Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

LibFFest a Filmová škola při LibFFest 2011/12

904 views

Published on

LibFFest poprvé s filmovou školou.:)

  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

LibFFest a Filmová škola při LibFFest 2011/12

  1. 1. FILMOVÁ ŠKOLA při soutěžním experimentálním festivalu LibFFest „Točit film je jako jet dostavníkem po Divokém Západě. Na začátku doufáte, že to bude fajn výlet. V půlce se už jen modlíte, ať to přežijete.“ (François Truffaut) „Bolest pomine, ale film je věčný.“ (John Milius) PŘIJĎTE 9. 11. ve 14hod do kavárny Falk (undergroundové prostory)Jasmín vám píše proč:Už jste ve druháku. Jste v polovině. Můžete si myslet, že už to máte v malíčku (nebo třebav palci), že už vás tedy nic moc nepřekvapí. To jste na omylu.Momentálně máte těsně před sebou to nejtěžší a zároveň nejzábavnější, nešílenější a patrně ito nejkreativnější z celého studia. A neděláme si legrace! Nějaké diplomkování a státnicování jedocela hravá hračka v porovnání s vytvořením obstojného audiovizuálního díla (HA! A je toprozrazeno!). Vždy ale myslete na to, že když zvládnete tohle, zvládnete vše. I když vám tohleříkali i při postupovce.Možná si teď říkáte „co je to herdek za hovadinu? Já a film? Já a film?! A na co jako?!“. Říkáte sito? Taková zkušenost s děláním filmu je k nezaplacení. Zvláště, když vám nabízíme něco, coještě nikomu před vámi.Je to filmová škola = rychlokurz filmařského myšlení, praktických točomanských rad a inspirace,díky které na cestě k vašemu Titanicu, Pánu prstenů nebo Avataru minimálně neklopýtnete nastejných kamenech jako ročníky před vámi (kecáme, díky které zazáříte a ještě budete běhemsledování jakékoliv filmové produkce schopni detekovat chyby, čímž nenuceně oslníte svéznámé, rodiny a přátele).Radí a machruje Josef „Choze“ Blažek, dítko zlínské filmové školy, autor čtenářských videí azlomyslný porotce z minulého LibFFestu.... a po absolvování kurzu si budete říkat jen „Já a FILM!"... bloggerka, geekerka, kameramanka, fotografka a digitálně kompetentní Marta Jessisem Pavlovská
  2. 2. soutěžní + experimentální + knihovnický + (ne)tradiční filmový festival"Svět očima knihovníků je jiný než očima ostatních živočišných druhů. A je jiný, i když se na nějdívají přes objektiv kamery. Umělecké konvence se v tu chvíli bortí a vznikají díla vzpírající sejakýmkoli škatulkám, hodnocením a dosavadním zkušenostem. A pozor! To není nic, co by vássnad mělo odradit. Naopak!" Lektor filmové školy, kapku podivín (jako všichni umělci), trošku dost knhovník a hodně filmař Josef Blažek3 VĚCI, KTERÉ MUSÍTE VĚDĚT O LIBFFESTU:1) Je to experimentální (nikoliv amatérská) soutěžní přehlídka krátkých filmů a spotů.2) Potkává nás od roku 2006 vždy v únoru.3) Spískal ho Kabinet informačních studií a knihovnictví (KISK) na FF MU v Brně.CO PRO SEBE MŮŽEME UDĚLAT?1) KONZULTACE k vašemu filmu po technické, umělecké i marketingové stránce.2) ÚČAST NA FILMOVÉ ŠKOLE 9.12. 2011 v Brně3) MÓDNÍ PORADENSTVÍ: sledujte komunitní stránku knihovnických filmařů na Facebooku(LibFFest) a připravte se na premiéru vašeho filmu v únoru 2012 po všech stránkách!KDO A S ČÍM SE MŮŽE LIBFFESTU ZÚČASTNIT?JAKO FILMAŘ1) knihovník, který natočí snímek o čemkoliv,2) filmař, jehož snímek zapadá tematicky do rámce festivalu (knihy, čtenářství, technologie,informace).Požadavky na filmy (především délka snímku) budou brzy upřesněny.JAKO DIVÁKKdokoliv. Dokonce možná i ... vy.

×