Successfully reported this slideshow.
Your SlideShare is downloading. ×

Буяк Богдан Богданович

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Loading in …3
×

Check these out next

1 of 107 Ad

More Related Content

Similar to Буяк Богдан Богданович (20)

Advertisement

More from International Fund of Educational Policy Research (20)

Recently uploaded (20)

Advertisement

Буяк Богдан Богданович

 1. 1. Просування «бренду університету» заради формування позитивного іміджу на ринку освітніх послуг Автор проекту: Богдан Буяк, ректор ТНПУ
 2. 2. Об'єднати місію, цінності та філософію в одному об'єкті для ринку освітніх послуг МЕТА:
 3. 3. БРЕНД «Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка» ОБ’ЄКТ:
 4. 4. МИ НАЙКРАЩІ!!! А Ви з Нами? Наша ВІЗІЯ:
 5. 5. Добре сформульована декларація щодо Візії — це базовий інструмент для будь-якої організації, що прагне досконалості. Такий документ мусить бути ємким та лаконічним — тоді він легко запам’ятовуватиметься. Візія має пробуджувати в людях прагнення. Отже, чітко визначаємо напрям руху організації та підкреслюємо — чого з часом прагнемо досягти. Найважливіше — це впевнитись у тому, що Візія надихає членів команди та служить стратегічною «дорожньою картою» для прийняття рішень на коротку та тривалу перспективу на всіх рівнях компанії
 6. 6. Якщо ви хочете, щоб ваші візія та цінності ствердились в організації, знайдіть спосіб щодня доносити їх до людей. «Повторення — мати навчання і батько дій, а тому є архітектором досягнення», — так дуже влучно сказав про це популярний автор та спікер Зіг Зіглар (Zig Ziglar)* *За матеріалами "The Power of Personal Vision to Drive Organizational Change", Switch & Shif (thttp://www.management.com.ua/notes/vision-drive-change.html)
 7. 7. формування позитивного іміджу на ринку освітніх послуг методом «позитивної візуалізації» ЗАВДАННЯ:
 8. 8. Техніці правильної позитивної візуалізації навчає В.Зеланд в своїх книгах про трансерфінг реальности: - потрібно візуалізувати не стільки сам предмет, скільки емоції від його володіння; - варто надати Всесвіту самому вирішувати, яку роль виконає візуалізація; - потрібно займатися візуалізацією регулярно; - мати більше енергії для візуалізації, накопичуючи її практикою* *https://ezotour.com/metod-vizualizacii Позитивна візуалізація:
 9. 9. БРЕНД — це «Ім’я продукту», яке добре запам’яталося споживачам. При цьому в позитивних якостях товару вони не сумніваються В умовах конкуренції брендування можна вважати «якорем», який не дозволяє споживачу піти.
 10. 10. Згідно визначення Річарда Мослі, «бренд установи набагато більше, ніж красивий логотип, рекламний постер на стіні і т.д.; це сукупність матеріальних, функціональних і психологічних переваг, які отримує співробітник, працюючи в установі, а студент навчаючись там».
 11. 11. Добрий бренд внушає довіру і випромінює надійність, в ньому концентрується весь досвід і позитивні емоції, які повязані в людини з цією конкретною установою.
 12. 12. • Спосіб капіталізації на ринку: для отримання прибутку, бонусів, уваги, статусу; • Завдяки сформованому бренду ЗВО займає більш незалежну позицію під час вибору клієнтів, партнерів, діяльності; • Робить суб'єкт менш вразливим під час кризи та різних змін, перетворень; • Ефективно супроводжує заклад в ході його професійного та особистісного росту його учасників; • ЗВО стає помітним для цільової аудиторії, а попит на його продукти стає стабільним; • Бренд виділяє ЗВО серед конкурентів в безкінечному інформаційному потоці; • Дозволяє сформувати більш широку цільову аудиторію з відповідними цінностями, яка довіряє установі; • Допомагає розширити горизонти і зав'язати нове співробітництво. Цілі БРЕНДУ. Покликання БРЕНДУ.
 13. 13. БРЕНДИНГ – це процес створення, розвитку, просування бренду, в ході якого в цільової аудиторії формується визначений образ об'єкту.
 14. 14. ПРОЦЕС Брендингу Частина 1. Маркетингові дослідження - Вивчити останні актуальні тенденції на ринку; - Оцінити місткість ринку; - Виділити основних конкурентів, вивчити їх бренд- стратегії; - Виявити потреби і бажання споживачів; - Скласти портрет цільового споживача; - Провести SWOT-аналіз вашої компанії (оцінка можливостей, сильних і слабких сторін).
 15. 15. Частина 2. Розробка ідеї Бренд - це не упаковка, не маркетинг або реклама, бренд - це унікальна ідея, покликана викликати в свідомості людини певну сукупність емоцій, образів, асоціацій, пов'язаних з ним. - Виявити основні переваги перед аналогами конкурентів; - Розробити унікальну пропозицію; - Побудувати грамотне позиціонування бренду на ринку; - Визначити місію компанії та сформувати основні цінності продукту.
 16. 16. Частина 3. Вербальна складова бренду - Неймінг (Naming) - вдала назва продукту, поєднання маркетингу і креативу (легкість вимови, запамятовуваність; асоціативність; благозвучність назви); - Легенда бренду - цікава історія про ваш продукт або компанії, яку споживачі зможуть переказувати один одному, яка підігріває інтерес до вашого бренду; - Лінійка найменувань продукту - оригінальні назви для різних асортиментних позицій вашого продукту, що відрізняються один від одного; - Рекламний слоган - репліка або заримована фраза, яка запам'ятовується, і згадка якої повинна викликати у свідомості споживача асоціації з вашим брендом. Як правило, слоган закликає аудиторію до вчинення певної дії та застосовується при створенні реклами; - Продаючий текст - текстовий контент, що стимулює споживача до здійснення покупки і придбання товару, про який йде мова в даному тексті. Застосовується при створенні рекламної продукції та оформленні Інтернет-ресурсів, присвячених продукту.
 17. 17. Частина 4. Бренд-дизайн передбачає процес розробки графічної складової продукту, а точніше: - Дизайн упаковки та етикетки; - Розробка фірмового стилю; - Логотип; - Вибір колірних рішень і фірмових кольорів; - Створення унікального корпоративного шрифту; - Корпоративний персонаж; - Дизайн POS-матеріалів; - Дизайн реклами.
 18. 18. Частина 5. Брендбук Брендбук – це своєрідна бізнес-документація, це збірка правил і розроблених стандартів щодо застосування основних атрибутів бренду, а також опис системи комунікації та місії компанії. Створення брендбуку включає в себе розробку наступних блоків: - Опис платформи бренду - філософії і місії вашої компанії, основних цінностей, атрибутів його ідентифікації, а також основних каналів «зв'язку» і побудови відносин зі споживачем. - Гайдлайни - документ, що описує правила використання логотипу та елементів фірмового стилю, допустимі і заборонені варіанти їх розміщення, схеми побудови, правила застосування фірмових шрифтів і колірної гами, стандарти оформлення корпоративної документації. - Кат-гайд - керівництво, яке розкриває технологічні особливості створення елементів фірмового стилю і правила їх адаптації до різних носіїв корпоративного стилю. - Юридична частина - регламентація авторських і суміжних прав, реєстрації ТМ, торгових знаків, знаків обслуговування і ін.
 19. 19. Частина 6. Стратегія бренду Стратегія бренду - це комплексна програма розробки і просування бренду на ринку. Найчастіше стратегія являє собою головний корпоративний документ, в якому викладено: - Основні характеристики цільової аудиторії; - Результати досліджень конкурентних товарів; - Елементи вербальної та графічної складових; - Опис каналів комунікації з цільовою аудиторією; - Програмна освітньо-наукова стратегія; - Стратегія формування цін на послуги; - Стратегія «продажів»; - Стратегія розвитку та просування послуг на ринку.* *https://koloro.ua/ua/blog/brending-i-marketing/chek-list-razrabotka-brenda-s-nulya.html
 20. 20. РЕБРЕНДИНГ – ОНОВЛЕННЯ БРЕНДУ Ребрендинг - це комплекс міроприємств щодо зміни існуючого бренду (чи окремих елементів), з метою закріплення його позицій на певному ринку. Ребрендинг є невідємним елементом довгострокового перебування бренду на ринку. Яким би якісним не був логотип, слоган, інша символіка бренду, її потрібно періодично обновлювати, щоб утримувати інтерес цільової аудиторії. Окрім цього, тенденції в графічному дизайні постійно змінюются, тому важливо йти в ногу з часом, щоб основні атрибути бренду не виглядали застарівшими. Провести ребрендинг фірмового стилю – значить: актуалізувати бренд; зробити його знову привабливим і цікавим; втілити в нього нові ідеї, емоції та враження; зберігаючи при цьому основні елементи впізнаваності. Ситуації, в яких потрібен ребрендинг компанії: - Старіння бренду. - Поява сильних конкурентів. - Поява нових стратегічних задач. - Зміна сфери діяльності компанії. - Криза в компанії. - Обєднання декількох компаний в одну і т. д. Ребрендинг може включати такі пункти: 1. Репозиціонування. Зміна концепції позиціонування. 2. Рестайлінг фірмового стилю. Зміна фірмових шрифтів, кольорів, покращення старого варіанту. 3. Редизайн продуктів та послуг. 4. Перебудова системи комунікацій бренда. 5. Ребрендинг логотипів (обновлення, допрацювання чи повний редизайн логотипу). 6. Зміна імені – ребрендинг назви бренда.
 21. 21. Систематизовано БРЕНДБУК УНІВЕРСИТЕТУ:
 22. 22. Еволюція Бренду
 23. 23. Логотип При розроблені логотипу використаний шрифт провідного українського графіка ХХ століття – Георгія Нарбута – “Narbut Whirl Regular”. А також сучасні українські мотиви та портрет Володимира Гнатюка. Цей логотип підкреслюватиме національний характер та статус університету, а використання вишивки вирізнятиме навчальний заклад у світі. Логотип розроблено на 5 мовах: українська, англійська, французька, німецька та іспанська. Ключовим критерієм у 60-90% потенційних споживачів є колір, пому ми обрали синій (символізує чесність та надійність, силу, розум (знання), довіру) та жовтий(символ оптимізму та творчої спрямованості закладу) Над розробкою проекту, яка тривала 5 місяців, працювали дизайнери з усієї України: Мирослава Шафар із Мукачева, Юрій Нестерович, Олександр Гуменюк та Микола Чайковський з Тернополя. Переможцем конкурсу на думку студентів та викладачів став проект Олексія Моісейкіна з Києва, який було затверджено на
 24. 24. Розроблено корпоративну рамку для презентацій у програмі PowerPoint
 25. 25. Розроблено типову двомовну візитівку для працівників університету
 26. 26. Об’ємні інтер’єрні літери
 27. 27. Інформаційний щит із об’ємними світловими літерами
 28. 28. Інформаційний щит із об’ємними світловими літерами
 29. 29. Внутрішня реклама
 30. 30. Брендування приміщень ТНПУ
 31. 31. Брендування приміщень ТНПУ
 32. 32. Інтер’єрна реклама
 33. 33. Інтер’єрне оформлення факультетів та лабораторій
 34. 34. Створення святкових фотозон
 35. 35. Pop-up стенд
 36. 36. Креативні проекти: «Клуб успішних людей ТНПУ»
 37. 37. Формат відкритого дискусійного клубу успішних людей дозволяє студентами спілкуватись та знайомитись з досвідом цікавих та креативних особистостей
 38. 38. Х-банер для спортивного клубу «Педагог»• Використання мобільний стенд X- банер формує корпоративну культуру студентів та викладачів університету.
 39. 39. Брендування стільців
 40. 40. Проект університетських буфетів
 41. 41. Реклама університету в Інтернеті. Ребрендинг сайту ТНПУ.
 42. 42. У відповідність до вимог Паспорту корпоративного стилю приведено інтернет- сторінку ЗВО Якісні знання
 43. 43. Оформлення сайту в корпоративному стилі і створення лендінг-сторінки для Абітурієнтів ТНПУ
 44. 44. Реклама факультетів ТНПУ
 45. 45. Реклама факультетів ТНПУ. Елементи бренду з’явилися в атрибутиці структурних підрозділів університету
 46. 46. Створено і брендовано новий структурний підрозділ університету «Асоціацію випускників ТНПУ», а також розроблена концепція її розвитку
 47. 47. Реклама в Інтернеті та соціальних мережах
 48. 48. Створення сторінок в facebook
 49. 49. Створення нішових сторінок соцмереж в facebook
 50. 50. Створення фан-клуб футбольної команди в facebook
 51. 51. Створення Youtube каналу
 52. 52. Створення Instagram сторінки
 53. 53. Створення Telegram каналів
 54. 54. Листівки для соціальних мереж
 55. 55. Листівки для соціальних мереж
 56. 56. Листівки для соціальних мереж
 57. 57. Листівки для соціальних мереж
 58. 58. Банери для вступної кампанії ТНПУ ім.В.Гнатюка обирає кращих, кращі обирають ТНПУ ім.В.Гнатюка!
 59. 59. Банери для вступної кампанії
 60. 60. Приймальна комісія
 61. 61. Рамки для Facebook
 62. 62. Рамки для Facebook
 63. 63. Рамки для Facebook
 64. 64. Мотиваційні цитати
 65. 65. Мотиваційна інформація
 66. 66. Cупровід подій і заходів
 67. 67. Акції по тімбілдінгу
 68. 68. Корпоративні урочисті події університету: посвята в першокурсники, вручення дипломів
 69. 69. Сувенірна продукція університету. Прапорець
 70. 70. Брендовані кульки
 71. 71. Хештег
 72. 72. Прапор • Прапор для проведення урочистих заходів та івентів.
 73. 73. Сувенірна продукція
 74. 74. Сувенірна продукція
 75. 75. Диски, Флешки та power bank з логотипом закладу
 76. 76. Зразки документів
 77. 77. Поліграфія
 78. 78. Посвідчення стейкхолдера та папка університету
 79. 79. Розроблено дизайн, ескіз корпоративної відзнаки «Гордість ТНПУ»
 80. 80. Брендований шоколадний набір
 81. 81. Записник • Виготовлення листків для записів. • Листок містить логотип, контактні номери телефонів, веб-сайт та емейл. • Розроблений зручний дизайн для записів. За основний фон взято брендові кольори закладу та фасад університету.
 82. 82. Флаєра
 83. 83. Брендований одяг. Футболка Бачення стилю розробили студенти ТНПУ.
 84. 84. Футболка
 85. 85. Бренд-стиль для ФК «Тернопіль-педуніверситет»
 86. 86. PR супровід подій День народження університету
 87. 87. Крайовий форум «Освіта – енергія майбутнього» Подія у Facebook Бікборд з афішею Банер
 88. 88. PR супровід участі університетської команди ФК в чемпіонаті Європи з футболу серед студентів
 89. 89. Запроваджено нові види реклами та просування бренду ТНПУ в інтернет просторі, соціальних мережах та зовнішній рекламі. Інфлуенс маркетинг.
 90. 90. Залучення до заходів університету відомих людей та лідерів думок
 91. 91. Участь у заходах
 92. 92. Рекорди ТНПУ Флеш-моби Рекорд залучення студентства до формування слогану «I love TNPU» Наймасовіше виконання пісні «Червона Рута» Арт-моб “Світло" Карта України сформована студентством ТНПУ Рекорд залучення студентства до формування абревіатури університету ТНПУ
 93. 93. Конкурси
 94. 94. Конкурс соціальних та інноваційних проектів “ПітчингТНПУ” Supported projects:  «Kids room »  «Available University surroundings»  «Career bureau»  «Popularization of STEM professions»  Co-working space «5th corner»  «Co-working center«Smile room»  «Co-working center»  «Workshop of creative and professional development «Studying and Development»  Kinds play room «Dreams of a child» Загальний бюджет 390 000 грн 195 000 грн профінансовано ТНПУ, 195 000 грн – Британською Радою
 95. 95. Наукові пікніки
 96. 96. Освітні проекти
 97. 97. Сформовано редколегію ювілейного видання про університет, яка окрім змістовності отримала завдання дотримання брендингових технологій та дотримання візії ЗВО.
 98. 98. Використано нові форми традиційного річного звітування ректора перед колективом https://www.youtube.com/watch?v=PkAtONkD0h4
 99. 99. Розроблено стилістичну концепцію Всеукраїнської Олімпіади ТНПУ для залучення потенційних абітурієнтів на дефіцитні спеціальності фізико-математичного, хіміко-біологічного, географічного, інженерно-педагогічного факультетів.
 100. 100. ОНЛАЙН навчання. Карантин.
 101. 101. Волонтерство в ТНПУ.
 102. 102. Онлайн святкування 80-річчя ТНПУ!!!!!
 103. 103. Висновок Перевагою, а водночас, застереженням, реалізації саме цього Проекту є його перманентість, адже його успішність, чи проблематичність відкриває щораз нові горизонти. Таким неоднозначним, неосяжним та вельми цікавим є процес брендингу загалом і окремовзятого закладу освіти, зокрема.
 104. 104. Ми любимо ТНПУ….

×