Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Od dostawy do doradcy. Jak zbudować markę osobistą?

1,872 views

Published on

Silna marka osobista wspiera biznes, pomaga sprzedawać i zwiększa widoczność. Jak ją stworzyć i jak o nią dbać? Jak z dostawcy stać się doradcą?

Published in: Marketing

Od dostawy do doradcy. Jak zbudować markę osobistą?

 1. 1. Od dostawcy do doradcy #Networkingus 3 Grzegorz Miecznikowski
 2. 2. KILKA SŁÓW O MNIE GRZEGORZ MIECZNIKOWSKI S WORDS AGENCY
 3. 3. ZNACIE TE OSOBY?
 4. 4. Opowiem Wam dzisiaj: dlaczego marka osobista jest ważna, o dobrych i złych markach osobistych, o tym, co zrobić zanim zaczniemy tworzyć markę własną, jakie kanały budowania marki osobistej możecie wykorzystać, jakie narzędzia Wam w tym pomogą.
 5. 5. Twoją marką jest to, co ludzie mówią o Tobie, kiedy wyjdziesz z pokoju. J E F F B E Z O S
 6. 6. (inaczej Youtility) marketing kompetencyjny
 7. 7. Korzyści z posiadania marki osobistej: Dostajesz kredyt zaufania. Nie musisz rywalizować ceną. Nikt nie zaproponuje, żebyś zrobił coś do porfolio. Nowe leady i zapytania same do ciebie przychodzą. Wzmacniasz swoją firmę. Każdy chce z Tobą lub u Ciebie pracować. Fejm się zgadza!
 8. 8. LinkedIn i Salesforce stworzyli cztery filary skutecznych działań sprzedażowych w mediach społecznościowych. Pierwszym z nich jest stworzenie swojej własnej marki osobistej.  Silny brand osobisty jest podstawą social sellingu. S T A T E O F S O C I A L S E L L I N G , L I N K E D I N
 9. 9. generują o tyle więcej zapytań ofertowych częściej osiągają założone cele sprzedażowe 45% 51%
 10. 10. PRZYKŁAD: MICHAŁ SADOWSKI Apple miało Steva Jobsa, który nadał tej marce niepowtarzalną osobowość, a my mamy Brand24 i Michała Sadowskiego. #SadekChodźNoTu!
 11. 11. PRZYKŁAD:  PAWEŁ TKACZYK Wie wszystko o budowaniu marki, storytellingu i narratologii. Jest ekspertem, którego kocha branża marketingowa.
 12. 12. PRZYKŁAD:  JAGODA PRĘTNICKA Head of Public Relations w SentiOne. Dba o relację z blogerami i o to, żeby się "kręciło". Autorka wielu raportów i analiz. Niby w cieniu, a jednak na froncie.
 13. 13. PRZYKŁAD:  MONIKA CZAPLICKA Ekspertka od kryzysów, które wybuchają w weekendy, walki z hejtem, działaczka społeczna. Właścicielka agencji social media Wobuzz.
 14. 14. PRZYKŁAD:  DAGMARA PAKULSKA Zrodzona z tweetów, pierwsza swojego imienia, matka pizzy, córka employer brandingu, wyzwolicielka HRów, niestrudzona. Dziewczyna która porwała Grubego Benka.
 15. 15. PRZYKŁAD:  RICHARD BRANSON Jest najlepszy na świecie w robieniu biznesu z klasą, humorem, rozbijając stare, skostniałe branże i wspierając innych pozytywnych buntowników.
 16. 16. PRZYKŁAD:  LEWIS HOWES Lekkoatleta, mówca motywacyjny, jeden z najzdolniejszych biznesmenów nagrodzonych przez Baraka Obamę. Naprawdę był u Ellen. 
 17. 17. PRZYKŁAD:  GARY VAYNERCHUK Autor bestsellerów biznesowych, mówca, biznesmen, osobowość internetowa o światowej sławie. Możecie zapytać go o wszystko - #AskGary.
 18. 18. Silne marki osobiste mają wiele punktów wspólnych, wiedzą dlaczego robią to co robią, mają misję, są autentyczne, szczere, wychodzą poza social media ze swoim wizerunkiem, są profesjonalistami, a nie amatorami. Show me, don’t tell me! Z A S A D A B U D O W A N I A M A R K I O S O B I S T E J
 19. 19. Potrzeba 20 lat, żeby zbudować dobrą reputację, a tylko 5 minut, żeby ja zniszczyć. Jeśli to sobie uświadomisz, będziesz podchodzić do wszystkiego inaczej. W A R R E N B U F F E T T
 20. 20. PRZYKŁAD: MATEUSZ GRZESIAK Motywacja jest dobra na wszystko - na polipy i na podryw. Mimo, wielu medialnych i wizerunkowych wpadek, fani zacięcie bronią swojego coacha.
 21. 21. PRZYKŁAD:  ŁUKASZ JAKÓBIAK Wizualizacja to według wielu poradników motywacyjnych krok niezbędny na drodze do zrealizowania marzeń. Temu Panu wizualizacja nie wyszła.
 22. 22. ZANIM ZACZNIESZ BUDOWAĆ MARKĘ OSOBISTĄ: znajdź swojego "wieloryba"; oceń się; przeprowadź audyt obecnej marki; zastanów się jaką masz misję i w co wierzysz; spisz rzeczy, które cię uwiarygadniają.
 23. 23. Musisz wiedzieć gdzie zmierzasz i czego chcesz – zarówno jeśli chodzi o życie prywatne jak i biznes, a to co robisz jest tylko środkiem do spełnienia marzeń i twojego celu. Znajdź swojego "wieloryba" R O B I S Z W S Z Y S T K O P O   C O Ś !
 24. 24. Wypisz swoje słabe i mocne strony. Możesz dokonać analizy SWOT. Pamiętaj, że osoba, która zna się na wszystkim, tak naprawdę zna się na niczym. Oceń się szczerze C Z Y W I E S Z J A K I E M A S Z S Ł A B E I S I L N E S T R O N Y ?
 25. 25. Najprostszym rozwiązaniem jest wpisanie swojego imienia i nazwiska w Google. Na pierwszym miejscu zobaczysz sieci społecznościowe, potem artykuły swoje lub o Tobie. Są pozytywne czy negatywne?  Przeprowadź audyt obecnej marki C Z Y W I E S Z C O S I Ę O T O B I E M Ó W I ?
 26. 26. Prawdziwi liderzy wiedzą dlaczego coś robią (mają misję, motto życiowe, coś co zgrabnie ich opisuje) oraz wiedzą jak coś robią (mają swój wyróżnik, indywidualny sposób działania). Zastanów się jaką masz misję J A K C H C E S Z P O M Ó C ? W C O W I E R Z Y S Z ?
 27. 27. Przedstaw konkretne rzeczy i działania, które uwiarygadniają i potwierdzają prawdziwość twojej misji życiowej. Spisz rzeczy, które cię uwiarygadniają C Z Y M A M P O W Ó D , Ż E B Y C I W I E R Z Y Ć ?
 28. 28. JAK BUDOWAĆ MARKĘ OSOBISTĄ? blog i artykuły eksperckie; e-booki, raporty, webinary; social media; social listening & social conversation; eventy i prelekcje.
 29. 29. I teraz, zgodnie z zasadą "show me, don't tell me" będzie o tym, co testowałem i co działa, czyli trochę autolansu :)
 30. 30. Blog i artykuły eksperckie pisz o tym na czym się znasz, przedstawiaj studia przypadków, dużo czytaj, mów prosto i zrozumiale, pojawiaj się w mediach. Przydatne narzędzia: Wordpress, Google Trends  i BuzzSumo, Google Analitics, Pexels.com, MailChimp.
 31. 31. Social media postój regularnie, dziel się nowinkami branżowymi, stosuj zasadę 40:60, nie mów tylko o sobie! Przydatne narzędzia: Buffer, Audiense, Klout, LinkedIn Publishing i LinkedIn SSI.
 32. 32. E-booki, raporty, webinary dziel się praktyczną wiedzą, edukuj klientów, nagłośnij markę osobistą, pozyskuj leady i klientów. Przydatne narzędzia: Canva.com, Click Webinar lub Google Hangouts, Facebook Live, Landingi.pl, CRM.
 33. 33. Social listening sprawdzaj, co się mówi na dany temat, zabieraj głos, udzielaj porad, angażuj się. Przydatne narzędzia: Brand 24, SentiOne.
 34. 34. Eventy i prelekcje Poznawaj ludzi, uprawiaj networking, prezentuj siebie i swoją firmę, dziel się prezentacjami. Przydatne narzędzia: LinkedIn, Facebook, Slideshare.
 35. 35. Mądry człowiek zna wszystko, człowiek sprytny - wszystkich. M . R . K O P M E Y E R
 36. 36. Dziękuję za uwagę! fb.me/grzegorz.miecznikowski @G_Miecznikowski linkedin.com/in/gmiecznikowski

×