Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Upcoming SlideShare
What to Upload to SlideShare
What to Upload to SlideShare
Loading in …3
×
1 of 2

Kirpik Liftingi ve Kirpik Perması Farkı Nedir?

1

Share

Download to read offline

Güzellik Salonları hizmetleri kapsamında sunulan kirpik lifting ve kirpik perması işlemleri nedir, uygulama farkı nelerdir konularında yararlı bilgiler.

Related Books

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all

Kirpik Liftingi ve Kirpik Perması Farkı Nedir?

  1. 1. Kirpik Lifting ve Kirpik Perması Arasındaki Farklar Kadınların makyaj işlemi sırasında en fazla sorun yaşadığı bölgelerden biri kirpikler olmaktadır. Kirpikler kendiliğinden doğal bir kıvrıma ve yeterli uzunluğa sahip olmadığında makyajda istenilen etki yakalanamamakta ve rimel türü ürünler kullanılsa da anlamlı bakışları elde etmek güçleşmektedir. Bundan dolayı da son dönemlerde yaygın olarak kullanılan yöntemler arasında kirpik lifting ya da kirpik perması metodu yer almaktadır. Bu tür bir uygulama yaptırmak isteyen kişilerin de merak edecekleri arasında Kirpik Lifting ve Kirpik Perması Arasındaki Farklar nelerdir? Şeklinde sorular olur. Bundan önce anlaşılması gerekenler arasında ise kirpik permasının ve kirpik liftingin ne olduğu yer alır. Kirpik perması ve kirpik lifting arasında olan bazı belirgin farklar her iki uygulamanın nasıl yapıldığı anlaşıldığında daha belirgin hale gelir. Kirpik Perması Nedir? Kirpiklerde elde edilmek istenen kıvrımlı görüntüler için çok eski zamanlardan beri çeşitli uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamalar kalıcı bir etkiye sahip olmasa dahi belirli süreliğine de olsa istenilen görüntüyü yakalama konusunda yardımcı olmasına rağmen zaman zaman kullanım aşamasında sorunlar da yaratır. Takma kirpik yöntemi ya da kirpik makası ile kıvırma metotları çok kullanışlı olmayan yöntemler olmaları sebebi ile farklı uygulamalara ihtiyaç doğmuştur. Bu yöntemlerden biri de kirpik perması olarak adlandırılır. Kirpik Perması Nedir? Sorusu birçok kişinin yanıtını aradığı bir konudur ve bu konuda söylenebilecekler arasında yöntemin uygulanması ile kıvrık kirpikler elde edilebilmektedir yanıtı yer alır. Kirpik perması yapılırken kimyasal malzemeler kullanılarak kirpik şekillendirilmektedir. Bundan dolayı da uzman kişiler tarafından ve profesyonel salonlarda yapılması önerilir. Kimyasal madde nedeni ile kirpiklerin ya da gözlerin zarar görmesi söz konusu olabileceğinden dikkatli bir uygulamayı gerektirir.
  2. 2. Kirpik Lifting Nedir? Kirpik lifting olarak adlandırılan uygulama sırasında kullanılan ürünler doğal içeriklidir ve bu uygulama da kirpiklerde kıvrımlı bir görüntü yakalanmak istendiğinde tercih edilmektedir. Kirpik permasına nispetle risksiz bir uygulamadır. Bundan dolayı da kıvrımlı bir kirpiğe sahip olunmak istendiğinde tercih edilebilecek yöntemler arasında ilk sırada yer almaktadır. Her iki yöntemin de temelde amacı kirpiklerin kıvrılması olurken uygulama metotları arasında farklar vardır. Kirpik Lifting Nedir? Merak edilirken kirpik perması ile arasındaki farkların da bilinmesi gerekir. Tercih yapmak durumunda olan kişiler açısından farklar anlaşıldığı takdirde daha sağlıklı bir sonuçla karşılaşmak mümkündür. Kişilerin bakışlarına daha anlamlı bir ifade kazandırmak amacı ile kirpiklerinin daha uzun ve kıvrımlı görünmesi için bazı işlemler yapılabilmektedir. Bu işlemler son dönemlerde kirpik lifting ya da kirpik perması şeklinde olurken uygulamalar arasında bazı farklar olması metotların tercih edilmesinde farkların bilinmesini gerekli kılmaktadır. Kirpik Lifting ve Kirpik Perması Arasındaki Farklar birçok kişinin yanıtını aradığı sorular arasında yer alırken bilinmesi gerekenler de şunlardır: Kirpik perması yapılacağı zaman klasik bigudiler kullanılırken kirpik liftingde göze uygun profesyonel pedlerden yararlanılır Kirpik perması yapılırken kullanılan ürünler kimyasal içeriklidir. Kirpik lifting malzemeleri ise kolejen, argan yağı, vitamin, protein ve keratin içeren ürünlerdir. Kirpik permasının kimyasal olması nedeni ile alerjen etkisi söz konusudur bunun yanında kirpik liftingin böyle bir yan etkisi olmaz Kirpik perması yapılırken amaç kirpiğin kıvrılmasıdır kirpik liftingde ise kıvrılmaya ek olarak bu işlemin yapılma gayesi kirpiğin anatomik yapısında iyileştirme sağlamaktır Kirpik perması yapıldığında saça yapılan permaya benzer kimyasal işlemler uygulanırken kirpik lifting aynı zamanda bir bakım uygulamasıdır Kirpik perması kirpiğin kalıp halinde şekillendirildiği bir uygulama olurken kirpik liftingde kirpiklerin kalıba alınması tek tek yapılır. Este Lorien Güzellik Stüdyosu | Eskişehir

×