Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Blok expertů: Žít Brno - O jako otevrenost

820 views

Published on

  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Blok expertů: Žít Brno - O jako otevrenost

  1. 1. O jako Otevřen0stKrno je otevřené město :)pro informování svých občanů dělá maximum :):) zavřené formáty – špatně naskenované kopie namístozdrojového souboru (Krno střed):) nesmyslné názvy souborů (10IKPOSKD-7672.pdf):) zatajování informací pod nesmyslnými důvody (nestačížádost podat emailem; nejsme „povinný subjekt“; úředníktam byl jako soukromá osoba; skartace; obchodnítajemství; osobní údaje)
  2. 2. :) poskytování informací ve formě:Vážený panena vaši žádost ze dne 17. 6. 2011 Vám odpovídáme takto: • tuto informaci bohužel nemůžeme poskytnout, jelikož bychom se tím dopustili porušen zákona o ochraně osobních úplatků a z toho důvodu Vám nevyhovíme, • bod 2 Vašeho dotazu poskytujeme jen částečně, protože bychom se jinak dopustili vyzrazení státního tajemství, za což hrozí tvrdo, • k Vašemu bodu 3 můžeme sdělit tolik, že Vámi požadované informace naleznete na stránkách www.bflm.cz • co se týče Vašeho posledního bodu dotazu, tak 54.S pozdravem a zas napišteprimátor Bc. Roman Onderka, MBA:) poskytnuté informace se a) nezveřejňují na webu, b)zveřejňují se na velmi těžce dohledatelné stránce a spopisem, aby nešlo poznat, o co jde:) zákon o zrušení svobodného přístupu k informacímjako korunovační klenot:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(Otevřené město Krno také rádo zapojuje svojeovčany do plánování a rozhodování. Proto :)
  3. 3. :) když chce prosadit např. garáže pod Zelňákem,rozhodne Rada o tzv. „zkráceném územním řízení“,:) debaty o územním plánu dělá v místnosti pro 50 lidí,odmítá informovat o možnostech zapojení veřejnosti, naobčany, kteří zde rozdávají informační materiály omožnostech zapojování volá policii, protože je to prýprotiústavní,:) při zdola vyvolaném referendu vyzývá město kneúčasti, posléze výsledky ignoruje,:) rozhodnutí „nezávislé státní správy“ píší investoři,:) veřejná projednání se konají bez veřejnéhoprojednání.:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(Otevřené město Krno též zajisté rádo dáváprostor občanům v radničních periodikách :):) vůbec žádná sekce pro názory občanů:) sekce, kam se vybírají žvásty a pochlebovačné ciráty,kritické články neprojdou přes „redakční radu“:) v měsíčníku Brna-střed a jistě i v jiných je na každéstraně fotka starosty, který patrně dělá úplně všechno.:) a tak dál :)
  4. 4. Zapojte se do hlasování 9. ročníku soutěžeOTEVřENO X ZAVřENO a podpořte Krno. Má podvou zástupcích v kategoriích Přístup kinformacím a Účast občanů při rozhodování.

×