Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

каменська с.і. вих.година

117 views

Published on

Писанки

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

каменська с.і. вих.година

 1. 1. Маттиас Грюневальд “Вознесение Христа”
 2. 2. з дикої квасолі з кори дикої яблуні з лушпиння цибулі із квіток бузини з гречаної соломи Жовта писанка уособлює місяць і зорі, у господарстві – врожай.
 3. 3. із ягід чорниці чи дикої бузини із бруньок осини чи верби із листя жита, пролісків чи моху з квітів темно-брунатної рожі із насіння молодого соняшника з полови конопляного насіння. Зелений колір символізує весну,пробудження природи, багатство рослинного і тваринного світу і плодороддя.
 4. 4. із відвару товкачиків з гречаної полови з сухих квітів синьої мальви. Блакитна, синя писанка символізує небо, повітря, у магічному значенні — здоров'я.
 5. 5. з настою звіробою з вільхової тирси з суміші цибулиння із "червеця" Червона писанка означає радість життя, любов, а для молодих – надію одруження, в домі – добробут .
 6. 6. з лушпиння соняшника із кори вільхи з молодого листя чорноклена Чорне з білим символізує пошану духів, душ померлих, подяку за охорону від злих сил. Після фарбування писанку піддавали травленню. Для знебарвлення використовували хлібний, буряковий чи капустяний квас. Писанка опускалася в квас. Після цього яйце промивалося чистою водою і все тло на писанці ставало білим.
 7. 7. Поєднання в узорах орнаменту кількох кольорів символізує родинний добробут, мир, любов, злагоду, щасливе і благополучне життя.
 8. 8. ДЕРЕВО ЖИТТЯ – це символ природи. Абстраговане зображення «Дерева Життя» - «ТРИЗУБ».
 9. 9. ТРИКУТНИК – символ вогню, чоловічої та материнської сили. У християнстві це символ Пресвятої Трійці.
 10. 10. ДУБОВИЙ ЛИСТОК – символ повноти життя. КОЛОССЯ – символ Воскресіння, уособлення святої їжі, символ врожаю.
 11. 11. ДРАБИНКА – символ пошуків кращого життя. ДОРІЖКИ – символ вічності. РЕШЕТО – символ відокремлення добра від зла.
 12. 12. КРАПОЧКИ – небесні світила, у християнстві – символ сліз Матері Божої.
 13. 13. БОГИНЯ БЕРЕГИНЯ – символ життя і родючості.
 14. 14. СОЛЯРНІ ЗНАКИ (ТРИГВЕР, РУЖА, ЗІРКА, ХРЕСТ (квадратний)) — знаки сонця, чотирьох сторін світу. Знаменують собою небо, землю і повітря або повітря, вогонь і воду — символи життя.
 15. 15. СОСОНКА – знак землі, трави. БЕЗКОНЕЧНИК (або МЕАНДР) – знак води. Означає нитку життя, вічність сонячного руху.
 16. 16. СОРОК КЛИНЦІВ – символізують сорок точок життя, успіх господарства, добробут та чесність людини. РОСЛИНИ – символи вічної юності, здоров'я, краси, буяння природи.
 17. 17. 1. Як за християнським звичаєм треба вітатись на Великдень і як відповідати на вітання? 2. До якого часу звичай велить саме так вітатися? 3. Яку назву в народі має Великодній Понеділок і який давній молодіжний звичай пов'язаний з цією назвою? 4. Як називається остання неділя перед Великоднем?
 18. 18. 5. Чому останній перед Великоднем четвер називають Чистим? 6. Що і навіщо кладуть у воду, коли вмиваються перед Великоднім сніданком? 7. Що означає червоний колір писанки? 8. Що називають мальованками?
 19. 19. 9. Які пасхальні яєчка називають лінивками? 10. Символом чого є орнамент писанки «ДЕРЕВО ЖИТТЯ»? 11. Яку назву має розповсюджена великодня гра? 12. Відгадайте загадки: - У бочці два тіста, а не змішуються? - У фарбах катається, до церкви збирається.
 20. 20. Київ. Ікона з пасхальних яєць

×