Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Sport kui kommunikatsioon

316 views

Published on

Sponsorlus on keeruline teema. Tihtipeale on raske valida, millist valdkonda sponsoreerida või mille järgi üldse valida. Kui juba jõuda valikuni, siis ei tasu ka unustada, et sponsorlus vajab tegelemist ja edu võti on osapoolte vaheline koostöö. Pane enda sponsoreeritavad reaalselt enda kasuks tööle.

Published in: Sports
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Sport kui kommunikatsioon

 1. 1. TÄNANE JUTT EI OLE:  Reklaam  Ajupesu  Palve raha annetada
 2. 2. VAID HOOPIS Sissevaade kommunikatsiooni läbi spordiprisma
 3. 3. TAUST
 4. 4. VARASEM KOGEMUS  Sponsorlus?  Eeldatav kasu?  Tegelik kasu?
 5. 5. MIKS SPORT, KUI ON PALJU MUUD?  Sest sport jätab külmaks väga väheseid!  Ei ole etteheiteid reklaamile tehtavate kulutuste osas (heategevus)  Fännide kaasamine toetusesse (osta meie toodet/teenust ja toetad oma lemmikmeeskonda)
 6. 6. Küsimus ei ole niivõrd logo nähtavuses (reklaam) kui pigem enda sidumine kuvandiga, mis aitab kaasa ettevõtte edule (kommunikatsioon) ning koostöö (reklaam + kommunikatsioon).
 7. 7. MIDA KAALUDA?  Nähtavus  Kui palju on teisi toetajad?  Kui suur on meediaväljund?  Olümpia, MK-d, muud võistlused?  Kuvandi sobivus ettevõttega  Eksklusiivsus  Meeskond, alaliit, rahvasport?  Sponsoreeritava poolne valmisolek turundustegevusteks (kommunikatsioonijuht)
 8. 8. HEAD NÄITED  Löfbergs Lila kohvimaraton  LHV ja Eesti Jalgpalli Liit  Tartu Rock
 9. 9. MILLE JÄRGI VALIDA?  Seotus firma ajalooga  Väärtushinnangud (Petter Northug)  Seotus firma sihtgrupiga  Seotus kuvandiga, mille poole püüelda  Võimalikud turundussuunad
 10. 10. SPONSORLUSE AKTIVEERIMINE Lihtsalt sponsoreerimine on ettevõtte raha raiskamine. Oluline on see enda jaoks tööle panna kasutades ära kõikvõimalikke vahendeid.
 11. 11. SPONSORLUSE AKTIVEERIMINE Üritused Reklaamid (kohtades, kus muidu ei saa, nt ETV) Bränding Product placement
 12. 12. KOKKUVÕTTEKS Heategevus Edukas kahepoolne koostöö

×