Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Jak budować markę osobistą?

152 views

Published on

Internet stanowi ogromną dźwignię. To oznacza, że możesz ją wykorzystać do budowania swojej marki. Należy jednak pamiętać, że ta dźwignia działa w dwie strony. Równie dobrze możesz sobie bardzo zaszkodzić tym, co publikujesz w sieci. Internet nie zapomina. W tej prezentacji znajdziecie kilka porad, które pomogą wam stworzyć markę osobistą i nią zarządzać.

Prezentacja została przygotowana na warsztat "Sukcesu Pisanego Szminką".

Published in: Career
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Jak budować markę osobistą?

 1. 1. JAK STWORZYĆ  MARKĘ OSOBISTĄ? GRZEGORZ MIECZNIKOWSKI
 2. 2. PUSTE KIESZENIE NIGDY NIE POWSTRZYMAŁY NIKOGO PRZED PODJĘCIEM DZIAŁANIA. MOGĄ TO ZROBIĆ TYLKO PUSTE GŁOWY I PUSTE SERCA NORMAN VINCENT PEALE
 3. 3. MARKA OSOBISTA TO TWOJA REPUTACJA KAŻDY Z NAS JEST MARKĄ MARKA TO TWOJE POZYCJONOWANI E MARKA WYMAGA CIERPLIWOŚCI
 4. 4. DLACZEGO MARKA OSOBISTA JEST WAŻNA?
 5. 5. 90% REKRUTERÓW SPRAWDZA KANDYDATÓW W GOOGLE I W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ŹRÓDŁO: HTTPS://WWW.ENTREPRENEUR.COM/ARTICLE/280371
 6. 6. 95% REKRUTERÓW UWAŻA, ŻE RYNEK PRACY BĘDZIE JESZCZE BARDZIEJ KONKURENCYJNY ŹRÓDŁO: HTTPS://WWW.ENTREPRENEUR.COM/ARTICLE/280371
 7. 7. 70% REKRUTERÓW CHOCIAŻ RAZ ODRZUCIŁO KANDYDATA NA PODSTAWIE WYNIKÓW RESEARCHU ONLINE ŹRÓDŁO: HTTPS://WWW.ENTREPRENEUR.COM/ARTICLE/280371
 8. 8. 75% MUSI WYKONYWAĆ RESEARCH ONLINE JEŚLI CHODZI O KANDYDATÓW ŹRÓDŁO: HTTPS://WWW.ENTREPRENEUR.COM/ARTICLE/280371
 9. 9. 85% REKRUTERÓW PRZYZNAŁO, ŻE REPUTACJA ONLINE I MARKA OSOBISTA KANDYDATA MIAŁA WPŁYW NA JEGO ZATRUDNIENIE ŹRÓDŁO: HTTPS://WWW.ENTREPRENEUR.COM/ARTICLE/280371
 10. 10. ZANIM ZACZNIESZ BUDOWAĆ  MARKĘ OSOBISTĄ 
 11. 11. ZNAJDŹ SWOJEGO WIELORYBA Musisz wiedzieć gdzie zmierzasz i czego chcesz – zarówno jeśli chodzi o życie prywatne jak i biznes, a to co robisz jest tylko środkiem do spełnienia marzeń i twojego celu.
 12. 12. SZCZERZE OCEŃ SIĘ Wypisz swoje słabe i mocne strony. Możesz dokonać analizy SWOT. Pamiętaj, że osoba, która zna się na wszystkim, tak naprawdę zna się na niczym.
 13. 13. ZNAJDŹ SWÓJ WYRÓŻNIK Samo pragnienie i chęci nie powinny przysłonić ci faktu, że takie szkoły już istnieją na rynku w twoim mieście i może być ci się ciężko przebić z ofertą czy pozyskać przewagę konkurencyjną.wyróżnić się na tle innych osób z branży.
 14. 14. BĄDŹ WIDOCZNY W dzisiejszym świecie, bycie widocznym dla klientów w internecie i wyszukiwarce czy w mediach społecznościowych jest tak samo ważne jak fizyczne biuro w centrum miasta czy butik w centrum handlowym.
 15. 15. CAŁY CZAS UCZ SIĘ Po każdym kroku, zatrzymaj się i spróbuj się nauczyć. Jeśli coś ci się nie uda, ucz się na błędach i podejmij kroki, które zapobiegną problemowi, który wystąpił w przyszłości.
 16. 16. MARKA OSOBISTA  W PIĘCIU KROKACH 
 17. 17. SFORMUŁUJ SWOJĄ MISJĘ ŻYCIOWĄ Jak chcesz zmienić świat? Jaką masz misję do spełnienia na tym świecie? Po co robisz to wszystko, co robisz? To jest właśnie misja życiowa. Co to ma wspólnego z marką osobistą? To definicja Twoich ambicji i ról życiowych jakie chcesz pełnić. Misja życiowa nadaje sens wszelkim naszym działaniom, to przyczyna dla której wstajesz rano z łóżka.
 18. 18. STWÓRZ SWOJĄ WIZJĘ ROZWOJU Popatrz na wizję jak na Twoją strategię biznesową. Każda szanująca się marka definiuje swój cel strategiczny i biznesowy, ma strategię rozwoju, strategię długo i krótkoterminową, a tutaj mówimy przecież o Twoim własnym rozwoju osobistym. Kim chcesz być za pięć, dziesięć czy piętnaście lat? Gdzie chcesz być? Jakimi ludźmi chcesz się otaczać?
 19. 19. STAWIAJ SOBIE WYZWANIA Skoro wizja to Twój cel strategiczny, to potrzebujesz działań taktycznych, rozbicia jej na mniejsze cele cząstkowe, które krok po kroku doprowadzą do realizacji wizji – zuchwałej, jak mniemam! Zdefiniuj, co już masz, a co jest Twoim obszarem do rozwoju czyli mówiąc prosto z mostu – czego musisz się nauczyć, dowiedzieć i doświadczyć. Stawiaj sobie wyzwania, wychodź poza swoją strefę komfortu.
 20. 20. BĄDŹ PRAWDZIWY Bądź sobą, nie udawaj nikogo innego.  Używam często porównania marki osobistej do jabłka. Skórka – soczysta, czerwona lub zielona, błyszcząca... to tylko wizerunek; jak skosztujesz jabłka, dopiero wtedy poczujesz jego smak – może być słodkie, kwaśne, cierpkie lub robaczywe. Marka osobista to coś więcej niż wizerunek. Wizerunek można sztucznie stworzyć, ale jeśli nie będzie autentyczny, prędzej czy później runie.
 21. 21. OSWÓJ SOCIAL MEDIA Sprawdź, jak wpiszesz swoje imię i nazwisko w google, to co wyświetli wyszukiwarka? Jaki Twój wizerunek pokazuje Facebook czy Twitter? Jak wygląda Twój profil na GoldenLine lub LinkedIn? Pomyśl, że rekruter poszukujący pracownika na wymarzone dla Ciebie stanowisko w wymarzonej firmie sprawdza właśnie Twoje profile w social media...i co widzi?
 22. 22. MĄDRY CZŁOWIEK ZNA WSZYSTKO, CZŁOWIEK SPRYTNY – WSZYSTKICH M.R. KOPMEYER
 23. 23. DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ! fb.me/grzegorz.miecznikowski @G_Miecznikowski linkedin.com/in/gmiecznikowski

×