Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Growth Hacking: 21 zaawansowanych i praktycznych przykładów na dynamiczny wzrost

5,457 views

Published on

Prezentacja wykonana dla uczestników Marketing Day w trakcie Wolves Summit z 27-28 października 2015. Po więcej informacji o growth hackingu zapraszam tutaj: bit.ly/wywiad12

Published in: Marketing
 • To co wymienione w prezentacje to nie Growth Hacking, a zwykłe techniki marketingowe. Autor tego wpisu powinien zaznajomić się z metodami pracy jakimi kieruje się growth hacker. Po za tym, prezentacja dobrze podaje przykłady narzędzi marketingowych.
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here

Growth Hacking: 21 zaawansowanych i praktycznych przykładów na dynamiczny wzrost

 1. 1. Growth Hacking: 21 zaawansowanych i praktycznych przykładów na dynamiczny wzrost
 2. 2. Wydaje się, że skończyłeś. Napisałeś ostatnią treść na stronie. Naprawiłeś ostatnie błędy, które zgłosili beta testerzy. Zmodyfikowałeś projekt graficzny.
 3. 3. I teraz tak naprawdę zacząłeś się zastanawiać: W jaki sposób pozyskam pierwszych użytkowników? Skorzystam z płatnej reklamy? Czy zainwestuję w SEO? 
 A może wykorzystam media społecznościowe? Albo wykorzystam content marketing, jak wszyscy?
 4. 4. Odpowiedź jest jedna: Growth Hacking
 5. 5. Growth Hacking w praktyce: 3 filary dynamicznego wzrostu
 6. 6. Pierwszy: Pozyskaj jakościowy ruch
 7. 7. Wpisy gościnne na blogach branżowych Prezes Buffer.com Leo Widrich wykorzystał wpisy gościnne aby zwiększyć liczbę klientów od 0 do 100000 w zaledwie 9 miesięcy.
 8. 8. Załóż bloga firmowego
 9. 9. Wykorzystuj zaawansowane możliwości promocji - FBstart
 10. 10. Zacznij wykorzystywać retargeting Fakt: zaledwie 1% użytkowników konwertuje na sprzedaż przy pierwszej wizycie.
 11. 11. Wykorzystaj potencjał obecnych klientów jako ambasadorów
 12. 12. Wykorzystuj potencjał popularnych platform
 13. 13. Dodaj swoją firmę do popularnych stron z recenzjami 61% klientów czyta recenzje przed podjęciem decyzji zakupowej a ponad 88% wykorzystuje te informacje do oceny potencjału do współpracy biznesowej. Nie wykorzystywanie recenzji jako narzędzia marketingowego to duża strata dla biznesu.
 14. 14. Drugi. Wypromuj swoje treści
 15. 15. Zwiększaj zasięg poprzez wymuszone zaangażowanie
 16. 16. Wykorzystuj społeczności branżowe do promocji
 17. 17. Zaplanuj dobrą dystrybucję treści Dodaj przyciski wspomagające dzielenie się treściami w mediach społecznościowych. Skonfiguruj w taki sposób kod strony, aby tytuł, opis i zdefiniowane tagi były automatycznie pobierane.
 18. 18. Zaproś wpływowe osoby, aby opublikowały ekspercki artykuł na Waszym blogu
 19. 19. Przekształć popularne artykuły w prezentacje
 20. 20. Postaraj się dotrzeć do osób, które wspominasz w artykule Jeśli w artykule wspominasz znane osoby, wykorzystaj to jako szansę na powiadomienie ich o tym, prawdopodobnie podzielą się tym z innymi.
 21. 21. Ulepsz swoją strategię content marketingową Wykorzystaj snip.ly przy publikowaniu popularnych treści branżowych.
 22. 22. Trzeci: Przeprowadź optymalizację konwersji
 23. 23. Testuj landing page • CTA, ich rozmieszczenie, treść, kolor, rozmiar. • Nazewnictwo ale też jej długość • Rozmieszczenie elementów, na stronie • Zdjęcia, rodzaj grafiki, jej dopasowanie do treści i CTA • Cennik, USP oraz oferta
 24. 24. Wykorzystuj wsparcie ekspertów lub celebrytów Przykład: wsparcie medialne Jessica Simpson oraz Nerida Joy pomogło B e a u t y m i n t p o z y s k a ć 5 0 0 , 0 0 0 użytkowników pierwszego dnia premiery.
 25. 25. Pozyskaj i aktywuj klientów za pomocą kampanii mailingowej
 26. 26. Publikuj referencje, które wzmacniają Twoją wiarygodność
 27. 27. Testuj różne rozmieszczenie przycisków - Call to Action Warto testować różne rozmieszczenie. Nawet jeśli wydaje nam się, że użytkownik będzie korzystał z nawigacji i przycisków w górnej części strony - w praktyce może okazać się inaczej.
 28. 28. Wykorzystaj każdą szansę na pozyskanie adresu email
 29. 29. Porównaj waszą ofertę z konkurencją
 30. 30. Historia 12 milionów dolarów zysku i ponad 4500% wzrostu w 3 lata http://bit.ly/wywiad12

×