Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Zmiany na placu Małeckiego // Graniczna - koniec 2015

477 views

Published on

Wizualizacje zmian na skwerze przy zbiegu ulic Małeckiego/Łukaszewicza w Poznaniu. Proces, który nas do tego doprowadził.

Published in: Government & Nonprofit
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Zmiany na placu Małeckiego // Graniczna - koniec 2015

 1. 1. Zmiany na placu Małeckiego // Graniczna
 2. 2. Zmiany na placu Małeckiego // Graniczna
 3. 3. Zmiany na placu Małeckiego // Graniczna
 4. 4. Dlaczego tak?!Dlaczego tak?!Dlaczego tak?!
 5. 5. Dlaczego tak?!Dlaczego tak?!zaczęliśmy od konsultacji
 6. 6. Dlaczego tak? - Jak do tego doszliśmy: Maj 2015- zaczęliśmy od konsultacji społecznych z mieszkańcami i przechodniami Czego chcą mieszkańcy na skwerze? • odpoczywać, spędzać czas • brakuje czegoś, żeby usiąść na chwilę, np. w drodze z zakupami • ławki i zieleń, nie tylko dla starszych osób • niska roślinność (nie zasłania) • cień, żeby się schronić latem • WC dla ludzi, nie dla psów!
 7. 7. Ograniczenia w projekcie: • Ogrodzenie - jest niezbędne ze względów bezpieczeństwa * • Plac zabaw niemożliwy ze względu na zbyt bliską obecność jezdni • Dopuszczona opcja czasowego demontażu ogrodzenia od strony południowo- wschod- niej ze względu na możliwość tymczasowego zamykania jezdni na czas wydarzeń kultur- alnych itp.
 8. 8. 3 interdyscyplinarne warsztaty (architekci, radni osiedlowi, socjolodzy, artyści) Spotkania z Radą osiedla, ZDM, ZZM i plastykiem miejskim Propozycje architektów - projekty przekraczające dostępny budżet lub niespełniające założeń projektowych
 9. 9. propozycje architektów
 10. 10. Ostateczna koncepcja: kompromis - test Projekt zakładający obserwację i dalsze zmiany w tym miejscu Czy mieszkańcy będę tu odpoczywać i spędzać czas? Czy za 4 lata zechcą woonerf? Budżet wykonania: 67 110 Wykonawca: Gardenae - Studio Kształtowania Terenów Zieleni *Woonerf wg Wikipedii: (hol. ulica do mieszkania) − rodzaj ulicy w strefie zurbanizowanej, na której położono nacisk na wysoki poziom bezpieczeństwa, uspokojenie ruchu i wysokie walory estetyczne przy zachowaniu miejsc parkingowych i funkcji komunikacyjnej z priorytetem dla pieszych i rowerzystów. Woonerf jest w założeniu przestrzenią publiczną, która łączy funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań mieszkańców. Podstawą projektowania ulicy tego typu jest rezygnacja z tradycyjnego podziału przestrzeni między jezdnię i chodniki oraz zastosowanie elementów małej architektury, co zniechęca kierowców do ruchu tranzytowego, nie wyklucza jednak możliwości wprowadzenia komunikacji miejskiej
 11. 11. co dalej? Sylwester Rady Osiedla i Otwartej Strefy Kultury Meble stworzone z mieszkańcami - wiosna 2016 komitywapoznan@gmail.com.

×