Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Lai siltas rokas un silta sirds!

1,352 views

Published on

Šogad mūsu Ziemassvētku sveiciens ir saadīts trīs miljonos valdziņu kopā ar gaišām domām un sirsnīgiem laba vēlējumiem, simt deviņdesmit piecos kilometros krāsainu dzīparu jeb trijos simtos siltu un košu cimdu pāru, ko mums palīdzējuši sarūpēt teju simt adītāju Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Jūrmalā, Valmierā, Jelgavā, Dobelē, Madonā un Gulbenē. Sociālos aprūpes centros, pansionātos, dienas aprūpes centros, draudzēs un rokdarbu studijās..

Published in: Business, Real Estate
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Lai siltas rokas un silta sirds!

 1. 1. Lai siltas rokas un silta sirds!
 2. 2. Šogad mūsu Ziemassvētku sveiciens ir saadīts trīsmiljonos valdziņu kopā ar gaišām domām un sirsnīgiem labavēlējumiem, simt deviņdesmit piecos kilometroskrāsainu dzīparu jeb trijos simtos siltu un košucimdu pāru, ko mums palīdzējuši sarūpēt teju simtadītāju Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Jūrmalā, Valmierā, Jelgavā, Dobelē,Madonā un Gulbenē. Sociālos aprūpes centros, pansionātos, dienasaprūpes centros, draudzēs un rokdarbu studijās..
 3. 3. Sadarbībā ar uzņēmumiem «Euroaptieka» un «Bella Rīga» trīsmēnešu garumā rīkojām sabiedrisku dāvanu projektu «Lai siltasrokas un silta sirds», uzrunājot dažādus sociālos aprūpes undienas centrus, kā arī vienkārši aktīvus cilvēkus no sociāli neaizsargātām,maznodrošinātām grupām ar lūgumu uzadīt rakstainus dūraiņus, ko tiešipirms svētkiem dāvināt uzņēmumu sadarbības partneriem.
 4. 4. Akcijas mērķis ir atgādināt sabiedrībai par cilvēkiem, kuriem svarīgākais irjusties noderīgiem, neaizmirstiem, iesaistītiem – būt daļai nomūsu sabiedrības. Jo ziemassvētki nav tikai dāvināšanas laiks, kadatceramies tikai mūsu tuvos un mīļos, bet arī tos, kas bieži vien ir sociāliatstumti un nepelnīti aizmirsti..
 5. 5. Katram uzadītajam cimdu pārim tika pievienots tā adītājadzīvesstāsts kopā ar viņa atziņām un sapņiem.. Lūk, daži no tiem: Mairita Latiša dzīvo SAC «Tērvete», Tērvetes pagasts Mairita priecājas par cimdu projektu, jo tas ir darbiņš, kas palīdz justies noderīgai un kliedēt ikdienu. «Adu no skolas vecuma, mums jau skolā mācīja. Kad adu, par musturu nedomāju, bet vienmēr par kaut ko labu. Tad arī adījums labs sanāk». Lielākā Mairitas vēlēšanās ir atkal sākt staigāt (viņa pašreiz pārvietojās ratiņkrēslā). «Cimdu valkātājām vēlu, lai Dieviņš viņus sargā un galvenais, lai ir veselība!», vēl Mairita.
 6. 6. Vita Padedzedzīvo SAC Ziedkalne, Jelgavas rajonsVita ir patiesi lepna ar rezultātu, cimdi izdevušies skaisti!«Man šausmīgi, ļoti patīk adīt. Labas domas domājas,nervi nomierinās. Kad adu cimdus, parasti uzmetu 16 vai18 valdziņus, tad es skaitu,» mazā, kustīgā un atvērtā Vitaskaidro, kaut sociālā darbiniece pirms brīža irpačukstējusi, ka patiesībā Vita nemaz skaitīt nemāk... Tastiešām nav izprotams, kā tik sarežģītus rakstus bezskaitīšanas ir iespējams uzadīt! «Man ļoti patīk zirgi, jozirgiem ir tik mīksti purniņi! Es krāju visu ar zirgiem. Eslabprāt saņemtu dāvanā kalendāru ar zirgiem!», tāda irVitas Ziemassvētku vēlēšanās. Kamēr «Ziedkalnes»sociālie darbinieki skumji bilst, ka nu vairs neesot valstsatbalsta ne materiāliem, ne rokdarbu skolotājiem.
 7. 7. Vilma Muižniecedzīvo SAC «Jaunā muiža», JēkabpilīVilma dzīvo aprūpes centra piektajā, pēdējā stāvā. Tas ir «smagaisstāvs» - īpaši aprūpējamiem un nestaigājošiem iemītniekiem. Jaudaudzus gadus viņa ir uz gultas. Darbinieki Vilmu ir īpašiiemīlējuši. Par vitalitāti. Viņa ir kurlmēma, tādēļ ļoti daudz lasa.Vilmai darbinieki īpaši piemērojuši televizora augstumu gultasgalā, lai var skatīties filmas un raidījumus ar subtitriem un zināt,kas pasaulē notiek! Esot guļus, Vilma uzadījusi cimdus mūsuprojektam! Iespējams gan, pēdējos savā mūžā, jo izrādās – ir vēlviena bēda – viņa redz arvien sliktāk. Pansionāta darbiniekineredz iespēju viņu aizvest pie acu ārsta – tas ir ļoti sarežģīti. Betbrilles nu jau ir nepieciešamas tiešām stipras.. Ziemassvētkosjaunas brilles ir Vilmas karstākā vēlēšanās. Uzadītajos cimdossajūtams viss Vilmas sirds siltums un laba vēlējumi!»
 8. 8. Vera Voronovadzīvo SAC Selga, Ventspils, Pērkoņu 21«Adīšana ir mans mierinājums, tad domāju labas domas. Adot šad tadiedomājos par bērniem bērnu namā. Pagājušo gadu adīju viņiemzeķes. Ko gan es varētu vēlēties jaunajā gadā? Man nav lielākasvēlēšanās kā, lai visi būtu laimīgi mums visapkārt! Un mierīgas debesisvirs mums.» Skaidrīte Ruņģe dzīvo SAC Selga, Ventspilī Īsta kurzemniece, kura cilvēku izvērtē un tikai tad atklājas – silta un mīļa. Skaidrīte jau nesūdzas, bet viegla dzīve gan nav bijusi – ilgus gadus smagais darbs pie lopiem ir pamatīgi deformējis kājas. Un to adīšanu toreiz, kad bija jauna, arī iemācījusies. «Adij» daudz zeķes bērniem. Re, tagad atkal šos cimdus. Uzmēr’, vai ta der ar?» Der, der, jauki piegulst rokai – valkātājam būs mīļi un silti! «Ko vēlos Ziemassvēktos?», Skaidrīte jautri piemiedz acis. «Kafija un kāda konfekte dikti ietu pie sirds gan!»
 9. 9. Ilmārs EmulovsDzīvo SAC Ziedkalne, Jelgavas rajonsIlmārs ir dzīvespriecīgs un rosīgs, laipni smaidot sagaidakatru «Ziedkalnes» apmeklētāju, jo ir viens no retajiem,kas strādā algotu darbu – aprūpē administrācijas ēku.Pansionāta adītāju grupa vienbalsīgi atzīst, ka Ilmārs arīšajā projektā ir bijis galvenais organizētājs unvirzītājspēks. Čakli adījis pats un biedriem palīdzējis arpadomu un pieredzi. Tas, ko var Ilmāra rokas,neskatoties uz slimības savilktajiem pirkstiem, irvienkārši jāredz! Cimdu valkātājam viņš vēl stipruveselību, par ko nebūtu bēdīgs arī pats! Koziemassvētkos? Ja vien viņam būtu vairāk dziju no kāadīt, būtu pavisam labi...
 10. 10. Katrs projektā iesaistītais adītājs saņēma dāvanas, bet jauktais koris„Iedvesma”, kurā dzied mediju aģentūras „Inspired” darbinieki,viesojās aprūpes centros „Valmiera” un „Ziedkalne”, sniedzotZiemassvētku ieskaņas koncertu. Līdz Zvaigznes dienai „Iedvesma”muzikāli priecēs SAC iemītniekus arī vēl citviet Latvijā.
 11. 11. Pansionāta iemītnieki, viesojoties korim Valmierā..Koncerta fotogalerija pieejama šeit: http://www.flickr.com/photos/49617530@N03/sets/72157625477487455/
 12. 12. «Inspired», «Euroaptieka» un «Bella Rīga» pārstāvji
 13. 13. Lai Jums veselība un spēks lielos nākamā gada darbus darīt!Gaišus Ziemassvētkus - lai siltas rokas un silta sirds!

×