Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Zrodeni pre neuspech

387 views

Published on

Každý z nás prechádza ťažkým obdobím - obdobím, keď východisková pozícia sa zdá byť zlá, keď máme dojem, že nám iní neveria. Inšpirujme sa tými, ktorí toto zažili na vlastnej koži ...

Published in: Leadership & Management
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Zrodeni pre neuspech

 1. 1. ZRODENÍ PRE (NE)ÚSPECH Ivana Miklovič GtoG, s.r.o.
 2. 2. ALBERT EINSTEIN  Do svojich 9 rokov nehovoril plynule.  Rodičia a učitelia si o ňom mysleli, že je mentálne hendicapovaný, pomalý a antisociálny.  Kvôli rebelantskej povahe ho vylúčili zo školy.  Bol tak „zaostalý“, že sa už od 5 rokov hral s kompasom a premýšľal nad tým, že niečo v „prázdnom“ priestore musí pôsobiť na strelku.  Záver? Vynálezca teórie relativity, nositeľ Nobelovej ceny
 3. 3. THOMAS EDISON  V detstve bol chorľavý, do školy chodil krátko.  Učiteľ sa o ňom vyjadroval, že je hlúpy na to, aby sa čokoľvek naučil.  V 12 r. čiastočne ohluchol  Záver? Jeden z najproduktívnejších a najvýznamenjších vynálezcov
 4. 4. MARILYN MONROE  Detstvo prežila v pestúnskej starostlivosti či v sirotinci.  Keď bola začínajúca herečka, vyjadrili sa o nej: ´Ani pekná, ani talentovaná´  Doporučili jej, nech sa radšej stane sekretárkou.  Záver? Sexsymbol 20. storočia.
 5. 5. VINCENT VAN GOGH  Za celý svoj život predal jedno jediné dielo – aj za to maličkú sumu peňazí:  Keď zomieral, mal hotových 800 diel, o ktorých svet nevedel.  V súčasnosti sú diela jedni z najdrahších (82,5 mil. dolárov za dielo Portrét doktora Gacheta ).
 6. 6. CHARLIE CHAPLIN  Syn pouličných hudobníkov  Od 8 rokov hral ako javiskový umelec.  Vo filme ho nechceli – vraj hrá primitívne ...  Mack Sennet mu dal šancu – skúsil grotesku, a ... Jeden z najslávnejších svetových filmových herecov a tvorcov
 7. 7. CHARLES DARWIN  Otec ho charakterizoval ako „lenivý a zasnený“  Otec a učitelia hodnotili jeho intelekt pod úrovňou priemeru.  Otec o ňom hovoril, že bude hanbou rodiny  Outsider, ktorý sa rozhodol stať farárom. (Pre jeho otca to bola zašiváreň) A práve tu vznikla: Evolučná teória vzniku druhov.
 8. 8. STEVEN SPIELBERG  V 12 rokoch ho zaujala 8mm kamera. Reakcia okolia: „Odstráň prílišnú predstavivosť. Prebuď sa zo sna!“.  Prvý dokument natočil Steve v 14 rokoch, počas vojny.  Prvé kino mal v obývacej izbe.  Na filmovú školu ho neprijali 3x. Školou života sa prerežíroval k Oskarovi.
 9. 9. RICHARD BRANSON  Škola = nočná mora. Dyslexia, ťažkosti pri zapamätaní ...  Názor učiteľa: Buď veľmi úspešný – alebo zločinec Záver? Majiteľ niekoľkých úspešných spoločností Virgin
 10. 10. STEVE JOBS  Adoptované dieťa  Nanútené štúdium na VŠ  Vyhodený z firmy, ktorej vdýchol život  Pompézny návrat Záver? Famózne Apple produkty
 11. 11. ABRAHAM LINCOLN
 12. 12.  V 16. roku jeho rodinu vysťahovali z domu.  V 18.roku mu zomrela matka. .
 13. 13.  V 31. roku života neuspel ako obchodník.  V 32. roku bol porazeným kandidátom vo voľbách.  V 33. roku si požičal peniaze od priateľa, aby mohol založiť obchod a koncom roka zbankrotoval. Ďalších sedemnásť rokov svojho života tento dlh splácal.
 14. 14.  V 34. roku znova neuspel ako obchodník.  V 35. roku života prekonal smrť svojej lásky.  V 36. roku sa nervovo zrútil a šesť mesiacov strávil na lôžku.  V 38. roku života prehral voľby.
 15. 15.  V 43. roku neuspel ako kandidát na člena Kongresu.  V 48. roku znovu neuspel ako kandidát na člena Kongresu.  V 49. roku sa uchádzal o miesto pozemkového úradníka vo svojom štáte. Žiadosť mu zamietli.
 16. 16.  V 55. roku života neuspel ako kandidát na člena Senátu.  V 56.roku neuspel v snahe stať sa viceprezidentom – získal menej ako 100 hlasov.  V 58. roku neuspel ako kandidát na člena Senátu.
 17. 17. V 60.roku života bol zvolený za prezidenta USA.
 18. 18. Môžete mať všetko, čo chcete, ak vám na tom veľmi záleží. Môžete byť kýmkoľvek a dokážete čokoľvek, ak idete cieľavedome za svojim cieľom.
 19. 19. GtoG, s.r.o. Ivana Miklovič www.gtog.eu

×