Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Reims Cathedral, Paris

585 views

Published on

Recebi da amiga Elaine, compartilho.

  • Login to see the comments

  • Be the first to like this

Reims Cathedral, Paris

  1. 1. Reims Cathedral
  2. 2. Reims – tradiční místo korunovace francouzských králů. je město ležící v samotném srdci vinařského krajeChampagne, asi 150 kilometrů severovýchodně od hlavního města Paříže. Kromě světoznámého šumivého vína se Reims proslavilo i svou gotickou katedrálou. Katedrála Reims Notre- Dame je jedinečnou ukázkou vrcholné francouzské gotiky, která si po celá staletí dokázala zachovat svoji slohovou čistotu. Se stavbou se započaloroku 1211, když původní katedrálu zničil rozsáhlý požár. Během následujících desetiletí zde vyrostla celou Evropu obdivovaná stavba, která se stala inspirací pro mnoho budov po celém světě. Při prvním pohledu na katedrálu každého zaujme množství soch a sošek, které zdobí její vnější fasádu. Početnější sochařskou výzdobou se může chlubit pouze jiná francouzská katedrála, přesněji ta v Chartres.
  3. 3. Interiér Katedrály si stejně jako exteriér zachoval gotickou jednoduchost. Hlavní chrámová loď je dlouhá 140 m., široká30 m. a strop se zde klene ve výšce 38 m. BěhemII. světové války byla katedrála značně poškozenabombardováním. Díky štědrým darům se však brzy rozběhla rozsáhlá rekonstrukce, která v menší míře přetrvává do dnešních dní. Jedním zmoderních prvků v katedrále se tak například stalyvitráže vytvořené malířem Marcem Chagallem. Od roku 1991 je katedrála chráněná organizací UNESCO.

×