Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Kafe in final-sunumu

596 views

Published on

Kafe in final-sunumu

Published in: Marketing
 • Hello! I do no use writing service very often, only when I really have problems. But this one, I like best of all. The team of writers operates very quickly. It's called ⇒ www.HelpWriting.net ⇐ Hope this helps!
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Be the first to like this

Kafe in final-sunumu

 1. 1. DAHILI / INTERNALDAHILI / INTERNAL Takım Adı : Grup Kafe-in Proje Adı : Vize - Final - Büt Proje Üyeleri : Özge Nur Özünal, Mustafa Sinan, Dila Atçı
 2. 2. DAHILI / INTERNAL CAFÉ CROWN’UN MEVCUT İMAJI • Büyük rakibi Nescafe’ye rağmen piyasaya çıktığı günden itibaren pazarda güçlü bir oyuncu olarak Nescafe’yi zorlayan bir marka. • En sadık tüketicileri, uygun fiyata kalite satın almayı yani akıllı alışverişi tercih eden gençler. • Eğer Café Crown bir ünlü olsaydı Ata Demirer olurdu. Bir Cem Yılmaz değil ama Şafak Sezer hiç değil.
 3. 3. DAHILI / INTERNAL HEDEF KİTLE • Kahve içmeyi seven 18-35 yaş kadınlar-erkekler. Daraltılmış hedef kitle 18-25 yaş arası gençler. Çok meşguller. Çok yoğunlar. Okul, sosyal hayat, günlük koşuşturmacalar, hobiler...Her şeye yetişmek istiyorlar. Enerjileri her şeye yetsin istiyorlar. Bu konuda en büyük yardımcıları KAHVE.
 4. 4. DAHILI / INTERNAL FACEBOOK ANKETİ
 5. 5. DAHILI / INTERNAL FACEBOOK ANKETİ
 6. 6. DAHILI / INTERNAL ARAŞTIRMADAN ÇIKAN SONUÇLAR • Gençler en çok okulda, işte kahve tüketiyorlar. • Daha çok sınav zamanlarında, ders çalışırken kahve içiyor. • Kahveyi zinde kalmak, enerji kazanmak için tüketmeyi tercih ediyorlar. • Kafeini fazla olan kahvenin insanı daha çok ayakta tutacağına inanıyorlar.
 7. 7. DAHILI / INTERNAL STRATEJİ Her türlü sınavlara hazırlanırken, vize-final-bütünleme üçgeninde sıkışıp kalmışken, büyük bir sunum hazırlamak üzereyken yani gençlerin en çok kahve tükettiği dönemlerde tüketilecek bir kahve tasarlasak! Daha fazla kafein içeren. Hatta öğrenmeyi kolaylaştıran, hafızayı güçlendiren, konsantrasyonu arttıran içeriklerle de zenginleştirsek! Güzel fikir!
 8. 8. DAHILI / INTERNAL ÜRÜN FİKRİ Café Crown’dan yepyeni bir birarada serisi: “Sınavın zorluğuna göre kafein miktarı artan, içerisinde bulunan Ginseng, Ginko biloba ve Keçiboynuzu sayesinde hafızayı güçlendiren, direnç-enerji-güç kazandıran mucize kahve serisi”
 9. 9. DAHILI / INTERNAL NEDEN “BİRARADA” KATEGORİSİ? Uyanık ve zinde tutsun, ders çalışırken enerji versin diye gençler zaten çoğunlukla birarada kahve tüketiyorlar. Çünkü gençler ders çalışırken uzun uzadıya kahve hazırlamak istemiyorlar. Uzun çalışma saatlerinde birden fazla kahve içtikleri için hazır paketlerde hazır karışım kahveleri tercih ediyorlar. Yani zaten ders-sınav dönemi ve birarada kahveler arasında alışkanlığa dönüşen bir ilişki var.
 10. 10. DAHILI / INTERNAL ÜRÜN BİLGİSİ Café Crown Vize-Final- Büt Serisi Vize : Vizelerde daha az konudan sorumlu olduğumuz için kafein oranı %25 daha fazla. Final : Finallerde ise tüm konulardan sorumlu olduğumuz için kafein oranı %30 daha fazla. Büt : Bütünlemeler artık son şansımız olduğu için kafein oranı %35 daha fazla. Ginseng-Ginko biloba-Keçiboynuzu: Konsantrasyonun artmasına, öğrenilen bilgilerin kalıcı olmasına yardım eder.
 11. 11. DAHILI / INTERNAL ÜRÜN BİLGİSİ Adı: Vize-Final-Büt Tanımı: İçerisinde daha çok kafein ve enerji verici maddeler bulunan birarada kahve. Çeşidi: Ginseng-Ginko biloba- Keçiboynuzlu Vize %25 kafeinli, Final %30 kafeinli, Büt%35 kafeinli Şekli: Toz kahve Boyutu: 15x4,5 cm Tipi: 12gr dikdörtgen poşet
 12. 12. DAHILI / INTERNAL ÜRÜN AMBALAJI
 13. 13. DAHILI / INTERNAL LOGO
 14. 14. DAHILI / INTERNAL SLOGAN “Sınav dönemlerinin resmi sponsoru’’
 15. 15. DAHILI / INTERNAL İLETİŞİM KAMPANYASI
 16. 16. DAHILI / INTERNAL TVC
 17. 17. DAHILI / INTERNAL Café Crown Vize
 18. 18. DAHILI / INTERNAL
 19. 19. DAHILI / INTERNAL Café Crown Final
 20. 20. DAHILI / INTERNAL
 21. 21. DAHILI / INTERNAL Café Crown Büt
 22. 22. DAHILI / INTERNAL
 23. 23. DAHILI / INTERNAL OUTDOOR (Gençleri en çok etkileyen ikinci mecra)
 24. 24. DAHILI / INTERNAL Sadece her kampüsün etrafındaki sayılı billboard ve raketlere uygulanacak. O kampüsün akademik takvimine göre değişecek bir uygulama fikri. Örneğin: O kampüsün vize dönemiyse “Café Crown Vize” ile ilgili iletişim yapılacak.
 25. 25. DAHILI / INTERNAL
 26. 26. DAHILI / INTERNAL
 27. 27. DAHILI / INTERNAL
 28. 28. DAHILI / INTERNAL DİJİTAL FİKİR Öğrencilerin sınav takvimlerini gösterip marketlerden indirim alabilecekleri bir mobil app. Öncesinde Café Crown, bütün üniversitelerin, merkezi sınavların akademik takvimini bu app’e yüklemiş olacak…
 29. 29. DAHILI / INTERNAL İlk olarak öğrenci uygulamayı indirecek. Okulunu seçecek. Öğrenci numarasını girecek.
 30. 30. DAHILI / INTERNAL Kasa görevlisine sınav tarihleri ekranını gösterecek.
 31. 31. DAHILI / INTERNAL Örneğin final dönemiyse, aldığı her “Café Crown Final”paketi için %50 (Café Crown’ın uygun gördüğü bir oranda) indirim alacak.
 32. 32. DAHILI / INTERNAL Ekrandaki QR kodu okutan kasa sayesinde indirim anında öğrencinin cebine yansıyacak.
 33. 33. DAHILI / INTERNAL ETKİNLİK “En Eğlenceli Vize-Final-Büt deneyimi” Kampüslerde sınav dönemlerinden hemen sonra öğrencileri biraz olsun eğlendirecek, stresini azaltacak üç aşamalı (vize-final- büt)bir oyun fikri.
 34. 34. DAHILI / INTERNAL Vizeus-Finalus-Bütos adındaki sınav guruları sıkıcı sınavlara alternatif sırasıyla kareoke, dans ve penaltı sınavları yaparlar.
 35. 35. DAHILI / INTERNAL Her etapta öğrenciler o etabın kahvesini içerek yarışa başlar. Vize etabında müziğe uygun bir dakika dans eder. Vizeus’tan tam puanı kapar.
 36. 36. DAHILI / INTERNAL Final etabında bir şarkıya kareokeyle eşlik eder. Finalus’den tam puan alır.
 37. 37. DAHILI / INTERNAL Büt etabında mini kaleye penaltı atar. Bütos’dan tam puan kazanır.
 38. 38. DAHILI / INTERNAL Bu eğlenceli etapları tamamlayan öğrenciler anında içinde 20tl lik para puan yüklü Vize-Final-Büt app’ini akıllı telefonlarına indirme hakkı kazanır.
 39. 39. DAHILI / INTERNAL Vize-Final-Büt serisinden sonra CAFÉ CROWN’UN İMAJI • Vize-Final-Büt kahve serisiyle dönemsel kahve trendini başlatan Café Crown sayesinde gençler Café Crown’u kendilerini anlayan, ihtiyaçlarına duyarlı “Arkadaş marka” olarak konumlandıracaklar. • Türkiye eğitim sisteminde sınavlar hiç bitmediğinden, her türlü sınav döneminde akla ilk gelen kahve olacak. Dolayısıyla daha çok tüketilecek. • Okul sınavları dışındaki sınavlar için çıkarılacak varyantlarla Café Crown ürün gamı genişlemeye devam edecek. • Gençleri tam da gündemlerinden yakaladığı için gençler organik bir şekilde hakkında içerik üretecekler. Bu da markanın bilinirliğini çok daha fazla arttıracak.
 40. 40. DAHILI / INTERNAL ÖZGE NUR ÖZÜNAL MUSTAFA SİNAN DİLA ATÇI
 41. 41. DAHILI / INTERNAL

×