Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

національно патріотичне виховання

13,552 views

Published on

Формування в учнів національно-патріотичної гідності засобами бібліотеки та книги.
З досвіду роботи бібліотеки Токмацької ЗОШ № 5.

Published in: Education

національно патріотичне виховання

 1. 1. З досвіду роботи бібліотеки Токмацької ЗОШ № 5 Бібліотекар Симоненко Галина Вікторівна
 2. 2. Патріотизм – це любов до Батьківщини, відданість своєму народові, готовність для них на жертви й подвиги. Патріот – той, хто любить свою Батьківщину, відданий своєму народові, готовий заради них на жертви і подвиги. Головною домінантою національно- патріотичного виховання дітей та молоді є формування у особистості ціннісного ставлення до суспільства, держави та самої себе; відчуття своєї належності до України, усвідомлення єдності власної долі з долею своєї країни; активної за формою та моральної за змістом, життєвої позиції. Завдання шкільної бібліотеки – сприяти формуванню в учнів національно- патріотичної гідності засобами бібліотеки та книги.
 3. 3. Книжкова виставка "Соборна Мати-Україна - одна на всіх, як оберіг" Незалежній Україні - Слава нині і повік! Інформаційна перерва "Величний день злуки" Година інформації "Усім нам люба й дорога Мати-Україна" •Огляд-презентація “Моя країна – Україна” http://www.docme.ru/doc/160125/moya-kra%D1%97na---ukra%D1%97na •Рекомендаційний список літератури Державний прапор – святиня України” http://www.docme.ru/doc/160059/derzhavnij-prapor--- svyatinya-ukra%D1%97ni •Бібліографічний огляд літератури “Це моя країна – рідна Україна” http://www.docme.ru/doc/150702/ce-moya-kra%D1%97na--- r%D1%96dna-ukra%D1%97na •Бібліографічний огляд літератури “Україна – країна талантів” http://www.docme.ru/doc/150677/ukra%D1%97na---kra%D1%97na- talant%D1%96v •Бібліографічний огляд літератури “Пам’ятки історії та культури України” http://www.slideshare.net/Galina12/ss-33690241 •Прем’єра книги “Українські традиції та звичаї” https://docs.google.com/presentation/d/1xow3DbJLWqGXo5QLNoOgAtN2wmGuIR NZ-T1qw8GD_yk/edit?pli=1#slide=id.p5
 4. 4. Книжкова виставка “Слово наше рідне – слово українське” Віртуальна книжкова виставка “Мово рідна, квітуй і шануйся” http://photopeach.com/album/ipk2xn?ref=est Бібліографічний огляд літератури “Мово, рідна! Ти є вічність” http://www.docme.ru/doc/150642/movo-- r%D1%96dna--ti-%D1%94- v%D1%96chn%D1%96st._... Анотований список літератури “Словники та довідники української мови” https://docs.google.com/file/d/0B5OJiBO6B0SLRUM xT2YxWjJYZzA/edit?pli=1 Поетичний зорепад "Ти до рідної прислухайсь мови“ (до 95-річчя Д. Г. Білоуса) Презентація “За сторінками збірки Дмитра Білоуса “Диво калинове. Чари барвінкові” http://www.slideshare.net/Galina12/ss- 47377103 Турнір ерудитів “Рідна мова – чисте джерело” Година спілкування “Мова – духовне багатство народу” "Мова - це наша національна ознака, в мові - наша культура, сутність нашої свідомості". Іван Огієнко
 5. 5. Літературна світлиця 75-річчю від дня народження українського народознавця В. Т. Скуратівського присвячується http://tormak- biblioteka5.blogspot.com/2014/10/blog- post_19.html Презентація “Збирач народних скарбів” http://www.slideshare.net/Galina12/ss-40451679 «По тому, як ми будемо оберігати свої кращі традиції минулого, наступні покоління не тільки оцінюватимуть нас, але й зберігатимуть наші сьогоднішні набутки, які згодом також можуть стати традиціями». В. Скуратівський
 6. 6. Книжкова виставка “Українське козацтво – наша гордість і слава” •Бібліографічний огляд літератури “Козацькими шляхами” http://ru.calameo.com/read/00139071527d9959fb272 •Презентація книги В. І. Лепко “Українське козацтво” http://www.docme.ru/doc/192712 •Прем’єра книги “Гетьмани України” http://ru.calameo.com/read/0013907152e974d91a134 •Прем’єра книги “Українське козацтво в українській літературі” https://docs.google.com/presentation/d/1dJjiyr0fP8fXtdhd 1o_9kJfJE2_sVppTVOi9KGmGxu0/edit?pli=1#slide=id.i0 Інформаційний калейдоскоп “Відлуння козацької слави” Хай живе козацька воля, Хай живе козацький дух.
 7. 7. Виставка-реквієм, Інформаційний список літератури “На Аскольдовій могилі України цвіт” http://www.slideshare.net/Galina12/ss- 30357013?ref=http://bibliotokmak.blogspot.com/ 29 січня Україна відмічає День пам'яті героїв, що загинули під Крутами. Інформаційна перерва “Пам’ятай про Крути” Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом національної честі, патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. В серцях людських не вмерли Крути, Вони проклали у майбутнє шлях, Щоб гордо майорів навіки Жовто-блакитний України стяг. Було їх триста, тільки триста Героїв – українських соколят. Марія Коломий
 8. 8. Виставка-репортаж “Голодомор – трагедія українського народу” На виставці представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні книги відомих українських письменників В. Барки "Жовтий князь" та У. Самчука "Марія". Один із розділів виставки присвячений хроніці голодоморів і політичних репресій на Токмаччині (за матеріалами публікацій місцевих періодичних видань та історико-публіцистичного нарису краєзнавця Віктора Гляня "Минувшини пекучий біль“). 22 листопада ми відзначаємо День пам'яті жертв голодоморів Згадайте нас - бо ми ж колись жили. Зроніть сльозу і хай не гасне свічка! Ми в цій землі житами проросли, Щоб голоду не знали люди вічно. Н. Віноградська Тільки постійна пам’ять, тільки постійне поминання зможуть залишити нас чуттєвими до чужого горя та біди власних предків.
 9. 9. Книжкова виставка “Шляхами подвигу і слави” Інформаційний список літератури “Україна в полум’ї війни” http://www.docme.ru/doc/150712/ukra% D1%97na-v-roki-v%D1%96jni 70-й річниці визволення України від фашистських загарбників присвячується Уроки мужності “Пам’ять палаючих років” Пам'ять про наших героїв непідвладна часу. Обов'язок нинішнього покоління - бути гідними продовжувачами справи переможців.
 10. 10. Виставка-реквієм "Голокост: злочин проти людства“ Презентація книжкової виставки http://tormak- biblioteka5.blogspot.com/2015/01/b log-post_27.html Години пам’яті “Трагічні сторінки Голокосту” За період з 1941 до 1945 року загинуло близько 850 000-900 000 євреїв, що проживали в Україні. Людство, на хвилину зупинися, У минуле спомин простели, Над святою пам’яттю схилися Тих, що безневинно полягли. К. Дяченко
 11. 11. 8-9 травня в Україні відзначаються День пам'яті та примирення і 70-та річниця Перемоги над нацизмом у Європі. Книжкова виставка-пам'ять "Нам заповідана мужність" Хай клич людини над світом лине: - Війні не бути! Хай буде мир! І живуть у пам'яті народу Його вірні дочки і сини, Ті, що не вернулися з походів Грізної, великої війни. В. Симоненко Уроки патріотизму “Подвиг не має забуття” Зустрічі з ветеранами Другої світової війни
 12. 12. Виставка-панорама до Дня Збройних Сил України “Захисники Вітчизни” На виставці представлені інформаційні матеріали про Збройні Сили України, події в зоні АТО, плакати “Воїни України” з пересувної виставки для бійців АТО. Український воїн - надійний захисник, відданий патріот і людина, для якої честь, свобода і незалежність - це важніше за все. Сьогодні український воїн-захисник є найбільшою гордістю в українському суспільстві. Наш земляк Павло Левчук заради майбутнього своєї країни заплатив власним життям. Братищенко Володимир Миколайович, боєць мотопіхотного батальйону, колишній учень нашої школи, щиро подякував учнів 4-Б класу за привітання бійців зі святом Великодня. Виставка-пам’ять “Герої АТО – наші земляки”
 13. 13. Виставка-пам’ять "Мені в віках залишене безсмертя..." на честь вшанування пам'яті Героя України Сергія СиненкаЇх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Громадським активістом, волонтером Євромайдану був і Сергій Синенко. Виставка-реквієм "Небесна Сотня - рік безсмертя" Урок патріотизму "Небесна Сотня - то в серцях вогонь. Він гаряче палав за Україну"
 14. 14. Літературно-мистецька година "Михайло Вербицький - славетна постать української культури" Поетична світлиця "Шевченкове слово в віках не старіє" Поетична година "У слові рідному велика сила є..." (до 120-річчя М. Т. Рильського) Книжкова виставка "Михайло Вербицький - творець Гімну України“ Урок-роздум “Знедолене дитинство” (за оповіданнями для дітей М. Коцюбинського) Літературне читання “У дитячі любі роки…” (за творами Лесі Українки)
 15. 15. Поетичний зорепад “Чародійне слово Ліни Костенко” Інсценівка вірша "Кольорові миші". Презентація життя і творчості Ліни Костенко Презентація Крилаті вислови Ліни Костенко” http://tormak- biblioteka5.blogspot.com/2015/03/ blog-post_23.html Виставка-визнання “Берегиня української літератури” Літературний бенефіс “Я вибрала долю собі сама”. Поетичне слово Ліни Костенко пробуджує національну свідомість і совість наших поколінь, її життя - яскравий зразок служіння Україні.

×