Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Jak wykorzystać Facebook Live w marketingu? Brand Shore, czyli każda marka z własnym reality show

653 views

Published on

Wyjaśnienie fenomenu oglądania rzeczy, które dzieją się „tu i teraz” jest bardzo proste: forma komunikacji „na żywo” wzbudza wśród odbiorców wyjątkowo duże zaufanie i zainteresowanie, z uwagi na naturalność przekazu. Znacznie większa wiarygodność jest spowodowana brakiem możliwości edycji materiału po jego stworzeniu, co uniemożliwia nadawcom stworzenie idealnej i zaplanowanej kreacji, niczym „ze stock’a”. Odbiorcy jednak nie oczekują całkowitej perfekcji, czy świetnego światła pod każdym kątem, tak jak wymaga się tego w wysokobudżetowych filmach czy reklamach. Wręcz przeciwnie – wszystkie „wady” materiału kręconego na żywo są automatycznie wybaczane, właśnie ze względu na fakt, że to jest live i wszyscy rozumieją ograniczenia.

Co więcej, live streaming pozwala markom na wejście w pewnego rodzaju relację, w której klient czuje, że firma odkrywa przed nim wszystkie karty, nie mając nic do ukrycia. Pozwala zobaczyć, jak marka wygląda „od środka”. Jest to zatem ruch, który wymaga bardzo dużej odwagi oraz umiejętności improwizacji, a także świetnego pomysłu. Jednak taki przekaz, skutecznie wdrożony, może przekonać do marki odbiorców skuteczniej niż najlepsza reklama tworzona przez miesiące.

Może warto transmitować organizowany przez Ciebie event, przygotować Q&A z twarzą/ambasadorem firmy lub streamować rozstrzygnięcie konkursu/loterii? A może zaprosisz do współpracy influencer’a, który pokaże Twoją firmę od nowej strony? Pamiętaj, że wystarczy dobry pomysł… i odwaga.

Prezentacja wygłoszona na 25. Czwartku Social Media w Poznaniu

Published in: Marketing
 • D0WNL0AD FULL ▶ ▶ ▶ ▶ http://1url.pw/n3362 ◀ ◀ ◀ ◀
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Be the first to like this

Jak wykorzystać Facebook Live w marketingu? Brand Shore, czyli każda marka z własnym reality show

 1. 1. BRAND SHORE KAŻDA MARKA Z WŁASNYM REALITY SHOW. JAK WYKORZYSTAĆ RELACJE NA ŻYWO W MARKETINGU? 25. CZWARTEK SOCIAL MEDIA W POZNANIU | GRZEGORZ MIECZNIKOWSKI
 2. 2. 1928 Pierwszy przeprowadzony publicznie pokaz działającego systemu telewizyjnego. Dwa lata później wynaleziono odbiornik kolorowy. 2015 Pierwsza relacja Facebook Live w sierpniu 2015. Funkcja dostępna jest dla nielicznych za pośrednictwem Facebook Mentions. 2016 Platformy VOD i szybkie internet mobilny umożliwiają oglądanie tego, na co mamy ochotę w każdej sytuacji na tabletach i smartfonach. Transmisja "Opętania" na FB.
 3. 3. Fenomen relacji na żywo Wyjaśnienie fenomenu oglądania rzeczy, które dzieją się „tu i teraz” jest bardzo proste: forma komunikacji „na żywo” wzbudza wśród odbiorców wyjątkowo duże zaufanie i zainteresowanie, z uwagi na naturalność przekazu.
 4. 4. 59% osób woli oglądać video, niż czytać wpisy (Forbes) Live ma zasięg organiczny nawet 135% większy (Socialbakers) Ludzie komentują live 10 razy chętniej (Sociabakers) Czy warto? Codziennie oglądamy 100 milionów godzin video (Sociabakers) Twoi fani dostają powiadomienia o relacjach na żywo Live oglądamy 3 razy dłużej niż inne wideo (Forbes)
 5. 5. Wykorzystanie: B u d o w a n i e m a r k i E d u k a c j a k l i e n t a L e a d g e n e r a t i o n S p r z e d a ż E m p l o y e r B r a n d i n g P e r s o n a l B r a n d i n g
 6. 6. CASE STUDY HAIR CIRCUS LIVE TO TALK SHOW W RAMACH FACEBOOKOWYCH RELACJI NA ŻYWO. CO DWA TYGODNIE, ARTUR, ZAŁOŻYCIEL SALONU, ROZMAWIA Z ZAPRASZONYMI GOŚCMI I PRZEPROWADZA FRYZJERSKĄ METAMORFOZĘ. ODBIORCY: OK. 9000 NA FILM. WYŚWIETLENIA: OK. 4000 PER FILM. 
 7. 7. CASE STUDY #48HDEAL TO AKCJA REALIZOWANA PRZEZ AGENCJĘ WOBUZZ DLA HOTELU VIENNA W ŁODZI. PRZEZ 48 GODZIN, NA ŻYWO, MOŻNA BYŁO ZAMÓWIĆ POKÓJ W HOTELU ZE ZNIŻKĄ 35%. PODCZAS AKCJI ZAREZERWOWANO KILKANAŚCIE POKOI.
 8. 8. CASE STUDY SAINT-GOBAIN WYKORZYSTUJE RELACJE LIVE DO EMPLOYER BRANDINGU W RAMACH AKCJI "ODKRYJ SIEBIE Z SAINT-GOBAIN". ROBIĄ WYWIADY ZE SWOIMI PRACOWNIKAMI I PRZEDSTAWIAJĄ W CZASIE WYWIADU AKTUALNE OFERTY PRACY. WYŚWIETLENIA 3500. SPŁYNĘŁO KILKANAŚCIE OFERT NA WOLNE STANOWISKA.
 9. 9. CASE STUDY POMYSŁ PROSTY I SKUTECZNY – OPROWADZENIE, NA ŻYWO – PRZEZ MIEJSCE, W KTÓRYM PRODUKOWANE SĄ DUNKIN’ DONUTS, CZYLI POPULARNE AMERYKAŃSKIE PĄCZKI (TE Z DZIURKĄ W ŚRODKU). W TREŚCI FILMIKU MOŻECIE ZOBACZYĆ W JAKI SPOSÓB WYKONAĆ TORT ŚLUBNY Z DONUTÓW.
 10. 10. CASE STUDY BUZZFEED SĄ ZNANI Z TEGO, ŻE POTRAFIĄ PRZYCIĄGAĆ NAPRAWDĘ SPORY RUCH. EKIPA BUZZFEED KUPIŁA ARBUZA, A NASTĘPNIE DOKONAŁA JEGO EKSPLOZJI ZAKŁADAJĄC NAŃ OGROMNĄ ILOŚĆ GUMEK RECEPTUREK. ARBUZ W KOŃCU EKSPLODOWAŁ W EFEKTOWNY SPOSÓB. NIEKTÓRYM MOGŁOBY SIĘ WYDAWAĆ, ŻE TO GŁUPIE. STREAM OSIĄGNĄŁ NIEMAL 11 MLN WYŚWIETLEŃ.
 11. 11. CASE STUDY BENEFIT TO DUŻA MARKA ZAJMUJĄCA SIĘ SPRZEDAŻĄ KOSMETYKÓW NA CAŁYM ŚWIECIE. OPRÓCZ TEGO JEST TO MARKA, KTÓRA JAK SIĘ OKAZUJE – POSIADA POCZUCIE HUMORU. CO CZWARTEK DWIE OSOBY Z FIRMY BENEFIT ODPALAJĄ STREAM, POPIJAJĄ WINO I ODPOWIADAJĄ NA PYTANIA.
 12. 12. DANIEL KĘDZIERSKI Z FASTTONY.ES ZAPRASZA DO SIEBIE NIE TYLKO GOŚCI, ALE TAKŻE UŻYWAJĄC WŁASNEGO NARZĘDZIA, PROWADZI ZA POŚREDNICTWEM FB LIVE SWOICH KLIENTÓW I BRANŻE MARKETINGOWĄ. ZBIERA TEŻ W TEN SPOSÓB LEADY SPRZEDAŻOWE. SAM WYWIAD Z JACKIEM KOTARBIŃSKIM DOTARŁ DO 100 TYS. OSÓB. CASE STUDY
 13. 13. FBLivetoświetnenarzędziedlafirmchcących budowaćdwustronnąkomunikacjęzklientami opartąnarelacjach.
 14. 14. FACEBOOK LIVE W 7 KROKACH
 15. 15. Z a n i m z a b i e r z e s z s i ę d o p r a c y , j a s n o o k r e ś l c e l , j a k i z a m i e r z a s z o s i ą g n ą ć . K R O K 1 W y b ó r w ł a ś c i w e g o f o r m a t u m o ż e z d e c y d o w a ć o s u k c e s i e j e s z c z e p r z e d r o z p o c z ę c i e m F B L i v e . K R O K 2 Z b a d a j i o p a n u j n a r z ę d z i e ! T a k ż e t e c h n i c z n i e ! K R O K 3
 16. 16. Z a d b a j o d ź w i ę k i o b r a z . K R O K 4 N a p i s z s c e n a r i u s z . K R O K 5 N i e p r z e j m u j s i ę t r e m ą . K R O K 7 K R O K 5K R O K 6 Z a p l a n u j z w y p r z e d z e n i e m .
 17. 17. Fajnie, było zobaczyć Cię "na żywo"! Nie bądź Gulczas! Nie bądź obcy! fb.me/grzegorz.miecznikowski @G_Miecznikowski linkedin.com/in/gmiecznikowski

×