Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

я з книгою пізнаю свій рідний край

6,613 views

Published on

Бібліотечний проект

Published in: Education

я з книгою пізнаю свій рідний край

 1. 1. Керівник проекту бібліотекар Токмацької ЗОШ № 5 Симоненко Галина Вікторівна
 2. 2. ознайомити дітей з історією, традиціями, звичаями, культурою, природою рідного краю; формувати духовність і національну свідомість підростаючого покоління; прищепити юним читачам почуття патріотизму, любові до своєї Батьківщини, гордості за рідну землю; залучити дітей до читання.
 3. 3. Запрошую читачів здійснити літературну подорож по рідній Україні. По країні, яка розташована у самісінькому центрі Європи, яка замиловує кожного своєю неповторною природою, зачаровує співучою мовою і мелодійними щемливими піснями, яка має багатовікову історію, а найголовніше – яка є нашою Батьківщиною.
 4. 4. Вовк Іван, учень 6-Б класу Книга “Моя країна – Україна” розповіла мені про минуле і сучасне життя нашої країни - від виникнення Київської Русі до здобуття Україною незалежності. Я прочитав про героїчні сторінки нашої країни, про символи держави, культурне надбання нашого народу, про природні багатства рідної землі. Я ще раз переконався, що у світі нема нічого дорожчого і милішого за мою Батьківщину. Книга написана спеціально для дітей, то ж читати її було легко. До того ж, у книзі багато фотографій, ілюстрацій, віршів, легенд. Знак країни головний – Це тризубець золотий. Мені запам’яталася легенда про матір та трьох її синів, яким вона дала імена – Тризуб, Прапор і Гімн. Прапор – символ нашої держави, Він для всіх ознака сили й слави. До нових здобутків кличе Пісня Україну, А зовуть її велично Всі Державним Гімном.
 5. 5. Переверза Валентин, учень 7-Б класу Щоб розширити свої знання з історії України, я постійно звертаюся до бібліотеки. Люблю читати про козаків, князів, полководців. У книзі “Світ моєї України” я знайшов відповіді на питання: Що? Як? Чому? відбувалося в моїй рідній країні: •Звідки до нас прийшов тризуб? •Як давно в Україні з’явився жовто-блакитний прапор? •Чим знаменне правління Ярослава Мудрого? •Які заповідники є на території нашої країни? •Де в Україні знаходяться лабіринти печер? •Де знаходиться долина привидів? •Звідки пішли звичаї та обряди? •Де знаходиться головна скарбниця давньоруської культури? •Які музеї є в Україні? •Скільки річок є в Україні? •Що таке літопис у камені? •Коли з’явилася гривня? Асканія-Нова – найдавніший заповідник України Друзі, якщо вас зацікавили ці питання і ви хочете більше дізнатися про країну, в якій живете, тоді книга “Світ моєї України” саме для вас.
 6. 6. Яремчук Діана, учениця 8-А класу Разом із цією книгою я здійснила захоплюючу подорож найцікавішими сторінками української історії, ознайомилася з багатьма мальовничими місцями України та стародавніми традиціями нашого народу. У книзі я знайшла відповіді на такі питання: •Які сучасні українські міста були засновані ще за часів Київської Русі? •Коли в Україні з’явилися перші бізнес-леді? •Ким була Роксолана? •Хто вперше зробив український переклад Біблії? •Хто вперше склав карту України? •Де знаходиться географічний центр Європи? •Чи є в Україні вулкани? •Який в Україні найвищий водоспад? •Яке значення для українців мали обряди? Особливо мені цікаво було дізнатися про Кам’яну могилу, що знаходиться біля міста Мелітополя Запорізької області. Якщо хочете дізнатися більше про історію, географію та етнографію України, візьміть цю книгу у бібліотеці і прочитайте її.
 7. 7. Кременчутський Степан, учень 5-А класу Я завжди цікавився життям своїх предків, а особливо життям козаків. І в цьому мені допомогла цікава книга «Українське козацтво». З книжки я дізнався: як і коли виникло козацтво; як жили козаки; як обирали отаманів та старшин; як обучалися військовому мистецтву; як боронили рідні землі від ворогів; як козаки воювали І перемагали; про козацькі символи. Козаки – це мужні захисники Вітчизни. Козацькому роду нема переводу.
 8. 8. Губанов Олександр, учень 7-Б класу Україна багата на славетні святі місця – храми, лаври, монастирі. Це наша історія, культура, мистецтво, осередок духовності. У нашій бібліотеці є книга автора В. М. Скляренко “Святі місця України”. Завдяки цій книзі я дізнався, що з багатьма святими місцями пов’язано чимало історичних подій країни. Автор розповідає про священні реліквії, чудодійні ікони та цілющі святі джерела. У нашому місті також є церкви і храми. Як добре, що в наш час більшість святинь українського народу вдалося зберегти та відродити. Мрію побувати в кожному з них. Книгу приємно читати ще і тому, що вона містить багато кольорових фотографій, малюнків, легенд. Свято-Успенська Святогірська лавра Софійський Собор у Києві Києво-Печерська лавра
 9. 9. Дядя Едуард, учень 6-Б класу З того часу, як я став вивчати історію, мене зацікавили книги про героїчне минуле нашої країни. З історії я дізнався, що замки і фортеці були надійною обороною в боротьбі проти завойовників. Прочитавши книгу авторів Гуркіної Г. О. та Сердюка О. В. “Замки та фортеці України”, я дізнався ще і про славетних і могутніх лицарів, сміливих вояків, про те, як вони воювали та захищали свої землі. Хочеться бути таким же мужнім і сміливим, справжнім захисником своєї країни. Ми часто буваємо в Запоріжжі на острові Хортиця. Тож з цікавістю прочитав про козацькі фортеці. Дізнався, що протягом всієї історії Запорозького козацтва козаки побудували 10 Січей. На жаль , більшість замків та фортець до нашого часу не збереглося.
 10. 10. Антибура Олександра, учениця 7-А класу Наша Батьківщина має багату культурно-історичну спадщину, прекрасну природу, безліч неповторних сіл, які зробили значний внесок в історію України. Про це я дізналася з книги “Легендарні села України”. Гортаючи сторінки книги, я ніби здійснила подорож мальовничими та загадковими селами нашої країни, в яких збереглися палаци, замки, церкви, костьоли. Деякі з них перетворені на музеї, але від багатьох, на жаль, збереглися тільки руїни. Читаючи цю книгу, ти ніби поринаєш в далеке минуле, коли замість сучасних багатоповерхівок будували храми і палаци.
 11. 11. Шилова Анастасія, учениця 8-а класу Нещодавно я прочитала книгу «Українські традиції та звичаї». Книга цікава і повчальна. Я дізналася про українські традиції , звичаї, обряди, державні та народні символи, про походження людських імен. Мені, як дівчині, цікаво було прочитати про українську народну кулінарію, про народні вірування, сонник та медицину. Особливо зацікавилась виробами з бісеру, адже вони популярні і в наш час. Вироби з бісеру Народні страви Розпис виробів із дерева
 12. 12. Добра Дарина, учениця 6-А класу Книга Василя Скуратівського “Дідух” познайомила мене зі святами українського народу. Особливо цікаво було дізнатися про обрядовість, традиції, народні прикмети кожного свята. А ще я дізналася, що Дідух – національний символ родоводу. Якщо господарі дотримуються давніх традицій – поважають старших, бережуть пам’ять свого родоводу, передають у спадок духовні обереги, то духи предків, освячені поважним Дідухом, оберігають родину від злих і нечистих сил. Від того, як ми шануватимемо своїх предків, свої кращі традиції, залежатиме наша духовність і майбутнє рідної України.
 13. 13. Сарело Марія, учениця 5-В класу Світ українських традицій нескінченно багатий. Ця книга розповіла мені багато нового й цікавого. Я дізналася про походження свят, про те, коли і як їх святкують. Особливо мені запам’яталася розповідь про Іменини. Виявляється, що у кожного з нас є Янгол-хранитель. Ім’я дитині дають батьки, а янголів призначає кожному з нас Бог. Янгол- хранитель захищає наші душі, оберігає від невірних вчинків. Книга цікава ще і тим, що до кожного свята підібрані вірші, прислів’я, прикмети, співаночки, обрядові пісні та ігри.
 14. 14. Липський Єгор, учень 7-В класу Кожен народ має свої казки та легенди. Наші предки вірили у відьом, чортів та іншу нечисту силу. Читаючи книгу “Легенди та міфи України”, я поринув у фантастичний світ сивої давнини, у світ містичних пригод. За народними уявленнями існувало безліч людиноподібних істот-демонів, які знаходилися у воді, на землі та у небі. В українських легендах злі духи часто набирали вигляду людини або тварини. За повір’ями вони приносили людям неймовірні страждання, хвороби і навіть смерть. Я дізнався про відьом і вовкулаків, водяників і русалок, ворожбитів і знахарів, вурдулаків й дядьків. Чудові ілюстрації допомогли скласти уявлення про персонажів легенд та міфів.
 15. 15. Доля Анна, учениця 8-А класу Всім, хто цікавиться живою природою рідного краю, раджу прочитати книгу “Дивосвіт України”. Цю книгу я нещодавно прочитала у нашій шкільній бібліотеці. “Дивосвіт України” – це довідник-визначник представників дикої природи нашої країни. Книга допоможе дізнатися, як називається та чи інша рослина і чи корисна вона, які гриби їстівні, а які отруйні, як піклуються про себе тварини. Сподіваюсь, вас, як і мене, зацікавлять описи про найцікавіші види рослин, грибів, лишайників і тварин. До того ж, книга яскраво проілюстрована.
 16. 16. Швець Анастасія, учениця 6-А класу Довідник Ірини Грущинської “Сторінками Червоної книги України. Зникаючі рослини” допоміг мені дізнатися про неповторні види рослин, які можуть зникнути в Україні назавжди. Раджу прочитати цю книгу своїм однокласникам, щоб кожен учень знав про рослинний світ України. Головне, аби ненароком не знищити останніх представників вимираючих видів. Щоб зберегти красу наших лісів, полів, треба запам’ятати, які рослини потребують особливої охорони. Ця книга цікава ще і тим, що у ній є тести, за допомогою яких можна перевірити свої знання про рослинний світ.
 17. 17. Ванюкова Вероніка, учениця 6-А класу Я з дитинства люблю читати книги про тварин. Спочатку це були казки, оповідання. Зараз мене цікавлять енциклопедії. У нашій шкільній бібліотеці є чимало таких книг. Серед них енциклопедичний довідник “Тваринний світ України”. Прочитавши цю книгу, я здійснила цікаву подорож у світ тварин, які живуть на нашій рідній землі. Книга “Тваринний свт України” стане для мене добрим порадником при підготовці до уроків біології. Раджу прочитати цю книгу своїм друзям. Ви дізнаєтеся про життя тварин, про незвичайні особливості їхньої поведінки.
 18. 18. Хоменко Вероніка, учениця 6-Б класу • Ця книга відкрила для мене дивовижний світ рідної природи. • Багата, красива та різноманітна природа України з її лісами, горами, полонинами, морями, річками, озерами. Живуть тут різні звірі, птахи, комахи, плазуни, риби. І кожен з них особливий. • У цій книжці є чимало цікавих відомостей про свійських і диких звірів, відомих на території нашої країни. • У книзі я знайшла чимало цікавинок, народних прикмет, оповідань пов’язаних з тваринами. • Особливо сподобалися оповідання про звичайного їжака та підземного мешканця крота. • Раджу всім прочитати цю книгу. Вона вчить любити природу й охороняти все живе на Землі.
 19. 19. Остапюк Марія, учениця 5-Б класу Я з задоволенням прочитала казки та оповідання, які ввійшли до книги Василя Сухомлинського “Бути людиною”. Всі вони цікаві та повчальні. Я зрозуміла, як важливо любити свій рідний край, бути ввічливою, поважати старших, робити гарні вчинки, захищати менших та слабших. Книгу приємно читати, бо до кожної казки чи оповідання намальовані гарні малюнки. Головне, що я зрозуміла – це, якщо сама буду доброю людиною, то і мене всі будуть поважати.

×