Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

E twinning sunu portal

4,690 views

Published on

E twinning portal

Published in: Education

E twinning sunu portal

 1. 1. Avrupa okulları içi ağ eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi DESKTOP
 2. 2. eTwinning Nedir? Hayatboyu Öğrenme Programı’nın altında Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilir. Grundtvig Leonardo da Vinci
 3. 3. 33 Avrupa Ülkesi’nden 200.000’den fazla öğretmeni sanal ortamda birbirine bağlayan bir ağdır.
 4. 4. Öğretmenler, Avrupa’daki meslektaşları ile birlikte proje başlatır. Öğrencileri ile proje faaliyetlerini yerine getirerek eTwinning portalında birbirleriyle paylaşırlar.
 5. 5. PORTAL (Herkese açık) MASAÜSTÜ (Kayıtlı öğretmenlere açık) TWINSPACE (Sadece proje ortaklarına açık)
 6. 6. PORTAL (Herkese açık) http://www.etwinning.net/ Dili Türkçe yapabiliriz. Portala kayıtlı okul, öğretmen ve proje sayıları Güncel haberler
 7. 7. PORTAL (Herkese açık) http://www.etwinning.net/ eTwinning nedir? Nasıl kayıt olunur? Avrupa’daki öğretmenlerle bağlantı kurmanızı sağlar. eTwinning projesi yapmanıza yardım eder. Kişisel gelişiminizi destekler.
 8. 8. PORTAL-Keşfedin (Herkese açık) http://www.etwinning.net/ eTwinning’in ne olduğu ile ilgili genel bilgiye ulaşabilirsiniz. eTwinning’de nasıl ortak bulunacağı ve bir projeye nasıl başlanılacağını anlatır. eTwinning Portal, Masaüstü ve Twinspace kullanımı ile ilgili sunum içerir. eTwinning ile ilgili üretilmiş, kişisel gelişiminize yardımcı olacak yayınlara ulaşmanızı sağlar. eTwinning yapan öğretmenler, uzmanlar ve akademisyenlerle yapılan söyleşileri dinleyebilirsiniz. eTwinning Portal, Masaüstü ve Twinspace kullanımı ile ilgili sunum içerir.
 9. 9. PORTAL-Bağlanın (Herkese açık) http://www.etwinning.net/ eTwinning’in size sunduğu avantajlar hakkında bilgi verir. Avrupa haritası üzerinde, yapılan tüm projeleri ve konularını görebilirsiniz. (Proje konunuzu belirlemeden önce bakmanız önerilir) eTwinning’in en son genişlemesi ile faaliyete dahil olan 6 ülke ve bu ülkelerle nasıl proje yapılabileceği hakkında bilgi verir.
 10. 10. PORTAL-İşbirliği yapın (Herkese açık) http://www.etwinning.net/ Size örnek olabilecek başarılı projeleri inceleyebilirsiniz.. Proje fikri arayan öğretmenlerin somut proje fikirleri ve bu projeleri adım adım nasıl yürüteceklerini gösteren kitler içerir. Tüm eTwinning projelerini hatta proje harici derslerinizi de zenginleştirmekte kullanabileceğiniz kısa aktiviteler içerir. Projenizdeki ortaklarınızın okul takvimlerine ulaşabilirsiniz.
 11. 11. PORTAL- Gelişim Gösterin (Herkese açık)http://www.etwinning.net/ Avrupa’da eTwinning kapsamında gerçekleşen öğretmenlerin gelişimine yönelik çalıştaylara bakabilirsiniz. Belli bir konuda uzmanlarca gerçekleştirilen çevrim içi öğrenme etkinliklerine bakabilirsiniz. Belli bir konu üzerinde öğretmenlerin fikir alış verişi yaptığı eTwinning gruplarına bakabilirsiniz. eTwinning projelerine ne gibi ödüller verildiğini öğrenebilirsiniz. Comenius ve Grundtvig kapsamında verilen hizmetiçi eğitim veritabanına ulaşabilirsiniz.
 12. 12. Avrupa eğitim alanında gerçekleşen yeniliklerden haberdar olun. YENİLİKLERİ TAKİP EDİN Avrupa’daki eğitim politikalarından haberdar olun. Avrupa’daki öğretmenlerle iletişime geçmenin farklı yollarını öğrenebilirsiniz.
 13. 13. DESTEK ALINeTwinning ‘in her aşaması hakkında yardım alabilirsiniz. Merkezi Destek Servisi ve Ulusal Destek Servislerinin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. eTwinning’de ortak bulma, proje başlatma ve Twinspace kullanımı ile ilgili olarak pdf ve word formatında dökümanlara erişebilirsiniz. eTwinning’de kullanılan temel kavramları ve terimleri açıklayan sözlüğe ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan neredeyse tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.
 14. 14. KAYIT OLMA Destek alın bölümünden, eTwinning masaüstü ve twinspace kullanımı ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.
 15. 15. Sıkça kontrol ettiğiniz bir e-posta adresi yazın. İletişim için önemli! Uygun bir kullanıcı adı seçin, çünkü daha sonra değiştiremezsiniz. Şifreniz 6-10 karakter uzunluğunda, rakam ve harflerden oluşmalı..
 16. 16. Bu ekran ön kayıt işleminin tamamlanarak, belirttiğiniz e-posta adresine ön kayıt onayının gönderildiğini gösterir.e-postayı açarak, kayıt işleminizi tamamlamanız gereklidir.
 17. 17. Linke tıklayın, açılan sayfadaki bilgileri girerek kayıt işleminizi tamamlayınız.
 18. 18. E-postadaki linke tıklayınca aşağıdaki ekran açılacak. Gerekli bilgileri girerek kayıt işleminizi tamamlayın. Türkiye’yi seçelim.
 19. 19. Bölge kısmında yaşadığımız şehri seçelim.
 20. 20. Şehir kısmında okulumuzun bulunduğu ilçeyi seçelim. Eğer okulumuz merkez ilçedeyse şehrin adını seçelim.
 21. 21. Açılan okul listesinden okulumuzu bularak, ‘Bu nemim okulum’ yazısına tıklayalım.
 22. 22. Eğer okulumuzu listelenen okullar arasında bulamazsak, Bu butona tıklayarak okulunuzu ekleyebilirsiniz. Ama …
 23. 23. Bir çok kayıtta öğretmenlerimiz, okulları daha önce kayıt olan okullar listesinde olmasına rağmen, yeni okul eklemektedirler. Bu durum düzeltilmesi çok zor karışıklıklara yol açmaktadır. Lütfen okulunuzun listelenen okullar arasında olmadığından emin olduktan sonra yeni bir okul ekleyin.
 24. 24. Branşınıza en uygun olan seçenekleri işaretleyiniz. Birden fazla işaretleyebilirsiniz. ‘Evet’i seçerseniz aylık olarak yayınlanan eTwinning bülteni e-posta adresinize gönderilir.
 25. 25. Bu bölümde vereceğiniz bilgiler son derece önemlidir. Proje fikrinizi ve kendinizi ne kadar iyi anlatırsanız ortak bulmanız o kadar kolay olur. Proje setleri başarılı olmuş proje şablonlarıdır. İyi proje için proje seti kullanmanız önerilir. Kendi branşınız ile ilgili konular dışında da konu seçebilirsiniz, ancak projeyi yürütme sürecinde, yapacağınız projenin öğretim programına uyumunu da göz önünde bulundurmalısınız.
 26. 26. Proje ortaklarınızla iletişimde kullanabileceğiniz dilleri işaretleyiniz. Yaş grubunu doğru belirtmeniz son derece önemlidir. Çünkü projelerin çoğu yakın yaş grubundaki öğrencilerle gerçekleştirilir.. Tüm adımları tamamladıktan sonra, teslim et butonuna basınız. HOŞGELDİNİZ…
 27. 27. www.etwinning.net Adresinden portala kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.
 28. 28. eTwinning Masaüstü’ne (desktop) gidin.

×