Inspirativní slováci - Best guest 2010_2011

1,532 views

Published on

Published in: Travel, Business
0 Comments
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,532
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
1
Actions
Shares
0
Downloads
5
Comments
0
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Inspirativní slováci - Best guest 2010_2011

 1. 1. BESTGUEST SÚ PREDNÁŠKY ÚSPEŠNÝCH PODNIKATEĽOV S CIEĽOMNAKOPNÚŤ MLADÝCH ĽUDÍK TOMU, ABY SA ROZBEHLI.
 2. 2. 2010 V ROKU 2010 SMEZREALIZOVALI 18 BESTGUEST PREDNÁŠOK, KTORÝCH SAZÚČASTNILO 2335 MLADÝCH ĽUDÍ.V ROKU 2011 ZREALIZUJEME VIAC AKO 100 BESTGUEST PREDNÁŠOK, PRE VIAC AKO 10000 MLADÝCH ĽUDÍ. 2011
 3. 3. 2010 V ROKU 2010 SME ZAČALI NAUNIVERZITE V BANSKEJ BYSTRICI A ROZŠÍRILI SVOJE PÔSOBENIENA 3 UNIVERZITY V BRATISLAVE, ŽILINE A KOŠICIACH. VO FEBRUÁRI 2011 SPOLUPRACUJEME SO VŠETKÝMI VEĽKÝMIUNIVERZITAMI EKONOMICKÉHO A TECHNICKÉHO ZAMERANIA NA SLOVENSKU. 2011
 4. 4. 2010V ROKU 2010 PRIJALO NAŠE POZVANIE ZÚČASTNIŤ SABESTGUEST PREDNÁŠOK 23ÚSPEŠNÝCH PODNIKATEĽOV. V ROKU 2011 PLÁNUJEME MLADÝM ĽUĎOM NA SLOVENSKU PRINIESŤ 70INŠPIRATÍVNYCH PRÍBEHOV „ROZBIEHAČOV“. 2011
 5. 5. 2010BESTGUEST PREDNÁŠKY MAJÚ VYNIKAJÚCI OHLAS, O ČOM SVEDČÍ PRIEMERNÁ ZNÁMKAPRÍNOSU PREDNÁŠKY 8,48 Z 10 A 80% KOEFICIENT ODPORUČENIA NA ZÁKLADEHODNOTENIA 589 ŠTUDENTOV. CHCEME V MENE ZÚČASTNENÝCH ŠTUDENTOV VYJADRIŤ NAŠU VĎAKU VŠETKÝM NAŠÍM HOSŤOM A PARTNEROM. TEŠÍME SA NA SPOLUPRÁCU V ROKU 2011. 2011
 6. 6. NASLEDOVNÍ JEDNOTLIVCI (V ABECEDNOM PORADÍ) POTVRDILI SVOJ ZÁUJEMZÚČASTNIŤ SA PREDNÁŠOK CYKLU BESTGUEST. NAPRIEK TOMU, ŽE PODNIKAJÚ V RÔZNYCH ODVETVIACH, ROZLIČNE DLHO, S ROZDIELNYMIPREKÁŽKAMI, OBRATMI AÚSPECHMI, MAJÚ JEDNO SPOLOČNÉ. ROZBIEHALI SA ÚPLNE Z NULY, SVOJ ÚSPECH DOSIAHLI VLASTNOUDRINOU A MÔŽU BYŤ PREVŠETKÝCH MLADÝCH ĽUDÍ NA SLOVENSKU VEĽKOU INŠPIRÁCIOU. ZA TO IM PATRÍ NAŠA VĎAKA A ÚCTA.
 7. 7. BEA BENKOVÁ ZAKLADATEĽKA ACE WOMAN.AMBASÁDOR A KOUČ VÝNIMOČNÝCH ŽIEN.ŠTUDOVALA NA EKONOMICKEJ UNIVERZITE V BRATISLAVE A NA OXFORDE. BÝVALÁ ASISTENTKA BRIGITY SCHMÖGNEROVEJ. PRACOVALA V BANKÁCH ABN AMRO A ROYAL BANK OF SCOTLAND.
 8. 8. ALEXANDER CIMBALÁK ZAKLADATEĽ SPOLOČNOSTI ACE ENTERPRISE SLOVAKIA A ZAČÍNAJÚCI PODNIKATEĽ ROKA 2006.DRŽITEĽ OCENENIA EXECUTIVE OF THE YEAR IN EUROPE A IT EXECUTIVE OF THE YEAR 2010. OBDIVOVATEĽ ŠTUDENTSKÝCH BIZNIS NÁPADOV A ENERGIE ŠTUDENTOV. ČLOVEK, KTORÝ SA PRESADIL SO SVOJOU MYŠLIENKOU CELOSVETOVO.
 9. 9. KATEGÓRIA: MLADÉ PUŠKYJAKUB DEMÁČEK SPOLUMAJITEĽ FIRIEM RELOCATION, PERGO A SMART IDEAS. ZAČAL PODNIKAŤ POPRI ŠTÚDIU NA FAKULTE MANAŽMENTU UK. VO SVOJOM RELOCATION BIZNISE SA MU DARÍ PORÁŽAŤ ZAHRANIČNÚ KONKURENCIU.HNEVÁ HO, AK MÁ NIEKTO DOBRÝ NÁPAD AROBÍ HO ZLE. PRETO PODPORUJE MLADÝCH V ICH PODNIKANÍ.
 10. 10. ZOLTÁN DEMJÁN BÝVALÝ RIADITEĽ A PREDSEDA PREDSTAVENSTVA HOLCIM SLOVENSKO. DOKÁZAL ODMIETNUŤ VEĽKÉ PENIAZE A POSLÚCHNUŤ SVOJ VNÚTORNÝ HLAS. AKO JEDEN Z MÁLA ĽUDÍ VYSTÚPIL BEZKYSLÍKOVÉHO PRÍSTROJA NA MOUNT EVEREST. VERÍ, ŽE ĎALŠOU ÉROU ĽUDSTVA BUDE VEK MÚDROSTI. ŠKOLITEĽ 7 NÁVYKOV FRANKLIN COVEY.
 11. 11. DUŠAN DOLIAKFINANČNÝ SEKTOR SI PRED PÄTNÁSTIMI ROKMI VYBRAL, ABY SA DOSTAL K HYPOTÉKE.DNES ŠÉFUJE ČESKO-SLOVENSKEJ ODNOŽI FRANCÚZSKEJ SKUPINY AXA. OBĹÚBENOU TÉMOU SÚ PENZIE, ICH REFORMA A SPÔSOB FINANCOVANIA.NOMINOVANÝ NA OCENENIE MANAŽÉR ROKA 2010.
 12. 12. ĽUBOŠ FELLNER ZAKLADATEĽ A SPOLUMAJITEĽ NAJEXOTICKEJŠEJ CESTOVNEJ KANCELÁRIE BUBO.Z LACNEJ DOBRODRUŽNEJ CESTOVKY SA MU PODARILO VYTVORIŤ ZNAČKU PRE NAJNÁROČNEJŠÍCH A NAJBOHATŠÍCH.VYŠTUDOVAL MEDICÍNU, BOL V TÍME, KTORÝNA SLOVENSKU AKO PRVÝ TRANSPLANTOVAL SRDCIA.KAŽDOROČNE PRESPÁVA V STANE V DŽUNGLI I NA PÚŠTI, KDE NEMÁ ČO JESŤ.
 13. 13. KATEGÓRIA: MLADÉ PUŠKY PETER HODÁKZAKLADATEĽ KREATÍVNEJ IT FIRMY CANDOO. VENUJE SA ONLINE KREATÍVE, FACEBOOK A IPHONE APLIKÁCIÁM.FUNGUJE BEZ VIZITKY, BEZ KANCELÁRIE, BEZ WEBOVEJ STRÁNKY A BEZ KLASICKÝCH ZAMESTNANCOV.OD 15TICH SA DRŽÍ MOTTA : PRACUJ NA SEBE, KÝM SA OSTATNÍ ZABÁVAJÚ, ZABÁVAŤ SA BUDEŠ, KEĎ OSTATNÍ EŠTE LEN ZAČNÚ PRACOVAŤ.
 14. 14. KATEGÓRIA: MLADÉ PUŠKYLADISLAV GAŽO SPOLUZAKLADATEĽ IT FIRMY SEGES, VYVÍJAJÚCEJ PODNIKOVÝ SOFTVÉR NA MIERU. ABSOLVENT FAKULTY INFORMATIKY A INFORMAČNÝCH TECHNOLÓGIÍ STU. LAUREÁT OCENENIA ZAČÍNAJÚCI PODNIKATEĽ ROKA 2008.FIRMU S KAMARÁTMI ZALOŽILI 1. APRÍLA, NA DEŇ VTÁKOV.
 15. 15. KATEGÓRIA: MLADÉ PUŠKYMARTIN GUTTMANRODÁK Z NITRY, 6 ROKOV PRACOVAL AKO PRODUKTOVÝ MANAŽÉR V 3 BANKÁCH.V THAJSKOM PLÁŽOVOM BARE PRVÝKRÁT SADÁ NA SEDACÍ VAK.V 2006 VZNIKÁ MYŠLIENKA TULI SEDACÍCH VAKOV, PRVÉ KUSY VYRÁBA V GARÁŽI.V 2010 SA PREDÁVAJÚ TISÍCKY TULI VAKOVA 100% SLOVENSKÁ ZNAČKA PRERÁŽA AJ V ZAHRANIČÍ.
 16. 16. TOMÁŠ HASALASPOLUZAKLADATEĽ UBYTOVACEJ CESTOVNEJ KANCELÁRIE LIMBA. VYBUDOVAL SPOLOČNOSŤ, KTORÁ JE NAJVÄČŠÍM ORGANIZÁTOROM POBYTOVZAHRANIČNÝCH AJ DOMÁCICH TURISTOV V SR. PREZIDENT SLOVENSKEJ ASOCIÁCIE CESTOVNÝCH KANCELÁRIÍ A AGENTÚR. ROČNE OBSLÚŽIA 150-TISÍC KLIENTOV, JEHO CIEĽOM JE PRENIKNÚŤ NA TRHY ZÁPADNEJ EURÓPY.
 17. 17. DALIBOR JAKUŠZAKLADATEĽ A ŠÉF JOBPORTÁLU PROFESIA. ABSOLVOVAL MATFYZ V BRATISLAVE, ŠPECIALIZÁCIU UMELÁ INTELIGENCIA. NOMINOVANÝ NA OCENENIE MANAŽÉR ROKA 2007.DOKÁZAL Z PROFESIE VYTVORIŤ JEDNOTKUV RÁMCI TRHU, KDE NEVSTÚPIL AKO PRVÝ.
 18. 18. RADIM JANČURAAKO 21-ROČNÝ ZAKLADÁ NA VYSOKEJ ŠKOLE STUDENT AGENCY PONÚKAJÚCU AU-PAIR POBYTY. DNES ZAMESTNÁVA TISÍC ĽUDÍ A DO NOVÝCH PROJEKTOV SA PÚŠŤA S MILIARDOVÝMI INVESTÍCIAMI. PODNIKATEĽ ROKA 2005 V ČESKEJ REPUBLIKE. JEHO ŽLTÉ AUTOBUSY KRÍŽUJÚ CELÚ EURÓPU.
 19. 19. ANDREJ KISKAZAKLADATEĽ SPLÁTKOVÝCH SPOLOČNOSTÍ TRIANGEL A QUATRO.ZÍSKAL OCENENIE TRENDU MANAŽÉR ROKA 2006. SPOLUZAKLADATEĽ CHARITATÍVNEHO PROJEKTU DOBRÝ ANJEL. TVRDÍ, ŽE ZMYSLOM ŽIVOTA NIE JE POTÁPANIE SA V KARIBIKU A VRACIA ŽIVOTU TO, ČO OD NEHO DOSTAL.
 20. 20. MARTIN KREKÁČ SPOLUZAKLADATEĽ PORADENSKÝCH SPOLOČNOSTÍ AMROP – JENEWEIN – FIPRA. VEDÚCI PARTNER JENEWEIN GROUP A PREZIDENT PODNIKATEĽSKEJ ALIANCIE SLOVENSKA VYBUDOVAL Z NULY JEDNU Z TOPPORADENSKÝCH SKUPÍN V OBLASTI ĽUDSKÉHO KAPITÁLU, MANAŽÉRSKEHO PORADENSTVA A VEREJNÝCH POLITIK. ZAČÍNAL AKO ŠTUDENT PÁR DNÍ PO REVOLÚCII.
 21. 21. PETER KRIŠTOFOVIČZAČÍNAL AKO 15 ROČNÝ FYZICKOU PRÁCOU NA STAVBE. VYBUDOVAL NAJÚSPEŠNEJŠIU FIRMU VO SVOJOM ODBORE. V ROKU 2006 OBRAT JEHO FIRIEM PRESIAHOL JEDNU MILIARDU SKK. FINALISTA SÚŤAŽE MLADÝ INOVATÍVNY PODNIKATEĽ. ŠPIČKOVÝ ŠKOLITEĽ A MOTIVÁTOR, OBDIVOVATEĽ MYŠLIENOK TOMÁŠA BAŤU.
 22. 22. TATIANA KYSEĽOVÁ VÝKONNÁ RIADITEĽKA A SPOLUMAJITEĽKA PELIKAN.COM. ZAČÍNALA V PRENAJATEJ KANCELÁRII APREPRACOVALA SA NA NAJVÄČŠIEHO ON-LINE PREDAJCU LETENIEK NA SLOVENSKU.OD ZAČIATKU NEMALA PLÁN B A DNES ŠÉFUJE 50 ĽUĎOM.ZÍSKALA OCENENIE ZAČÍNAJÚCI PODNIKATEĽ ROKA 2009.
 23. 23. VLADIMÍR LUKÁČ VO SVOJICH FIRMÁCH V ETOP GROUP PRESIAHOL OBRAT MILIARDU SKK. ZAČÍNAL S PREDAJOM LABIEK – PROTIŠMYKOVÝCH PODRÁŽOK V RÁMCISVOJHO GARÁŽOVO-PIVNIČNÉHO ZAČIATKU.JEHO PRVÉ KOLESÁ BOLI URČENÉ PRE FÚRIKY. DNES DODÁVA AJ VEĽKÝM AUTOMOBILKÁM. MÁ PRIZNANÝCH MNOHO PATENTOV, ANI SÁM NEVIE POVEDAŤ ICH POČET.
 24. 24. RUDOLF LUKAČKABÝVALÝ ÚSPEŠNÝ PODNIKATEĽ, DNES KOUČ, KTORÝ POMÁHA INÝM BYŤ NAD VECOU. ZA 14 ROKOV VYBUDOVAL FIRMU ELAS S OBRATOM 2,1 MILIARDY SKK. ZAČAL PODNIKAŤ, PRETOŽE HO AKO 40 ROČNÉHO FIRMY ODMIETALI AKO "STARÉHO“. TVRDÍ, ŽE ŽIVOT ZA VODOU NIE JE O LEŇOŠENÍ, ANI O PENIAZOCH, SKÔR O POTREBE BYŤ UŽITOČNÝ.
 25. 25. KATEGÓRIA: MLADÉ PUŠKYTERÉZIA MADAROVÁZAKLADATEĽKA NAJVÄČŠEJ INTERNETOVEJ AGENTÚRY MODELINGU A CASTINGU. ZAČÍNALA V DETSKEJ IZBE, ZA POŽIČANÚ TISÍCKU KÚPILA KOLOK NA ŽIVNOSTENSKÝ LIST. DNES ZASTUPUJE VIAC AKO 7000 ĽUDÍ A BOLA VYHLÁSENÁ ZA AMBASÁDORKU SLOVENSKÝCH PODNIKATELIEK. LEPROVOCATEUR ZÍSKAL OCENENIE RECRUIT RANKS AWARDS 2008.
 26. 26. KATEGÓRIA: MLADÉ PUŠKY PETRA MARKOMAJITEĽKA PRODUKČNEJ SPOLOČNOSTITANCA A KOSTÝMOV EXTRAVADANSA. CHCELA BYŤ VEDKYŇOU, NO DALA PREDNOSŤ BIZNISU S TANCOM. ZAČÍNALA S PIATIMI ĽUĎMI A MILIÓNOVOU DLŽOBOU.DNES MÁ 60 KOLEGOV, 3000 KOSTÝMOV A 4 FIRMY V EURÓPE. ZÍSKALA OCENENIE AMBASÁDORKA PODNIKATELIEK SLOVENSKA.
 27. 27. KATEGÓRIA: MLADÉ PUŠKYMICHAL MATYS SPOLUZAKLADATEĽ JEDNEJ ZNAJÚSPEŠNEJŠÍCH PREKLADATEĽSKÝCH FIRIEM NA SLOVENSKU. PREKLADATEĽSKÚ FIRMU, V KTOREJ PRACOVAL AKO ŠTUDENT, NESKÔR S KAMARÁTOM ODKÚPIL.JE SPOLUMAJITEĽOM E-OBCHODU PREDOVOZCOV AUTOMOBILOV EUROCOC. TVRDÍ, ŽE INÉ AKO ZAKLADAŤ SPOLOČNOSTI NEVIE.
 28. 28. KATEGÓRIA: MLADÉ PUŠKYMICHAL MEŠKO SPOLUMAJITEĽ NAJVÄČŠIEHO INTERNETOVÉHO KNÍHKUPECTVA MARTINUS.SKAKO ŠTUDENT VYTVÁRA S KAMARÁTOM REFERATY.SKNOMINOVANÝ NA OCENENIE PODNIKATEĽ ROKA 2010.TVRDÍ, ŽE RÁNO NECHODÍ DO PRÁCE, IDE ROBIŤ NIEČO, ČO HO BAVÍ.
 29. 29. RÓBERT MISTRÍKVEDIE A VLASTNÍ SPOLOČNOSŤ HIGHCHEM VYVÍJAJÚCU SOFTVÉR PRE SPEKTROMETRIU A BIOCHÉMIU.LAUREÁT VEDECKEJ CENY HLAVA ROKA 2009. V AMERIKE POCHOPIL, ŽE VEDA JE NIE LEN PRE VEDCOV, ALE DÁ SA V NEJ I ÚSPEŠNE PODNIKAŤ. JEHO ÚDELOM SÚ POČÍTAČE,PROGRAMOVANIE, MATEMATIKA A CHÉMIA.
 30. 30. DANIELA RÁŽOVÁ MAJITEĽKA REALITNEJ KANCELÁRIE BOND REALITY. PREDSEDA PREDSTAVENSTVA ASOCIÁCIE REALITNÝCH MAKLÉROV. BOLA PRVÁČKOU NA VYSOKEJ, KEĎ MATKEZISTILI RAKOVINU. DO VYLIEČENIA UDRŽALA PRI ŽIVOTE JEJ FIRMU. ODVTEDY PODNIKÁ. TVRDÍ, ŽE JE TVRDOHLAVÁ A VIE ÍSŤ ZA SVOJÍM CIEĽOM.
 31. 31. GABRIELA REVICKÁKONATEĽKA CESTOVNEJ KANCELÁRIE TRICIO, KDE PLATÍTE AŽ PO DOVOLENKE. JEDNÉHO DŇA SA MI PRISNIL SEN, O TOM, AKO PRENAJÍMAŤ CHATY A CHALUPY. ZAČALA PODNIKAŤ PRI DVOCH MALÝCH DEŤOCH. AUTORKA KNIHY „MOMENTY ZO ŽIVOTA VYDATEJ ŽENY“ A SPOLUZAKLADATEĽKA PORTÁLU E-ŽENY.
 32. 32. KATEGÓRIA: MLADÉ PUŠKY JÁN ŠIFRA MARKETÉR NA VOĽNEJ NOHE.PROPAGUJE PRODUKTY, KTORÉ SI ZASLÚŽIA CHVÁLU. CERTIFIKOVANÝ EXPERT NA HĽADANIE ZÁKAZNÍKOV, KTORÉHO ODMENOU JE PODIEL Z PREDAJA. ZAKLADATEĽ A PREVÁDZKOVATEĽ BLOGU IDEALNE.SK
 33. 33. KATEGÓRIA: MLADÉ PUŠKYSAŠA ŠMIDÁKOVÁSPOLUZAKLADATEĽKA E-SHOPU S HANDMADE VÝROBKAMI SASHE.SK. NA POČIATKU BOLA CHUŤ ROBIŤ A TVORIŤ NIEČO PEKNÉ.PRIATEĽ JEJ VYTVORIL INTERNETOVÝ OBCHOD. KEĎŽE ZAFUNGOVAL, PONÚKLA PRIESTOR VŠETKÝM TVORCOM.DO 6 TÝŽDŇOV MALI ZAREGISTROVANÝCH 130 TVORCOV, DNES SÚ ICH STOVKY.
 34. 34. KATEGÓRIA: MLADÉ PUŠKYMICHAL TRUBAN NAJPOTETOVANEJŠÍ CEO NA SLOVENSKU. STOJÍ ZA SPOLOČNOSŤOU WEBSUPPORT I PROJEKTOM NICEREPLY. PRVÝ KLIENT MU VOLAL POČAS VEĽKEJPRESTÁVKY NA STREDNEJ ŠKOLE, KEĎ JEDOL BANÁN . DNES STOJÍ ZA HOSTINGOM S VIAC AKO 20 000 DOMÉNAMI. PODPORUJE IT START-UPY V RÁMCI PROJEKTU FREEWEB.
 35. 35. EVA URBANÍKOVÁ ZAKLADATEĽKA A MAJITEĽKA EVITAPRESS.EDITORKA ROMÁNU SLOVENSKO PÍŠE ROMÁN. ZNÁMA AKO ROZHLASOVÁ AJ TELEVÍZNA MODERÁTORKA A GLOSÁTORKA. TVRDÍ, ŽE JE PO OTCOVI, KTORÝ ZAČALMONTOVAŤ POSTELE V GARÁŽI U KAMARÁTA A DNES MÁ FABRIKU NA NÁBYTOK.
 36. 36. KATEGÓRIA: MLADÉ PUŠKYZUZANA URBANOVÁ SPOLUZAKLADATEĽKA A CEO V ZEOM.SK. VENUJE SA VIRTUALIZÁCII A CLOUD COMPUTINGU. BÚRA MÝTUS O TOM, ŽE TECHNOLÓGIE SÚ MUŽSKÁ TÉMA.MATKA A PODNIKATEĽKA V JEDNEJ OSOBE. VO VOĽNOM ČASE ORGANIZUJENEFORMÁLNE PODUJATIE ENGLISH COFFEE BRATISLAVA.
 37. 37. KATEGÓRIA: MLADÉ PUŠKY MAREK VICIAN ZAKLADATEĽ A MAJITEĽ COPYGRAFIE.PRVÉ KONTAKTY S PODNIKANÍM MAL AKO 14- ROČNÝ, UPREDNOSTNIL PODNIKANIE PRED STREDNOU ŠKOLOU. OD MAMY DOSTAL ULTIMÁTUM „ALEBO SIPODNIKAJ, ALE CHOĎ MI Z DOMU!“ VYBRAL SI DRUHÚ ALTERNATÍVU, PRESPÁVAL U KAMARÁTOV, ALE AJ NA STANICI. KÚPIL STROJ NA POPCORN A V PREŠOVE NA HLAVNEJ ULICI ZAMESTNAL SLUŠNÉHO BEZDOMOVCA.
 38. 38. PETER ZÁLEŠÁK SPOLUZAKLADATEĽ A BÝVALÝ VÝKONNÝ RIADITEĽ FIRMY NAY. LAUREÁT OCENENIA PODNIKATEĽ ROKA 2008. NOMINOVANÝ NA OCENENIE MANAŽÉR ROKA 2006.VYŠTUDOVAL FAKULTU ELEKTROTECHNIKY A INFORMATIKY STU V BRATISLAVE.AKO PRVÍ PREŠLI NA KONCEPT MODERNÝCH VEĽKOPLOŠNÝCH PREDAJNÍ – ELEKTRODOMOV.
 39. 39. AKTUÁLNE INFORMÁCIE:www.facebook.com/rozbehnisa

×