Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

торецьк інтеграція укр. компонента квест

186 views

Published on

Парфеній Ірина Едуардівна

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

торецьк інтеграція укр. компонента квест

  1. 1. Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 10 Торецької міської ради Донецької області Квест до Дня Соборності України «Найкращий знавець України» Заступник директора з ВР ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 Парфеній І.Е. Торецьк 2017
  2. 2. Квест «Найкращий знавець України» Мета: виховання національної свiдомостi учнів i людської гідності, відродження паростків духовності, формування рис громадянина української держави; поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу, його значення; виховання глибокої поваги та любовi до Батьківщини. Звучить Державний Гімн України В 1: Україна, Батьківщина, Вітчизна, рідний край… Ці слова дорогі кожній людині нашої країни. В 2: Існує така легенда. Колись давно Бог створив народи й кожному наділив землю. Наші предки кинулись пізніше, але землі їм уже не дісталося. В 1:От вони і прийшли до Бога, а Він у цей час молився й вони не сміли йому заважати. По якісь хвилі Бог обернувся, сказавши, що вони чемні діти, гарні. В 2: Дізнавшись, чого прийшли до нього, запропонував їм чорну землю. «Ні,- відповіли наші предки,- там уже живуть німці, французи, іспанці, італійці». В 1: «Тоді я дам вам землю ту, що залишив для раю, там усе є: річки, озера, ліси, степи. Але пам’ятайте, якщо будете її берегти, то вона буде ваша, а ні - дістанеться ворогові». В 2: Пішли наші предки на ту землю, оселилися й живуть до сьогоднішнього дня. А країну назвали Україною. В 1: Доброго дня, учасники! В 2: Сьогодні ми відправимось у квест «Найкращий знавець України». В 1: А для початку вам треба придумати назву своїй команді і написати на маршрутному листі. В 2: Слідуйте своїми маршрутними листами. Цікавої та пізнавальної вам гри. (ідуть на квест)
  3. 3. 1 станція «Міста України» (кожна правильна відповідь 1 бал) Учасникам зачитують назву міста, а вони відповідають, в якій області воно розташоване. 1. Луцьк (Волинська) 2. Ужгород (Закарпатська) 3. Біла Церква (Київська) 4. Черкаси (Черкаська) 5. Бахмут (Донецька) 6. Миргород (Полтавська) 7. Каменець-Подольський (Хмельницька) 2 станція «Українські обереги» (кожна правильна відповідь 1 бал) 1. Яке дерево використовувалось в українців як один із надійних оберегів від відьом, упирів тощо? (Осика) 2. Освячена, вона зберігалася в хаті й широко застосовувалася як лікувальний засіб чи як оберіг. Побутувало повір’я: де вона є – там не вдарить блискавка, вона перепиняє дорогу в дім нечистій силі, особливо – відьмам. Що це? (Верба) 3. Він відігравав важливу роль як оберіг від злих сил, а також – у практиці народної медицини. Наділення його чудодійною силою значною мірою було зумовлене цілющими властивостями і своєрідним запахом. Про яку рослину йде мова? (Про часник) 4. Що найчастіше використовувалось як оберіг від русалок, зустріч з якими вважалася особливо небезпечною в Русалчин Великдень – у наступний четвер після Зелених свят? (Полин)
  4. 4. 5. З давніх-давен мандрівники, проїжджаючи Україною, зауважували їх як достеменну особливість місцевих краєвидів. Вони, звані в народі фігурами, ставилися на роздоріжжях, при в’їзді до міста або села й уособлювали як глибоку віру наших предків, так і найдавнішу народну традицію. Про які придорожні обереги йде мова? (Про хрести) 6. Саме це дерево найкраще оберігало пожитки від молі. Його не точив шашіль. З нього виготовляли господарські прилаштунки: цебрики, діжки, всілякі барильця, бодні для зберігання збіжжя й муки і майже все хатнє начиння – мисник, вішалку, лави, пікну діжу, навіть поріг. Назвіть це дерево. (Сосна) 7. Якого птаха, що за повір’ями оберігає родинне щастя, називали «гайстриком», «веселиком»? (Лелеку) 3 станція «Перекладачі» (кожна правильна відповідь 1 бал) 1. Дрожать – Тремтіти 2. Пушистый – Пухнастий 3. Целомудренный – Цнотливий 4. Галстук – Краватка 5. Зеркальце – Люстерка 6. Мировозрение - Світогляд 7. Клевета – Наклеп 8. Наперегонки – Наввипередки 9. Давить – Чавити 10. - Погремушка - Брязкальце 4 станція «Дива України» (кожна правильна відповідь оцінюється в 2 бали) 1. Одне з див України – Софія Київська. Нині – це всесвітньо відомий музей. В усій Європі жодна споруда XI ст. не могла зрівнятися з київським собором. Вінчають собор 13 куполів. А що символізують собою ці 13 куполів? (Вони символізують Христа і його 12 апостолів)
  5. 5. 2. В Україні є кілька парків, які є пам’ятками садово-паркового мистецтва. Але тільки в одному з них є Єлисейські поля, англійський парк з колекцією рослин, завезених з багатьох країн світу, а кавказька гірка немов переносить нас у сонячну Грузію. Назвіть цей парк-шедевр. («Софіївка», м. Умань) 3. Ватикан у Римі, Мекка у країнах ісламу – це найсвятіші, духовно найважливіші місця. Назвіть найсвятіше місце в Києві? (Києво-Печерська лавра) 4. Дивом є і сама унікальна природа України, недарма на наші землі в усі віки зазіхали вороги. Природно-заповідний фонд України займає 2% площі, налічує 5400 природоохоронних територій та об’єктів. У якому заповіднику знаходиться долина Нарцисів? (Карпатський заповідник, 1958 р. Він складається з трьох заповідних масивів: Тячівського, Рахівського, Хустського районів Закарпатської області. Таке диво можна ще зустріти тільки в Швейцарський Альпах) 5. На мальовничих схилах Дніпра розкинувся рідкісний за красою, унікальний за художньою цінністю ансамбль споруд Києво-Печерської лаври. Упродовж віків з середини XI ст. зводився ансамбль Лаври. До кінця XVIII ст. остаточно було сформовано архітектурний ансамбль Лаври, що зберігся без суттєвих змін до нашого часу. У печерах Лаври знаходиться найбільша кількість похованих святих у світі – 120. Площа заповідника становить 28 гектарів. Скільки історичних споруд нараховується на території заповідника? (Близько 100, а 40 з них – унікальні пам’ятки архітектури XI-XVIII ст.) 5 станція Державний Гімн (кожна правильна відповідь 1 бал) Завдання Державний Гімн України – це урочиста _________, символ нашої державної єдності. Називається він
  6. 6. «_______________________________________________________________». Слова гімну написав поет __________________________, а музику композитор _____________________________. Коли звучить Державний гімн, треба обов’язково ____________, цим ми виявляємо особливу пошану до наших державних святинь. Відповідь Державний Гімн України – це урочиста пісня, символ нашої державної єдності. Називається він «Ще не вмерла України і слава, і воля…». Слова гімну написав поет Павло Чубинський, а музику композитор Михайло Вербицький. Коли звучить Державний гімн, треба обов’язково встати, цим ми виявляємо особливу пошану до наших державних святинь. 6 станція «Українська музика» (кожна правильна відповідь 1 бал) 1. Ім’я та прізвище фронтмена групи (звучить композиція групи «Бумбокс») (Андрій Хливнюк) 2. В якому конкурсі переміг наступний виконавець (звучить пісня «1944») (Євробачення, Джамала) 3. Назва пісні (звучить пісня групи «Океан Ельзи») («Обійми», ОЕ) 4. Прізвище виконавця (звучить пісня «Я ніколи нікому тебе не віддам») (О. Пономарьов) 5. Назва пісні (звучить пісня у виконанні Дмитра Монатика) («Кружит») 7 станція «Забавлянки бабусі Мар’янки» (6 балів: 1 – 1 бал, 2 – 2 бали, 3 – три бали) У червоному ящику лежать три «яблука». Перше «яблуко» було завезено до Росії у XVII ст. із Голландії за наказом Петра І, а в Голландію потрапило з Америки. Його називали «земляне» або «чортове яблуко». Друге яблуко було завезене з Південної Америки. Французи та італійці називали його «яблуком кохання», «золотим яблуком». Перша згадка про це «яблуко» датована 1718
  7. 7. роком. У цей час його вирощували тільки в приватному ботанічному саду. Третє «яблуко» – китайське, батьківщина його – Південно-Східна Азія. Воно так і називається «китайське яблуко». Назвіть яблука, що лежать у червоному ящику. Відповідь: (1– картопля, 2 – помідор, 3 – апельсин) 8 станція «Видатні земляки» (кожна правильна відповідь 1 бал) 1. Український композитор, диригент, музично-громадський діяч. Народний артист України. Почесний громадянин Торецька. (Іван Карабиць) 2. Оперний співак, незмінний директор БК «Україна», почесний громадянин нашого міста. (Віктор Сорочук) 3. Випускник нашої школи, шахтар, багатократний чемпіон України, Європи та Світу з гирьового спорту. (Дмитро Клименков) 4. Актор, сценарист, режисер фільму «В бой идут одни старики». (Леонід Биков) 5. Мешканець нашого міста, випускник НВК школи-ліцей, фіналіст конкурсу Х-фактор. (Кирило Каплуновський) 6. Футболіст, більшу частину кар'єри провів у, однак свої виступи починав у донецькому «Шахтарі». Є другим бомбардиром в історії чемпіонатів України (після Максима Шацьких) та збірної України (після Андрія Шевченка), а також став першим гравцем, який забив у чемпіонаті України сто голів. Головний тренер «Динамо». (Сергій Ребров) 7. Видатний український легкоатлет (стрибки з жердиною). Чемпіон Європи і світу, багаторазовий світовий рекордсмен, олімпійський чемпіон. Заслужений майстер спорту, кандидат педагогічних наук, Герой України. (Сергій Бубка)
  8. 8. (Усі команди повертаються до актової зали та віддають суддям маршрутні листи з балами) В 1: Буває, часом сліпну від краси. Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, Оці степи, це небо, ці ліси – В 2: Усе так гарно, чисто, незрадливо, Усе, як є, - дорога, явори. Усе моє, все зветься Україна Створення символічної Стрічки Єдності (нагородження грамотами) В 1: Миру, злагоди та щастя вам! І завжди пам’ятайте: «Нема без кореня рослини, А нас, людей, без батьківщини» В 2: До нових зустрічей!

×