Mirosław Godlewski – tłumacząc mediom przyczyny powstania konsorcjum.   Mariusz Gaca (PTK Centertel), zapewnił sobie popularność w mediach chwaląc zaangażowanie się firmy w najnowsze trendy: wprowadzenie do oferty Orange iPhone’a 4S oraz wdrożenie elementów obsługi klienta na Facebookowej stronie Orange.  
 21. 21. O tym dyskutowano w sieci Bankowość   Na trzecim miejscu pod względem liczby wystąpień znaleźli się przedstawiciele sektora bankowego. Najczęściej w tym kontekście mówiono o Zbigniewie Jagiełło (PKO BP). Przytaczano wypowiedź prezesa dotyczącą rekordowo wysokiego zysku, jaki prognozowany jest dla PKO BP za 2011 rok, oraz informowano o planach „repolonizacji” banku kierowanego przez Jagiełłę.
 22. 22. O tym dyskutowano w sieci Ubezpieczenia   Najwyżej wśród bossów firm ubezpieczeniowych w mediach społecznościowych uplasował się Andrzej Klesyk , szef PZU. Najczęściej był on wymieniany w kontekście dywidendy, którą PZU planuje wypłacić swoim akcjonariuszom. Podobnie jak Witucki, Klesyk znalazł się również na liście „100 najbardziej wpływowych Polaków” tygodnika Wprost.

×