Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Young Felis Reklamcılık Yarışması 1.liği

218 views

Published on

Young Felis Reklamcılık Yarışması 1.liği

Published in: Marketing
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Young Felis Reklamcılık Yarışması 1.liği

 1. 1. Vodafone Freezone Star Wars Dijital Kampanya Fikri
 2. 2. Vodafone Freezone’u, Star Wars “Güç Uyanıyor” filminin yaratacağı heyecan ve ilginin odağına koymak. Star Wars hayranlarının ve içlerindeki sadakat ve tutkuyu besleyerek Vodafone’a yeni kullanıcılar kazandırmak. Star Wars hayranları, yeni filmle Star Wars hayranı olacak potansiyel kişiler, Vodafone kullanıcıları ve diğer GSM operatörü kullanıcıları.
 3. 3. Özetle; Vodafone bayilerinde başlayacak gizemli bir hikayenin peşinde, sokakların galaksiye dönüştüğü, Sith yada Jedi tarafını seçenlerin kendilerini Star Wars dünyasında hissedecekleri bir imparatorluk savaşı deneyimi. Türkiye’nin büyük şehirlerini kapsayan, cep telefonu üzerinden oynanan, digital outdoorlarla “interaction”a geçilen, sosyal medyada takip edilen çok boyutlu bir rekabet oyunu.
 4. 4. Vodafone olarak ilk işimiz Facebook, Instagram, Twitter sayfalarımızdan oyunun heyecanın ateşleyecek, yaratıcı video ve içeriklerle oyunun duyurusunu yapmak.
 5. 5. A. Beş büyük şehirde oynanacak oyun için şehir “Yedi Bölge”ye ayrılacak. İsimleri: Tatooine, Hoth, Mustafar, Naboo, Aldeeran, Coruscant ve Yavin (7 film/ 7 episode/ 7 bölge)
 6. 6. B. Her bölgede on stratejik nokta tespit edilecek. İlk nokta daima bir Vodafone Bayii olacak.
 7. 7. C. Bayiye gelen katılımcılar Star Wars Corner’lardaki tabletlerden o bölgenin hikayesini öğrenip uygulamayı ve ilgili kodu cep telefonlarına indirecekler. Birer oyuncuya dönüşecekler. Anında bir avatar sahibi olacaklar.
 8. 8. D. Uygulama, navigasyona bağlanarak oyuncuların gidecekleri güzergahları gösterecek. Oyuncuların her ulaştığı noktada dokunmatik ekranlı bir raket olacak. E. Oyuncu ekrandaki soruları cevaplayıp, seçtiği Star Wars karakteriyle selfie çekecek.Fotoğraflarını #vodafone ve #starwars hashtagleriyle Instagram hesaplarından paylaşacak.
 9. 9. F. En önemlisi o noktayı ele geçirdiğini uygulamaya onaylatıp bir sonraki noktayı öğrenecek. Bu arada Sith ve Jedi takımlarının an be an ele geçirdikleri noktalar, yayıldıkları alanlar Freezone web sitesinde/ Vodafone Facebook sayfasında/ Instagram ve Twitter hesaplarında yayınlanıyor olacak.
 10. 10. G. Ele geçirilen her bölgenin sonunda Vodafone Freezone’lular, 100 MB internet veya 100 DK konuşma hakkı kazanacaklar.(Oyuncular dijital ekran üzerinden seçimlerini yapabilecekler.)
 11. 11. H. Yol boyunca oyuncuların cep telefonlarına uygulamadan Yoda’nın onlara verdiği ‘’Güç seninle olsun’’, ‘’Doğru yoldasın’’, ‘’Galaksiyi ele geçirmek üzeresin’’ , ‘’Sıradaki hedefin Hoth gezegeni.’’ vb. direktifler ve rakibin son durumu bilgileri paylaşılacak. Bu heyecanlı rekabet 7 gün boyunca sürecek.
 12. 12. Oyunun sonunda Sith ve Jedi oyuncularının performansları değerlendirilecek. En çok oyuncusu olan, en çok noktayı feth eden taraf yıldız savaşlarını kazanacak. Kazanan tarafın oyuncuları arasında yapılacak kurayla birinci tespit edilecek. Birinci, Star Wars Güç Uyanıyor filminin Hollywood Galası’na iki kişilik davetiye ve Pinewood Studios Star Wars turuna katılma hakkı kazanacak.
 13. 13. Ayrıca İstanbul’da, yarışmada ilk 1000’e giren katılımcıların ve Star Wars hayranı ünlülerin de katılacağı görkemli bir Vodafone Freezone Star Wars Galası yapılacak. Bu galaya katılan ünlüler film başlayana kadar Periscope’dan canlı yayınla galayı paylaşacaklar.
 14. 14. Dolayısıyla; Yarattığımız Millenium Falcon uygulamamız ve sosyal medya kanallarını da işin içine aldığımız bu projede Vodafone ile Star Wars markalarını yan yana getirmeyi ve Vodafone’a yeni kullanıcılar kazandırmayı amaçlamış olduk.
 15. 15. Grup BİLENDIR Özge Nur Özünal Andaç Alp Mustafa Sinan

×