Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Проект "Моя сім'я"

9,399 views

Published on

Проект "Моя сім'я"

Published in: Education
 • Login to see the comments

Проект "Моя сім'я"

 1. 1. Сім'я – це джерело, водами якого живиться повноводна річка нашої держави. Чудові діти виростають у тих сім’ях, де батько і мати по-справжньому люблять один одного і водночас люблять і поважають людей. В.Сухомлинський
 2. 2. Саме через відчуття роду і завдяки йому кожна людина приходить до світлого образу України, до щирих, глибоких і чесних почуттів. У нашого народу здавна живе добра і благородна традиція – підтримувати теплі родинні взаємини, долати родинні незгоди. І все це робиться заради дітей, щоб виховати в них родинні почуття.
 3. 3. Зміст патріотичного виховання дошкільнят включає в себе вирішення багатьох завдань, у тому числі і виховання любові до сім'ї, шанобливого ставлення до своїх батьків. У нашій країні в силу багатьох причин слабшають родинні зв'язки, відходять у минуле традиційне сімейне виховання. Саме сім'я є хранителем традицій, забезпечує спадкоємність поколінь, зберігає і розвиває кращі якості людей. Наш проект - прекрасний привід поміркувати про роль сім'ї в житті кожної людини, про сімейні традиції та їх розвиток у сучасних умовах. Робота над проектом має велике значення для формування особистості дитини, зміцнення і розвитку дитячо - батьківських відносин. Ми, дорослі, педагоги і батьки повинні допомогти дітям зрозуміти значимість сім'ї, виховувати у дітей любов і повагу до членів сім'ї, прищеплювати почуття прихильності до сім'ї і дому.  Актуальність проекту
 4. 4.  Мета проекту: • виховання почуття прихильності і любові до своїх батьків, родичів; • сприяти гармонізації відносин між дітьми і батьками; • формування у дітей поняття «Сім'я». Недарма в народі кажуть: “З родини йде життя людини”. “Без сім’ї немає щастя на землі”. « Сім’я, рід, родина – ключ до щастя людини»
 5. 5.  Завдання проекту: •формувати у дітей уявлення про сім'ю; •виховувати у дітей любов і повагу до членів родини, формувати вміння виявляти турботу про рідних людей; •узагальнювати відносини дітей з батьками досвідом спільної творчої діяльності; •сприяти активному залученню батьків у спільну діяльність з дитиною в умовах сім'ї і дитячого садка; •встановлення партнерських відносин з сім'єю кожної дитини.
 6. 6.  Тип проекту: довгостроковий (навчальний рік)  Вік учасників: діти 3 - 4 роки  Склад проектної групи: вихователі, вихованці групи, батьки  Прогнозований результат проекту: • Діти Виховання почуття любові , гордості за свою родину . Розширення знань дітей про свою родину її традиції. • Батьки Підвищення педагогічної культури батьків. Встановлення довірливих партнерських відносин між батьками та дітьми .
 7. 7.  Етапи реалізації проекту I етап - підготовчий: 1. Опитування дітей з проблеми «Сім’я очима дітей». 2. Анкетування батьків. 3. Визначення цілей і завдань. 4. Створення необхідних умов для реалізації проекту.
 8. 8. II етап - основний (практичний):  Впровадження у виховно-освітній процес ефективних методів і прийомів по розширенню знань дошкільників про родину, її походження.  Консультації для батьків: «Психовозрастные особливості дітей молодшого дошкільного віку «Особливості розвитку дитини 3-4 років», «чи Можна обійтися без покарання?»,«Права дитини в сім'ї», «Роль дидактичної гри в сім'ї і дитячому саду», «Помилки сімейного виховання»,«Роль батька в сімейному вихованні», «Батько як вихователь».  Виставки: «Виростили у себе на городі», «Моя мама-рукодільниця», «Наші руки не для нудьги».
 9. 9.  Фотовиставки: «Моя сім'я», «Мої бабуся і дідусь», «Мій тато все вміє», «Матусю кохана моя!».  Виставка дитячих малюнків: «Моя сім'я», «Мила мамочка моя».  Спільне виготовлення дітей з батьками сюжетно - рольових ігор: «Сім'я», «Лікарня», «Магазин».  Розробка і накопичення методичних матеріалів, розробка рекомендацій з проблеми.
 10. 10. III етап - заключний: 1. Аналіз результатів реалізації проекту. 2. Батьківські збори «Моя сім'я – що може бути дорожче». 3. Презентація проекту “Моя сім’я”.
 11. 11. Кінцевий результат реалізації будь-якого виховного проекту: життєві компетентності дітей, тобто сформована здатність діяти у конкретній життєвій ситуації відповідно до власних цінностей, ставлень та переконань.
 12. 12. Цінніснні ставлення Система цінностей і якостей особистості До суспільства і держави До природи До себе До праці До мистецтва До людей
 13. 13. Саме в родині починають формуватися ті якості, почуття, звички і навички суспільної поведінки, від яких залежить, якою виросте людина: буде вона боязкою, безвладною, озлобленою чи духовно багатою, фізично красивою, високоморальною і доброю. Дякуємо за увагу!

×