Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Storytelling w branży nieruchomości

73 views

Published on

Lubimy opowiadać historie, stąd silny wpływ storytellingu na rynek reklamy. W sieci już od ponad roku można zauważyć tendencję do publikowania przez polskich deweloperów spotów reklamowych.

Murapol, Ekolan, Eurostyl, Obido.pl to niektóre z firm, które postawiły na nowoczesność, odchodząc tym samym od pokazywania architektonicznych wizualizacji.

Prezentacja wygłoszona na konferencji FIRE! Marketing w Warszawie 08.04.2019 roku.

Published in: Marketing
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Storytelling w branży nieruchomości

 1. 1. Storytelling w branży nieruchomości I ŻYLI DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE, CZYLI O SZTUCE OPOWIEŚCI Grzegorz Miecznikowski
 2. 2. Dlaczego ja? CEO S Words Agency, szkoleniowiec, bloger, specjalista od komunikacji, optymalizacji sprzedaży i rozwoju biznesu. Social Media Geek pełną gębą
 3. 3. O czym dzisiaj opowiem? Agenda Czym jest storytelling? Dlaczego trend opowiadania historii zyskuje na znaczeniu i skuteczności? Jak opowiadać angażujące historie? Jak robią to inni? O czym pamiętać, opowiadając historię naszej nieruchomości?
 4. 4. PEOPLE THINK THAT STORIES ARE SHAPED BY PEOPLE. IN FACT, IT'S THE OTHER WAY AROUND. Złota myśl Terry Pratchet
 5. 5. Obszary aktywne podczas słuchania faktów
 6. 6. Obszary aktywne podczas słuchania historii
 7. 7. Scieżka zakupowa współczesnego klienta
 8. 8. Czym jest nieruchomość dla klienta? Kupując mieszkanie zwracamy uwagę na: Lokalizację Tereny zielone Odległość od miejsca pracy Odległość od placówek edukacyjnych Miejsca kultury i baza gastronomiczna Pozytywne opinie o deweloperze Cena
 9. 9. BRANŻA NIERUCHOMOŚCI DO TEJ PORY BYŁA OBOJĘTNA NA TRENDY POJAWIAJĄCE SIE W OGÓNOPOJĘTYM MARKETINGU. A PRZECIEŻ MIESZKANIE JEST CZĘSTO CENTRUM NASZYCH NAJWIEKSZYCH EMOCJI, ZAŚ SAM DOM KOJARZY NAM SIĘ Z RODZINĄ I BEZPIECZEŃSTWEM. SPĘDZAMY W NIM PONAD 1/3 NASZEGO ŻYCIA! SAM BYŁEM ZMĘCZONY IDENTYCZNYMI SPOTAMI NAGRYWANYMI Z DRONA, POKAZUJĄCYMI TYLKO INWESTYCJE W SPOSÓB SUCHY I NIEEMOCJALNY. CHCIAŁEM ZROBIĆ COŚ NOWEGO. DLATEGO POSTAWIŁEM NA BARDZO PROSTY I AUTENTYCZNY PRZEKAZ. Adrian Chudek A gdzie Twoje miejsce?
 10. 10. Dobra opowieść przyciąga klientów, angażuje ich i buduje wartość naszej lokalizacji poprzez... emocje.
 11. 11. O czym pamiętać? Historia w pigułce bądź spójny i konsekwentny; zwracaj się do konkretnego odbiorcy i pamiętaj o jego specyfice; osadź swoją opowieść w konkretnych realiach miejsca i czasu; posługuj się przykładami, odwołuj się do emocji, metafor, porównań; dbaj o formę: poprawność stylistyczna, swada, elementy graficzne i wizualne.
 12. 12. KILKA ZASAD KARDYNALNYCH A jak tworzyć w takim razie opis nieruchomości w praktyce?
 13. 13. ZASADY Unikalna cecha Opis warto zacząć od unikalnej cechy nieruchomości (np. „urocze siedlisko nad jeziorem Dadaj”, „idealne cztery kąty dla ludzi z artystyczną duszą”) i powtórzyć ją co najmniej dwa razy. Akapity Należy tworzyć opis w strukturze akapitowej, zaczynający się od atrakcyjnego nagłówka. Wypunktowanie Jeśli masz możliwość, warto zrobić miejsce na wypunktowanie najważniejszych elementów opisu. Rzetelność Zamieszczaj tylko te informacje, których jesteś pewien. Rzetelność szczególnie dotyczy lokalizacji oraz podstawowych cech
 14. 14. ZASADY Konkretna osoba Pisz do konkretnej osoby. Twoja nieruchomość / inwestycja, nie jest dla wszystkich. Język korzyści Warto komunikować się z klientem bezpośrednio wskazując, co zyska albo co straci jeśli nie kupi nieruchomości. Bądź oryginalny Niestandardowe ujęcie tematu, niecodzienny język, osobliwe podkreślanie zwykłych rzeczy. Wszystko to sprawia, że kupujący nie ma ochoty wracać do bylejakości wcześniejszych ofert. Perswazyjność Korzystaj z metod języka perswazji. Są to bardzo proste, a zarazem bardzo skuteczne techniki komunikacji oraz sprzedaży, wspierające storytelling.
 15. 15. WWW grzegorzmiecznikowski.pl E-mail hello@grzegorzmiecznikowski.pl LinkedIn linkedin.com/in/grzegorzmiecznikowski Masz pytania?

×