Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Network marketing hakkında_bilmeniz_gerekenler

10,202 views

Published on

Network Marketing Hakkında Bilmeniz Gerekenler!...

Published in: Business, Technology

Network marketing hakkında_bilmeniz_gerekenler

 1. 1. Genel Network Marketing Mantığı Hazırlayan www.kazanmak.org
 2. 2. Network Marketing size ne fayda sağlar? Ek Gelir veya Asıl Gelir kaynağınız olabilir Ailenize maddi olarak katkı sağlayabilirsiniz Maddi özgürlüğe sahip olabilirsiniz Sevdiklerinize daha fazla zamana ayırabilirsiniz Kariyer yapma fırsatınız vardır Hak ettiğiniz kadar kazanabileceğiniz nadir işlerdendir Yeni insanlarla tanışır, sosyalleşir, hayatın içinde olursunuz İnsanlara yardım etmenin mutluluğunu yaşarsınız
 3. 3. Bu iş modelinden kimler yararlanabilir? Network Marketing işi herhangi bir diploma gerektirmez. 18 yaşını doldurmuş herkesin yapabileceği kadar basit, aynı zamanda çok saygın insanların yapabileceği kadar ciddi bir iştir. Ülkemizde Network Marketing sektörüne gönül vermiş her kesimden insan bulunmaktadır. Ev hanımlarından-maaşlı çalışanlara, esnaflarda-iş adamlarına bir çok girişimci hayatlarının eksik olan yönlerini Network Marketing ile kapatmaktadır.
 4. 4. Network Marketing Hakkında Ön Notlar Ülkemizde 600.000 kişi bu iş alanı sayesinde aile bütçesine katkıda bulunmakta veya bizzat bu iş ile geçinmektedir Bilindiğinin aksine bir Pazarlamacılık işi değildir . Ürün satma şartı asla yoktur Tamamen yasaldır ve kazancınız vergilendirilmektedir Devam eden geliriniz, çocuklarınıza miras olarak bırakılır Bağlayıcılığı yoktur, istediğiniz zaman bırakabilirsiniz
 5. 5. Network Marketing Sistemi Nasıl Çalışır? Network Marketing, daha kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler kullanmak isteyen insanlara, aracısız alışverişin öğretilmesidir. Normalde marketten aldığınız ürünleri, araya toptancılar, perakendeciler girmeden, aracısız olarak doğrudan üretici firmadan alabilirsiniz. Böylece indirimli alabileceğiniz gibi, çalıştığınız firmayı tavsiye ettiğiniz kişilerin o firmaya üye olarak yaptığı alışverişlerden de gelir kazanırsınız. Ürün satma zorunluluğu yoktur. Doğrudan satış işi değil , aracısız alışverişin öğretilmesi işidir.
 6. 6. Network Marketing Şirketlerine üye olmanın Avantajları nelerdir? Günlük hayatta kullandığınız ürünleri %25-%33 indirimli alabilirsiniz. Bu şirketler ürün kalitesine önem vermek zorundadır. Çünkü hayatta kalabilmelerinin tek yolu, kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler ile müşteri memnuniyeti sağlamaktır. Böylece en kaliteli ürünleri, en uygun fiyata almış olursunuz. Risksiz ve Sermayesiz olarak kendi işinizi kurma fırsatınız olur. Bu fırsattan yararlanıp , yararlanmamak tamamen size bağlıdır. Herhangi bir bağlayıcılığı yoktur.
 7. 7. Network Marketing ile ne kadar kazanılır? Öncelikle şunu çok iyi anlamalısınız. Artı olarak “sıfır” kazanıyor olsanız bile ürünlerinizi ucuza alarak zaten kar ediyorsunuzdur. Yani Network Marketing sadece para kazanma işi değil, ayrıca akıllı alışveriş sistemidir. Ne kadar kazanabileceğinizi belirleyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Sizin vereceğiniz emek Çalışacağınız firmanın kariyer planı Siz emek vermezseniz, kariyer planı ne kadar güzel olsa da kazanç elde edemezsiniz veya kariyer planı ne kadar güzel olsa da, siz emek vermezseniz kazanamazsınız.
 8. 8. Network Marketing ile ne kadar kazanılır? Ülkemizde, çalıştığınız firmaya göre, maksimum kazancınız 5.000 ile 50.000 arasında değişebilir. Dünya genelinde bu rakam çok çok artmaktadır ve yakın gelecekte ülkemizde de büyük rakamlar telafuz edilmeye başlanacaktır. Çünkü NM hızla gelişmektedir. İstikrarlı bir çalışma ve doğru bir ekip ile kazancınız 6-12 ay içinde asgari ücreti geçer ve daha sonraki süreç de profesyonelliğinde getirileri ile hızla artabilir. Bu miktara 3 ay içinde de ulaşabilirsiniz. Fakat size beklenen ortalamayı örnek vermek istedik.
 9. 9. Network Marketing ile ne yaparak kazanılır? Birinci adım doğru firmayı seçmek ve doğru ekibe kayıt olmaktır. Böylece ilk avantajınız kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler kullanmaya başlamak olur. Çevrenizde veya internette bu avantajdan yararlanmak isteyen başkaları da olacaktır. Onlara bu fırsattan yararlanmaları için yol gösterebilirsiniz. Dikkat ediniz ; bu ürün satma, pazarlama işi değildir! Günlük yaşamınızda memnun olduğumuz ürünleri sevdiklerimize zaten tavsiye ederiz değil mi?
 10. 10. Network Marketing ile ne yaparak kazanılır? Çevrenizde sadece kaliteli ve indirimli ürün kullanma ile ilgilenecekler olacağı gibi, yaptığınız işi bir fırsat olarak görecekler de olacaktır. Network Marketing işini bugüne kadar ve halen yanlış uygulayanlar yüzünden halk arasında “kapı kapı dolaşarak ürün satma işi” gibi algılanmıştır. Fakat işin gerçeği, sadece akıllı tüketicilerin ürünlerini aracısız olarak alması ile oluşan bir organizasyon olmasıdır. Bugün tanınmış iş adamları, sanatçılar, bilim adamları bile NM işi yapmakta ve bu sektörün saygınlığını kanıtlamaktadır.
 11. 11. Bir anektod... Jay Leno , Tonight Show’da Amerika’nın en zenginlerinden biri olan Donald Trup’a sordu ; Her şeye yeniden başlamak zorunda kalsaydınız, ne yapardınız? Cevap : NETWORK MARKETING
 12. 12. Doğru Network Marketing Şirketi nasıl seçilir? Yaşadığımız tecrübeler ve yaptığımız aşaştırmalar sonucunda bunun için bir formül ürettik. Bu formüle tam uyan bir organizasyon içinde yer alırsanız başarılı olma ihtimaliniz kat kat artacaktır. İyi bir kariyer planı (emeklerinizin karşılığını verecek bir kazanç planı olmalı) Kaliteli ve uygun fiyatlı ürünler ( o işte çalışmasanız bile o ürünü almaya değer bulmalısınız ) Günlük yaşamda kullanılan ürünler ( zaten hep aldığınız ürünler olmalı ) Çabuk tüketilen ürünler ( wellness, kozmetik gibi ) ( böylece sürekli ciro olur ve üyeler kazanabilir ) Ciddi bir kurumsal yapı ( karşınızda ciddi bir şirket ve çalışanları olmalıdır ) DOĞRU NETWORK MARKETING FİRMASI
 13. 13. Doğru Ekip nasıl seçilir? Bu sektör bağımsız iş sahiplerinden oluştuğu için çalışma şekli kontrol altında tutulamamaktadır. Bu yüzden de sizi yanlış yönlendirecek, emeklerinizi kendi menfaati için kullanacak kişiler ile karşılaşmanız mümkündür. Genel Network Marketing Mantığını anlarsanız , sizi kullanmalarına da izin vermemiş olursunuz.
 14. 14. Doğru Ekip nasıl seçilir? Sponsorlarınız size sürekli çok kazanacaksın, zengin olacaksın diyor ama işin özünden pek bahsetmiyorsa dikkatli olun! Sizi kayıt ettikten sonra ilgilenmeyi bıraktıysa, dikkatli olun! Sizi sürekli ürün satmaya teşvik ediyorsa, dikkatli olun! Size çalışmadan kazanacaksın, kolay para kazanma yolu olarak lanse ediyorsa, dikkatli olun! Olumsuzlukları ve işi zor yapan detayları saklıyorsa, lafı değiştiriyorsa dikkatli olun!
 15. 15. Doğru Ekip nasıl seçilir? Sponsorlarınız sürekli kendilerine yeni ekip kurma derdinde olmamalı, sizi de desteklemelidir. Size işinizi öğretmeli, eğitim ve destek sunmalıdır. Her an ulaşabileceğiniz durumda olmalıdır. Güvenilir ve sizin iyiliğinizi düşündüğünden emin olduğunu kişiler olmalıdır. O ekiple çalıştığınız için avantajlı olduğunuzu hissetmelisiniz.
 16. 16. Network Marketing hakkında sık sorulanlar Yasal mıdır? Network Marketing tüm dünyada kabul görmüş, üniversitelerde ders olarak okutulan bir iş modelidir. Sistem olarak kesinlikle yasaldır fakat zamanında Titan-Saadet Zinciri gibi bazı oluşumlar bu iş modelini kullanarak insanlarımızı dolandırmaya çalışmıştır. Bu yüzden oluşan ön yargı, ülkemizde eğitim seviyesi arttıkça ortadan kalkmaktadır.
 17. 17. Network Marketing hakkında sık sorulanlar Helal midir? Elbette herkesin dini inanışı farklıdır. Fakat genel dini inanış “ahlaklı” olmayı emreder. Network Marketing emek olmadan para kazanma işi değildir. Klasik ticarette ürünler raflarda satılır. Bir Network Marketing Şirketi ise ürünlerini memnun müşterilerinin tavsiyeleri ile satar. Tek fark budur! Öyle ki; araştırdığınızda bazı Network Marketing Şirketlerinin sahiplerinin ciddi anlamda muhafazakar insanlar olduklarını görebilirsiniz.
 18. 18. Network Marketing hakkında sık sorulanlar Memurlar bu fırsattan yararlanabilir mi? Örneğin; biri sizin tavsiyeniz ile bir kredi kartı alırsa siz bonus kazanırsınız. Bu sizi ek iş yapıyor durumuna sokmaz değil mi? Network Marketing de aynı şekilde memnun kalınan ürünlerin tavsiye edilmesidir. Bir iş yapıyor sayılmazsınız! Fakat kazancınızdan vergi ödeneceği için bunun sorun olabileceğini düşünürseniz, eşiniz veya başka bir yakınınızın adı ile kayıt olabilirsiniz. Şuanda Network Marketing işlerinin en çok Memurlar tarafından ek gelir amacıyla yapıldığı bir gerçektir.
 19. 19. Network Marketing işine girmeden önce; Bu sektörü tecrübeli ama başarılı kişilere sorunuz. Çünkü başarısız olmuş kişiler muhtemelen kendilerine toz konduramaz ve Network Marketing sektörünü veya şansı kötülerler! Bu konuda ünlü bir söz şöyledir; Başarı tamamen şansa bağlıdır, inanmıyorsanız başarısızlara sorun!
 20. 20. Negatiflerden korunun... Maalesef ülkemiz insanlarının bir çoğu etrafındaki kişilerin kendilerinden daha başarılı olmasını kaldıramıyor. Bu yüzden yaptığınız her yeni girişimin kötülendiğini görürsünüz. Bunlar boş işler Yapamazsın, olmaz Seni de mi kandırdılar gibi bir çok olumsuzluk duyabilirsiniz. Şaşırmayın; çünkü ilk tepkiler en yakınlarınızdan gelir!
 21. 21. Negatiflerden korunun... Tuhaf olan başka bir şey ise , bu kişilerin başınız sıkıştığı anlarda bir anda ortadan kayboluyor olmasıdır. Böyle durumlarda aslında yalnız olduğunuzu ve kendi ayaklarınızın üzerinde durmanız gerektiğini anlarsınız!
 22. 22. NETWORK MARKETING SİZİN KENDİ İŞİNİZDİR Yaparsanız olur, yapmazsanız olmaz!... Hayatında bir şeyleri iyi yönde değiştirmeye kararlı birini, hiçbir söz vazgeçiremez! Unutmayın; sokaktan geçen herhangi birini çevirip “para kazanmak ister misin?” diye sorduğumuzda kesinlikle EVET diyecektir! Ama Network Marketing para kazanmak isteyenlere değil, bunun için çalışmaya hazır olanlara kazandırır!
 23. 23. Bahanelere yer yoktur!... “ Ben zengin doğmadım” diyemezsiniz. Çünkü sıfır sermaye ile yapabileceğiniz bir iştir... “ Benim torpilim yok” diyemezsiniz. Çünkü herkes bu işe sıfırdan başlar, çalışanlar kazanır, çalışmayan kazanamaz... “ Ailem beni okutmamış ki” diyemezsiniz. Çünkü hiçbir firma size diploma sormaz... “ Zamanım yok” diyemezsiniz. Çünkü haftada birkaç saatinizi bile ayırmanız yeterlidir... “ Çevrem yok” diyemezsiniz. Bir düşünün, bir düğün yapsanız kaç kişiyi davet edersiniz?
 24. 24. Karar sizin... Bugüne kadar yaptıklarınızı yapmaya devam ederseniz, bugüne kadar yaşadığınız hayatı yaşamaya devam edersiniz! Hayatınızda uğruna çalışacağınız kadar değerli şeyler varsa ve bir fırsat arıyorsanız, Network Marketing sizin için bulunmaz bir fırsattır
 25. 25. Kararlılık testi... Bu testi mutlaka uygulayınız , karar vermenizde yardımcı olacaktır... 1-Boş bir kağıt alın ve ortadan ikiye bölecek şekilde bir çizgi çizin 2-Çizginin sol tarafına şuandaki hayat standartlarınızı yazın 3-Çizginin sağ tarafına yaşamak istediğiniz hayatı yazın 4-Şimdi karar verin.. Sol tarafta mı kalmak istiyorsunuz, yoksa sağ tarafa geçmek için harekete geçecek misiniz...
 26. 26. Örnek kararlılık testi... Orta seviyede maaş ile çalışıyorum. Maaşımın 3’de 1’i kiraya gidiyor. Arabam yok. Daha hiç ailece uzun bir tatile çıkmadık. Çocuklarım başarısız bir devlet okulunda okuyor Çalışma saatlerimden dolayı ailemin yüzünü çok az görebiliyorum Akrabalarımla ve dostlarımla dialogum çok azaldı Kredi Kartım hiç kapanmıyor Hayatımın sonuna kadar borç ödemek zorunda olduğumu biliyorum Umutsuzum Maddi durumum çok iyi olsun istiyorum Kendi evime sahip olmak istiyorum Bir aile arabası almak istiyorum Ailemi istediğim zaman tatile çıkarabilmek istiyorum Çocuklarıma iyi bir gelecek sağlamak istiyorum Özgür çalışmak , aileme ve sevdiklerime daha fazla zaman ayırabilmek istiyorum Akrabalarıma yardım edebilmek,hediyeler almak,istediğimde ziyaret edebilmek istiyorum Borçlarımdan kurtulmak ve hayatım boyunca borç yapmamak istiyorum Kısacası bir insanın hak ettiği hayatı yaşayabilmek istiyorum Yaşadığım hayat... Yaşamak istediğim hayat... KARAR SİZİN
 27. 27. Web Seminerimize katıldığınız için teşekkürler Anlatımlarımızı daha iyi hale getirebilmemiz için lütfen sitemizdeki Web Seminer Değerlendirmeleri Sayfasına yorumlarınızı bırakınız. Bu seminerin amacı Network Marketing hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkesi doğru bilgilendirebilmekti. Faydalı olmuş olmasını dileriz.. İyi çalışmalar İletişim : [email_address]

×