Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
TO NAPRAWDĘ DZIAŁA !
Jak zwiększyć sprzedaż

W dobie natłoku informacji reklamowych i osaczania klienta za
pomocą agresywnych technik marketing...
Zastosowanie tego instrumentu uatrakcyjnia klientowi proces
dokonywania zakupów poprzez stworzenie mu możliwości otrzymani...
MECHANIZM
Mechanizm losowania naszych maszyn opiera się na idei gier typu
Jackpot. Elektroniczny terminal losujący z wbudo...
KORZYŚCI
Z wykorzystania maszyn losujących płyną również inne dodatkowe korzyści dla sprzedawcy:
- spowodowanie wzrostu ob...
Nasze terminale losujące mogą być umieszczone w bardzo różnorodnych miejscach, np.: w
centrach handlowych (hipermarkety, s...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Maszyny losujące - nieinwazyjna forma marketingu

478 views

Published on

Zapraszam do zapoznania się z materiałem.

  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Maszyny losujące - nieinwazyjna forma marketingu

  1. 1. TO NAPRAWDĘ DZIAŁA !
  2. 2. Jak zwiększyć sprzedaż W dobie natłoku informacji reklamowych i osaczania klienta za pomocą agresywnych technik marketingu bezpośredniego, promocje sprzedaży stają się coraz bardziej skuteczną formą zwiększania zysków. Decydującą rolę w tym zakresie odgrywa osobisty kontakt sprzedawcy z klientem w miejscu, gdzie podejmowana jest większość decyzji nabywczych - czyli w punkcie sprzedaży. Istotne jest przy tym zastosowanie narzędzi marketingowych dających konsumentowi poczucie dobrowolnego zapoznania się z przekazem reklamowym i wzbudzenie w nim chęci uczestniczenia w akcji promocyjnej. Zapewnienie klientowi poczucia komfortu, wywołanie u niego dobrego nastroju w momencie podejmowania rozstrzygnięć o potrzebie zakupu jest kluczowym elementem przesądzającym o sukcesie handlowym. Narzędziem spełniającym wszystkie wyżej opisane warunki, jest wykorzystanie maszyn losujących w organizacji promocji sprzedaży.
  3. 3. Zastosowanie tego instrumentu uatrakcyjnia klientowi proces dokonywania zakupów poprzez stworzenie mu możliwości otrzymania dodatkowych bonusów w postaci wylosowanych nagród. Zaangażowanie znacznej liczby konsumentów do wzięcia udziału w promocji - loterii nie opiera się wbrew pozorom na zapewnieniu im możliwości otrzymania wartościowych nagród, ale przede wszystkim na przebiciu się do klienta przez szum informacyjny go otaczający ze zgodnym z intencją sprzedawcy przekazem. Kluczową kwestią wydaje się przełamanie postawy pewnego rodzaju uodpornienia konsumenta na tradycyjne działania marketingowe dzięki wykorzystaniu wiedzy z zakresu marketingu i psychologii. Dość łatwo jest jednak przy nieudolnym przeprowadzeniu promocji, jej nachalnym charakterze doprowadzić do pogorszenia wizerunku firmy, obniżenia standardu promowanej marki. Wykorzystanie maszyn losujących przy organizowaniu promocji sprzedaży wymaga zatem przemyślanego, planowego i kompleksowego podejścia, skorelowania działań w miejscu i czasie, dobrania personelu o predyspozycjach właściwych dla tego instrumentu. Niebędne jest w tym celu posiadanie odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i właściwego wyczucia przy stosowaniu tego narzędzia. Właśnie takim doświadczeniem dysponuje Hiper-com.
  4. 4. MECHANIZM Mechanizm losowania naszych maszyn opiera się na idei gier typu Jackpot. Elektroniczny terminal losujący z wbudowanym czytnikiem kodów kreskowych jest uruchamiany w momencie zbliżenia paragonu z nadrukowanym kodem kreskowym. Klient za pośrednictwem ekranu dotykowego dobrowolnie wprowadza swoje dane osobowe, umożliwiające ewentualne powiadaomienie go i otrzymanie nagrody głównej. Interaktywny ekran informuje o wygranej lub jej braku oraz o szansie i terminie losowania nagrody głównej. Jest to przykładowy, lecz oczywiście nie jedyny wariant gry. Dla klienta - uczestnika loterii istotne jest to, że bierze udział w zabawie, która nie kojarzy mu się z hazardem. Udział w konkursie jest bowiem w jego mniemaniu bezpłatny, a paragon kupon uprawniający do losowania nagród jest kosztem zakupu potrzebnych mu towarów, który i tak musiał ponieść. Dla sprzedawcy ważnym profitem jest stworzenie klimatu ekscytacji wsród klientów, sprzyjającego dokonywaniu przez nich zakupów impulsywnych. Warto podkreślić przy tym, iż udział w loterii osób uprawnionych często wzbudza zainteresowanie osób postronnych - nieregularnych klientów i niejednokrotnie skutecznie zachęca ich do odwiedzenia sklepu.
  5. 5. KORZYŚCI Z wykorzystania maszyn losujących płyną również inne dodatkowe korzyści dla sprzedawcy: - spowodowanie wzrostu obrotu sklepu, - dynamiczny wzrost sprzedaży, - inscenizacja i animacja punktu sprzedaży, - generowanie ruchu w sklepie, - zwrócenie potencjalnych klientów uwagi na ofertę sklepu, - zwiększenie sprzedaży promowanych produktów (np. w okresie posezonowym), promocja marki nowych produktow (wzbudzenie zainteresowania wśród klientów), - stymulowanie zakupów impulsywnych, zwiększenie częstotliwości zakupów, - przywiązanie klientów do sklepu za pomocą programu lojalnościowego, - pozyskanie informacji o klientach, ich danych umożliwiających stosowanie pozostałych narzędzi promotion mix, w tym reklamy zindywidualizowanej, - stworzenie związku z klientem, umocnienie z nim więzi w kanale dystrybucji, podtrzymanie jego zainteresowania, co może skutkować utrzymaniem dotychczasowych klientów, odzyskaniem czasowo utraconych i pozyskaniem nowych klientów, - zmianę postrzegania potencjalnych nabywców poprzez odwołanie się nie tylko do rozumu klienta, ale także jego emocji, - wywołanie działania (reakcji) klienta - uczestnika konkusru, budowanie jego pożądanej z punktu widzenia sprzedawcy postawy wobec potrzeby zakupu towarów. Wykorzystanie maszyn losujących pozwala zatem osiągać rezultaty nie tylko tradycyjnie łączone z prawidłową promocją sprzedaży, ale także charakteryzujące skuteczną reklamę.
  6. 6. Nasze terminale losujące mogą być umieszczone w bardzo różnorodnych miejscach, np.: w centrach handlowych (hipermarkety, supermarkety), galeriach handlowych, sklepach z odzieżą, perfumeriach. Okazją dla ich wykorzystania mogą być imprezy tematyczne typu: urodziny, walentynki, święta, dzień kobiet, powrót do szkoły, jubileusz istnienia na rynku, otworzenie nowego punktu sprzedaży, promocja marki, itp. Z wieloletnich doświadczeń Hiper-com w organizowaniu akcji promocyjnych przy pomocy tego narzędzia wynika bezsprzecznie, iż gwarantują one uzyskanie wymiernych bezpośrednich skutków polegających na uzyskaniu efektu sprzężenia zwrotnego w postaci zainteresowania klientów ofertą sprzedawcy, wzrostu obrotów sklepu oraz podwyższenia wyników sprzedaży promowanych produktów. Dane kontaktowe: Joanna Krawczyk joanna@hiper-com.com +48 607 340 480 +48 22 462 72 02

×