Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Насіннєва терапія

47 views

Published on

Здоров`язбережувальні технології у логопедичній роботі з дошкільниками
Т.Ю. Моргун, учитель-логопед ЗДО №481, м. Київ

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Насіннєва терапія

 1. 1. Здоров’язбережувальні технології у логопедичній роботі з дошкільниками. Насіннєва терапія Вчитель-логопед ЗДО № 481: Моргун Т.Ю.
 2. 2. Насіннєва терапія
 3. 3. Насіння і зерна під впливом тепла і вологи людського організму проводять могутній енергетичний викид, що має цілющий ефект. Насіння впливає на біоактивні точки тіла поглинаючи у них негативну енергію, наповнюючи позитивною енергією. Насіння можна використовувати для масажу кистей рук як стимулятори. Для корекційної роботи із дітьми-логопатами застосовується насіння рослин різної форми. Відіграє роль колір насіння: -зелене насіння (тмин, кріп, зелена чечевиця) використовуються для заспокоювання нервової системи -червоне насіння (перець) підходить для стимуляції активності дитини -жовте насіння (кукурудза, горох) використовують для розвитку дрібної моторики рук дитини. -коричневе насіння (зерна яблук, груш, горіхи) застосовують для активізації моторики артикуляційного апарату. Пізнавальний та мовленнєвий розвиток дитини в певній мірі залежить від її тактильних відчуттів. Тобто чим більше малюк грає з предметами різними за своєю структурою на дотик, тим активніше і правильніше він розвивається.
 4. 4. Корекційна робота  Запобігання порушень мовлення у дітей.  Вдосконалення мовленнєвої можливості.  Засвоєння навичок звуко-складового аналізу та синтезу.  Розвиток фонематичного слуху і сприймання.  Сприяють розвитку зв’язного мовлення, лексико- граматичних уявлень.  Профілактика превентивного виховання дітей, розвиток естетичних смаків та моральних якостей. Зміцнення духовного та психологічного здоров’я.
 5. 5. Ігри з насінням дають таку дію:
 6. 6. Розвивають тактильно-кінетичну чутливість у дітей, знімають м’язову напругу.
 7. 7. Сприяють розвитку зв’язного мовлення, лексико-граматичних уявлень. Розширення словникового запасу.
 8. 8. Вдосконалюють навички звуко-складового аналізу та синтезу.
 9. 9. Стабілізують емоційний стан, розвивають пізнавальну активність.
 10. 10. Гра “Чутливі долоньки”  Покладіть долоні на крупу, закрийте очі, відчуйте, яка вона? Відкрийте очі, розкажіть що відчули. Зробіть теж саме, повернувши долоні іншою стороною.
 11. 11. Гра “Археологія”  Закопати іграшки в крупу. У ході розкопок дитина повинна здогадатися що сховано і описати, знайдений предмет.

×