Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
«Немає ніяких державних грошей,
є гроші плат ників подат ків»
(Маргарет Тет чер)
«Власне бачення Податкового кодексу
Украї...
СКОРОЧЕННЯ КІЛЬКОСТІ ПОДАТКІВ
з 13 до 9
ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНІ ПОДАТКИ:
1. ПОДАТОК НА ВИВЕДЕНИЙ КАПІТАЛ;
2. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВА...
ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПОДАТКУ НА
ВИВЕДЕНИЙ КАПІТАЛ
СТАВКИ
ПОДАТКУ
ЕФЕКТ ВІД
МОДЕЛІ
ПнВК
15 % - для операцій з виплати дивідендів н...
2017
2019
2020
2021
28 %
32 %
19,5%
22%
20 %
18 % + 1,5% - працівник
22 % - податковий агент
ЗМЕНШЕННЯ НАВАНТАЖЕННЯ НА ФОН...
МІКРОБІЗНЕС-
ФІЗИЧНІ ОСОБИ-ПІДПРИЄМЦІ
МАЛИЙ БІЗНЕС - ФІЗИЧНІ ОСОБИ-
ПІДПРИЄМЦІ ТА ЮРИДИЧНІ ОСОБИ
Річний дохід – не перевищ...
НОВИЙ ПІДХІД В ОПОДАТКУВАННІ
ЗЕМЛІ ТА НЕРУХОМОСТІ
ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ
ПОДАТОК НА НЕРУХОМЕ
МАЙНО, ВІДМІННЕ ВІД
ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ...
ПТАХІВНИЦТВОРОСЛИННИЦТВО ТВАРИННИЦТВО
БАЗА ОПОДАТКУВАННЯ –
СКОРИГОВАНИЙ ДОХІД
ЗАПРОВАДЖЕННЯ
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПОДАТКУ...
ОДНОРАЗОВЕ ДОБРОВІЛЬНЕ
ДЕКЛАРУВАННЯ
ПЕРІОД: З 01 СІЧНЯ 2019 РОКУ
УМОВА: ПОДАТИ НУЛЬОВУ
ДЕКЛАРАЦІЮ ПРОТЯГОМ
6 МІСЯЦІВ
ЗАДЕК...
СТВОРЕННЯ ВІЛЬНИХ
ІНДУСТРІАЛЬНИХ ЗОН
Вільна індустріальна зона може
створюватися:
- за ініціативою Кабінету
Міністрів Укра...
Для стимулювання бізнесу та залучення іноземних інвестицій
пропонується
ВСТАНОВИТИ МОРАТОРІЙ НА ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО
ПОДАТКОВО...
ЗАУВАЖЕННЯ ТА ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПРОЕКТУ ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ
УКРАЇНИ, РОЗРОБЛЕНОГО АСОЦІАЦІЄЮ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ В УКРАЇНІ
11
●...
КОНЦЕПЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В УКРАЇНІ
МВС СБУ МФУ
ДКЗЕД
ДЕРЖАВНА
ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА
ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖ...
Адреса веб-сайту АППУ:
www.appu.org.ua
Юридична адреса: 01054, м. Київ, вул. Олеся
Гончара, 35
bilotil@appu.org.ua
Асоціац...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Григол Катамадзе: Проект либерального налогового кодекса Украины - Level UP Ukraine 2017

50 views

Published on

«ВласнебаченняПодатковогокодексуУкраїнидляврегулюванняситуації,якедастьможливістьвласникамбізнесурозвиватися,аненамагатисьвижити»

Григол КАТАМАДЗЕ
Президент Ассоциации
налогоплательщиков Украины,
Чрезвычайный и Полномочный
Посол Грузии

Published in: Business
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Григол Катамадзе: Проект либерального налогового кодекса Украины - Level UP Ukraine 2017

 1. 1. «Немає ніяких державних грошей, є гроші плат ників подат ків» (Маргарет Тет чер) «Власне бачення Податкового кодексу України для врегулювання ситуації, яке дасть можливість власникам бізнесу розвиватися, а не намагатись вижити». (Президент ВГО «Асоціація платників податків України» Грігол Катамадзе)
 2. 2. СКОРОЧЕННЯ КІЛЬКОСТІ ПОДАТКІВ з 13 до 9 ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНІ ПОДАТКИ: 1. ПОДАТОК НА ВИВЕДЕНИЙ КАПІТАЛ; 2. ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ; 3. ПОДАТОК НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ; 4. АКЦИЗНИЙ ПОДАТОК; 5. ПЛАТЕЖІ ЗА ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ. МІСЦЕВІ ПОДАТКИ: 1. ПОДАТОК НА НЕРУХОМІСТЬ; 2. ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ; 3. СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИЙ ПОДАТОК; 4. ПОДАТОК З ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПІДПРИЄМЦІВ ТА ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ЗІ СТАТУСОМ МІКРОБІЗНЕСУ ТА МАЛОГО БІЗНЕСУ.
 3. 3. ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПОДАТКУ НА ВИВЕДЕНИЙ КАПІТАЛ СТАВКИ ПОДАТКУ ЕФЕКТ ВІД МОДЕЛІ ПнВК 15 % - для операцій з виплати дивідендів неплатникам податку та частки чистого прибутку державними підприємствами; ● для бізнесу – економічна доцільність стримання схемного відтоку капіталу; ● для держави – зосередження на контролі за значущими операціями та об'єктами (розмивання податкової деофшоризації і відповідна реорганізація ДФС України); - фінансовий результат не є об'єктом контролю; - капіталізація компаній; - створення умов для добровільного переходу на загальну систему оподаткування; - перехід на використання єдиного первинного документу; - контроль та оподаткування виведення капіталу з країни; - рівні умови оподаткування. 20 % - для операцій, прирівняних до виведення капіталу (обмеження виплат відсотки, роялті, інших пасивних виплат на користь неплатників), коригування по ТЦУ.
 4. 4. 2017 2019 2020 2021 28 % 32 % 19,5% 22% 20 % 18 % + 1,5% - працівник 22 % - податковий агент ЗМЕНШЕННЯ НАВАНТАЖЕННЯ НА ФОНД ОПЛАТИ ПРАЦІ З ПОСТУПОВИМ ЗНИЖЕННЯМ СТАВКИ У 2021 РОЦІ ДО 20 % 18 % - працівник 14 % - податковий агент 18 % - працівник 10 % - податковий агент 20 % - працівник (утримується та сплачується податковим агентом)
 5. 5. МІКРОБІЗНЕС- ФІЗИЧНІ ОСОБИ-ПІДПРИЄМЦІ МАЛИЙ БІЗНЕС - ФІЗИЧНІ ОСОБИ- ПІДПРИЄМЦІ ТА ЮРИДИЧНІ ОСОБИ Річний дохід – не перевищує 25,0 млн.грн. Кількість працюючих – не обмежена СТАВКИ: • 3% від обсягу доходу з правом реєстрації платником ПДВ, при цьому 2% відраховуються до Фонду на загальнообов’язкове державне соціальне страхування • 5 % від обсягу доходу у разі, коли такий суб’єкт не є платником ПДВ, при цьому 2 % відраховуються до Фонду на загальнообов’язкове державне соціальне страхування Впровадження механізму компенсації витрат на придбання РРО у розмірі 75% від їх вартості за рахунок місцевих бюджетів. ОСОБЛИВИЙ РЕЖИМ ОПОДАТКУВАННЯ ЗАПРОВАДИТИ З 1 СІЧНЯ 2019 РОКУ МОРАТОРІЙ НА ЗДІЙСНЕННЯ ПЕРЕВІРОК ФІЗИЧНИХ ОСІБ ЗІ СТАТУСОМ МІКРОБІЗНЕСУ ТА МАЛОГО БІЗНЕСУ НА ПЕРІОД ДО 2021 РОКУ. 1 КАТЕГОРІЯ: • річний дохід – не перевищує 2 млн.грн. • кількість працюючих – не перевищує 3 особи • фіксована ставка - 500 грн. в місяць з щорічним коригуванням на індекс інфляції, при цьому 70% відраховується до Фонду на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Не застосовують РРО. 2 КАТЕГОРІЯ: • річний обсяг доходу не перевищує 5 млн.грн. • кількість працюючих – не перевищує 10 осіб • ставка податку - 1% від обсягу доходу при цьому 0,5 % відраховується до Фонду на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
 6. 6. НОВИЙ ПІДХІД В ОПОДАТКУВАННІ ЗЕМЛІ ТА НЕРУХОМОСТІ ПЛАТА ЗА ЗЕМЛЮ ПОДАТОК НА НЕРУХОМЕ МАЙНО, ВІДМІННЕ ВІД ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ПОДАТОК НА МАЙНО (БАЗОЮ ОПОДАТКУВАННЯ Є РИНКОВА ВАРТІСТЬ ОБ'ЄКТІВ) ПЕРЕВАГИ: ● Проведення компанії одноразового декларування доходів, іншого майна та майнових прав громадян протягом 6 місяців з моменту набрання чинності ЛПКУ. ● Міністерству юстиції, Держгеокадастру, Фонду держмайна, ДФС України, органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування сформувати в повному обсязі Державний реєстр речових прав на нерухоме майно протягом 6 місяців з моменту набрання чинності ЛПКУ. ● Держгеокадастру та Міністерству юстиції перейти від обліку за об’єктами до обліку за суб’єктами нерухомого майна. ● Запровадження в межах двох-трьох адміністративно-територіальних одиницях Пілотного проекту щодо Порядку оподаткування майна (земель та нерухомості) від його ринкової вартості ● Розроблення Порядку оподаткування майна (земель та нерухомості) від його ринкової вартості. ● реалізація принципу справедливості оподаткування ● наповнення місцевих бюджетів, їх фінансова самостійність ● ефективне використання майна ● зручний об’єкт оподаткування, який не можна приховати ● усунення маніпуляцій на ринку нерухомості ПОКРОКОВІ ДІЇ:
 7. 7. ПТАХІВНИЦТВОРОСЛИННИЦТВО ТВАРИННИЦТВО БАЗА ОПОДАТКУВАННЯ – СКОРИГОВАНИЙ ДОХІД ЗАПРОВАДЖЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПОДАТКУ від 0,19 % до 2,43 % ПЛОЩА С/Г УГІДЬ МЕНШЕ 100 ГА – КОЕФІЦІЄНТ 0,5 ДО СТАВОК ПОДАТКУ РОЗВИТОК ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ, ЯКИХ В УКРАЇНІ НАЛІЧУЄТЬСЯ БІЛЯ 32 ТИС.ДО СІЧНЯ 2020 ПРИЗУПИНИТИ ІНДЕКСАЦІЮ НОРМАТИВНОЇ ГРОШОВОЇ ОЦІНКИ С/Г УГІДЬ 0,5 % 1 % БАЗА ОПОДАТКУВАННЯ – НОРМАТИВНА ГРОШОВА ОЦІНКА С/Г УГІДЬ (ПРИВЕДЕННЯ ДО РІВНИХ УМОВ ОПОДАТКУВАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ)
 8. 8. ОДНОРАЗОВЕ ДОБРОВІЛЬНЕ ДЕКЛАРУВАННЯ ПЕРІОД: З 01 СІЧНЯ 2019 РОКУ УМОВА: ПОДАТИ НУЛЬОВУ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРОТЯГОМ 6 МІСЯЦІВ ЗАДЕКЛАРОВАНІ ФІЗИЧНОЮ ОСОБОЮ ДОХОДИ, ІНШЕ МАЙНО, МАЙНОВІ ПРАВА ВИЗНАЮТЬСЯ ТАКИМИ, ЩО ОДЕРЖАНІ ЧИ ОФОРМЛЕНІ БЕЗ ПОРУШЕННЯ НОРМ ВІДПОВІДНОГО ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА УКРАЇНИ СУБ'ЄКТ: ФІЗИЧНА ОСОБА-РЕЗИДЕНТ ДЕРЖАВА ЗАБЕЗПЕЧУЄ ГАРАНТІЇ: - НЕ РОЗПОЧИНАТИ АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРОВАДЖЕННЯ; - НЕ ПРИТЯГУВАТИ ДО КРИМІНАЛЬНОЇ АБО ІНШОЇ ЮРИДИЧНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ
 9. 9. СТВОРЕННЯ ВІЛЬНИХ ІНДУСТРІАЛЬНИХ ЗОН Вільна індустріальна зона може створюватися: - за ініціативою Кабінету Міністрів України; - на вимогу фізичної або юридичної особи - організатора. ВІЛЬНА ІНДУСТРІАЛЬНА ЗОНА Є РІЗНОВИДОМ ВІЛЬНОЇ ЗОНИ, В ЯКІЙ ДІЮТЬ ДОДАТКОВІ УМОВИ ДІЯЛЬНОСТІ І ПОДАТКОВІ ПІЛЬГИ. Ввезення іноземних товарів на територію вільної індустріальної зони не обкладається податком на додану вартість. Операції, проведені на території вільної індустріальної зони, не обкладаються податком на додану вартість. Майно звільняється від оподаткування податком на нерухомість та платою за землю. Найняті особи сплачують податок на доходи фізичних осіб шляхом подання декларації про доходи. Оподаткування податком на виведений капітал здійснюється відповідно до вимог ліберального Податкового кодексу України Правила створення, облаштування та функціонування вільної індустріальної зони визначаються постановою Кабінету Міністрів України Питання, пов'язані з оподаткуванням у вільній індустріальній зоні, регулюються ліберальним Податковим кодексом України Правила митного декларування і митного контролю товарів при ввезенні товарів у вільну індустріальну зону і їх вивезенні із зазначеної зони визначаються митним законодавством України
 10. 10. Для стимулювання бізнесу та залучення іноземних інвестицій пропонується ВСТАНОВИТИ МОРАТОРІЙ НА ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ ПРОТЯГОМ 3-Х РОКІВ З МОМЕНТУ НАБРАННЯ НИМ ЧИННОСТІ. МОРАТОРІЙ
 11. 11. ЗАУВАЖЕННЯ ТА ПРОПОЗИЦІЇ ДО ПРОЕКТУ ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ, РОЗРОБЛЕНОГО АСОЦІАЦІЄЮ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ В УКРАЇНІ 11 ● щодо запровадження одноразового добровільного декларування фізичних осіб; ● мораторію на внесення змін до ПКУ протягом 3-х річного терміну; ● формування податкової культури платників податків та якісного надання Інформаційно-довідкових послуг в режимі он-лайн; ● покращення електронних сервісів; ● удосконалення окремих елементів акцизного податку та трансфертного ціноутворення; ● щодо передачі контролю за справлянням радіочастотного ресурсу Національній комісії з питань державного регулювання у сфері зв’язку та інформатизації; ● виведення рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними трубопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України із системи оподаткування, передбачивши компенсацію надходжень до Державного бюджету плату за надання послуг за використання державного майна; ● щодо передання контролю за повнотою сплати зборів за викиди та скиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та у водні об'єкти, за розміщення відходів, утворення та зберігання радіоактивних відходів Міністерству екології та природних ресурсів ДФС підтримує загальну концепцію щодо необхідності подальшого вдосконалення податкового законодавства, у т.ч.: Ініціативи, що є дискусійними та/або не підтримуються ДФС: ● запровадження податку на виведений капітал; ● об’єднання податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску в один податок; ● запровадження мораторію на проведення перевірок; ● зміни у оподаткуванні рентною платою; ● зміни у оподаткуванні податком на майно; ● зміни у спрощеній системі оподаткування; ● відсутність у проекті Кодексу норм, що регулюють діяльність контролюючих органів та їх правовий і соціальний захист.
 12. 12. КОНЦЕПЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ В УКРАЇНІ МВС СБУ МФУ ДКЗЕД ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПІДРОЗДІЛ ДСБЕЗ ПОДАТКОВА МІЛІЦІЯ ШТАТ ≈3200 ШТАТ ≈6000 ШТАТ ≈6000 ПЛАТНИК ПОДАТКУ МВС ПІДРОЗДІЛ ДСБЕЗ ДКЗЕД СБУ ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА - СЕРВІСНА СЛУЖБА ДЕРЖАВНА АУДИТОРСЬКА СЛУЖБА УКРАЇНИ МФУ ПОДАТКОВА МІЛІЦІЯ СЛУЖБА ФІНАНСОВИХ РОЗСЛІДУВАНЬ УКРАЇНИ ШТАТ≈6000 ШЛЯХОМ РЕОРГАНІЗАЦІЇ ШТАТ ≈6700 1 1 2 3 4 ПРОПОЗИЦІЯ
 13. 13. Адреса веб-сайту АППУ: www.appu.org.ua Юридична адреса: 01054, м. Київ, вул. Олеся Гончара, 35 bilotil@appu.org.ua Асоціація платників податків України на захисті платників податків

×