Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Social Media w święta |

36 views

Published on

Nie takie #socialmedia straszne jak je malują i wcale nie zdominowały Świąt Bożego Narodzenia.

Jeśli jesteście ciekawi czego wyszukujemy w internecie, co wrzucamy na nasze kanały społecznościowe i jakie tematy królują w soszjalach między Wigilią a Sylwestrem, kliknijcie w kolejną prezentację z cyklu #ZnanyEkspertPrezentuje.

Linki do źródeł:
1) https://ircenter.com/cisza-w-swieta-w-social-media/
2) https://www.signs.pl/artykul.php?sid=30911&fo=1

Published in: Social Media
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Social Media w święta |

  1. 1. ZNANY EKSPERT PREZENTUJE Święta w social media Jak korzystamy z internetu i mediów społecznościowych w czasie świąt Bożego Narodzenia
  2. 2. M E D I A S P O Ł E C Z N O Ś C I O W E W Y K O R Z Y S T U J E M Y R Ó W N I E Ż W S A M E Ś W I Ę T A , P O N I E W A Ż P O Z W A L A J Ą B Y Ć W S T A Ł Y M K O N T A K C I E Z E Z N A J O M Y M I I M I E Ć N A T Y C H M I A S T O W Y D O S T Ę P D O I N F O R M A C J I . Przepisy świąteczne ściągnięte z Internetu, życzenia składane głównie za pośrednictwem mediów społecznościowych i smsów, pomysły na prezenty zaczerpnięte z sieci, a zdjęcia z wigilii na Facebooku i Instagramie. Czy tak wygląda Boże Narodzenie w XXI wieku?
  3. 3. P R Z E P I S Y I I N S P I R A C J E Ponad 90 proc. z 4162 respondentów świątecznej sondy serwisu Prezentmarzeń przyznaje, że aktywnie korzysta z urządzeń mobilnych w przygotowaniu grudniowych świąt. Najczęściej do wyszukiwania: przepisów kulinarnych (27 proc.), inspiracji na ozdoby świąteczne i dekoracje domu (24 proc.), do wyszukiwania życzeń świątecznych i kolęd (20 proc.) oraz do ściągania muzyki i przydatnych w okresie świątecznym aplikacji (5 proc.). 
  4. 4. S O C I A L M E D I A W Ś W I Ę T A Na portalach społecznościowych nie tylko relacjonujemy przebieg świąt, ale również za ich pośrednictwem składamy sobie życzenia – 27 proc. wskazań. Kolejnych 19 proc. wskazało na wiadomość sms i 16 proc. na rozmowę telefoniczną, a łącznie 13 proc. na korzystanie z maila i kartek elektronicznych. Do osobistego składania życzeń przyznało się 21 proc. osób.
  5. 5. Ś W I Ą T E C Z N Y D E T O K S 24 grudnia po południu aktywność internautów spada aż o 57% względem poprzednich 3 dni. Ostatnim momentem, kiedy jesteśmy jeszcze nieco aktywniejsi jest świąteczny poranek. Do południa publikujemy ostatnie posty, życzenia, a naszą radością z okazji zbliżających się świąt przeważnie dzielimy się około godziny 9:00.
  6. 6. M I Ę D Z Y Ś W I Ę T A M I W okresie pomiędzy świętami a Sylwestrem social media zdominowane są informacjami na temat seriali, których oglądaniu oddają się użytkownicy. Wiele postów poświęconych było również grom komputerowym.
  7. 7. S Y L W E S T E R B E Z I N T E R N E T U 31 grudnia 2016 roku aktywność użytkowników w stosunku do poprzednich 3 dni spadła o 62%. Najbardziej pokaźne jej wzrosty zauważalne były w południe oraz około godziny 18:00. Potem wszystko zamarło. Social media powróciły na tapetę dopiero 1 stycznia około 21:00.
  8. 8. Masz pytania? WWW grzegorzmiecznikowski.pl LINKEDIN gmiecznikowski EMAIL grzegorz@swordsagency.com

×