Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

інноваційні форми популяризації книги

5,363 views

Published on

З досвіду роботи бібліотеки Токмацької ЗОШ № 5

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

інноваційні форми популяризації книги

 1. 1. Бібліотекар Симоненко Галина Вікторівна
 2. 2. Інновація — запроваджений зразок діяльності ( продуктів, послуг), що характеризується абсолютною або відносною новизною, яка виходить за межі сталих традицій і виводить професійну діяльність на принципово покращений або якісно новий рівень. Інновація - умова та інструмент не тільки розвитку і, в деяких випадках, виживання, а й засіб підвищення граничної корисності діяльності бібліотеки, рівня якості того соціального блага, яке вона надає суспільству і конкретним споживачам. Інноваційна діяльність бібліотеки – один із пріоритетних напрямків роботи бібліотеки, метою якого є пошук, оцінка, розробка та впровадження бібліотечних нововведень. Є . М. Гусєва
 3. 3. Творчість – це народження нових ідей. Інновації – це впровадження цих ідей у життя. За висловом Томаса Едісона: “Якщо Ви маєте бажання вигадати гарні ідеї, знайте: кращі з них Ви можете запозичити”.
 4. 4. Захопити дитину читанням – завдання не просте, і саме масова робота допомагає бібліотечним фахівцям у досягненні цієї мети.
 5. 5. Літературні ігри – активні форми масової роботи бібліотеки з читачами. Ефективність ігрових технологій вимірюється підвищенням пізнавальної та емоційної активності читачів, їх попитом на літературу, більш глибоке і зацікавлене опрацювання та засвоєння матеріалу. Літературні ігри активізують читання школярів, стимулюють їх звертання до художньої, науково-пізнавальної, довідкової літератури, посилюють сприйняття та поглиблюють навички самостійної роботи з книгою. Літературні ігри можна класифікувати на ролеві (перевтілення читача в літературного героя), інтелектуальні (в їх основі лежить процес “розгадування” книги, її автора, літературних героїв), особистісно-ролеві, пізнавальні та інші. Всі вони розвивають ініціативу, логічне мислення, творчі здібності читачів, формують художні та естетичні смаки.
 6. 6. Літературно-театралізована гра за книгою О. Толстого “Золотий ключик, або Пригоди Буратіно”. Гра-подорож за казками Г.-К. Андерсена Літературний калейдоскоп “Романтика дитячих пригод” за книгою В. Нестайка “Тореадори з Васюківки”. Літературна світлиця “Обереги пам’яті” до 75-річчя В. Т. Скуратівського
 7. 7. Рекламна акція щодо популяризації бібліотеки, книги та читання.
 8. 8. Бібліотечний пікнік – це захід, що проводиться не в бібліотеці, а на природі. Включає в себе низку літературних ігор та завдань.
 9. 9. Бібліошоу – розважальний бібліотечний захід постановочного характеру, що, як правило, проводиться перед публікою (реальними або потенційними користувачами бібліотеки) і розрахований на гучний зовнішній ефект.
 10. 10. Поетичний зорепад - літературно-театралізований захід, присвячений шедеврам поезії, або популярним поетам, що вимагає читання віршів. “Ти до рідної прислухайсь мови”. До 95-річчя Д. Г. Білоуса Інсценівка п’єси Д. Білоуса “Собаку з’їв”. “Чародійне слово Ліни Костенко”. До 85-ї річниці від дня народження української поетеси. Інсценівка вірша Л. Костенко “Кольорові миші”.
 11. 11. І. Франко “Три міха хитрощів” Гете “Лісовий цар” Брати Грімм “Пані Метелиця” С. Аксаков “Червоненька квіточка” М. Гоголь “Ніч перед різдвом” О. Пушкін. Поезія Поезія срібної доби М. Твен “Пригоди Тома Сойєра” Костюмований, театралізований захід, який демонструє кращі книги та письменників.
 12. 12. Сміх-тайм – розважальний захід, ігротека зі сміхом та жартами. Навчити дітей користуватися зброєю сміху – одна з найтонших і найскладніших речей у формуванні моральних поглядів, переконань, смаків. В.О.Сухомлинський Веселі вірші, усмішки, забавлянки українських поетів. Інсценівка п'єси П. Глазового "Як Сергійко вчив клоуна Бобу складати вірші". Сміх-тайм “З нами весело усім”
 13. 13. Мультимедіа – комбінування різних форм представлення інформації на одному носієві, наприклад текстової, звукової і графічної, або, останнім часом все частіше — анімації і відео. Різні формати мультимедіа даних можливо використовувати для спрощення інформації споживачем. Наприклад, надати інформацію не тільки в текстовому виді, але й проілюструвати її звуком або відеокліпом. Діти із задоволенням беруть участь у віртуальних мандрівках і прогулянках, з радістю грають у мультимедійні вікторини та з цікавістю переглядають мультимедійні пізнавальні презентації, підготовлені бібліотекарем.
 14. 14. Мультимедійна презентація – це програма, яка може містити текстові матеріали, фотографії, малюнки, діаграми та графіки, слайд-шоу, звукове оформлення і дикторський супровід, відеофрагменти та анімацію, тривимірну графіку. Мультимедійна презентація – один із найкомфортніших і найефективніших способів ознайомлення аудиторії з певною інформацією. Використовуючи сучасні мультимедійні технології, мною підготовлено понад 35 презентацій, 30 інформаційних та тематичних списків літератури, бібліографічних оглядів літератури, 15 рекламно-інформаційних буклетів, 30 експрес-інформацій. Інформаційно-бібліографічна продукція розміщена на сторінках “Презентації” та “Книжковий кругозір” блогу “Бібліотечний етюд”.
 15. 15. Буктрейлер - сучасна форма реклами книги, анонс на книгу у вигляді короткого відеоролика, який включає в себе найяскравіші моменти книги, або в тому чи іншому вигляді візуалізує її зміст. Бібліотечні відеоролики знімаються як про сучасні книги, так і про ті, що стали літературною класикою. Основне завдання буктрейлера – яскраво та образно розповісти про книгу, зацікавити, заінтригувати читача.Буктрейлер на книгу Марії Манакової “Правила безопасности для малышей» Адреса відеоролика на You Tube https://www.youtube.com/watch?v=Uvxu_95miaU
 16. 16. Віртуальна книжкова виставка - це публічна демонстрація в мережі Інтернет за допомогою засобів веб-технологій віртуальних образів спеціально підібраних і систематизованих творів друку та інших носіїв інформації, а також загальнодоступних електронних ресурсів, що рекомендуються віддаленим користувачам бібліотеки для огляду, ознайомлення і використання. Виставка припускає віртуальну презентацію видань, їх зміст, а також доступ до матеріалів бібліографічного, фактографічного, енциклопедичного характеру, що існують в електронному вигляді і доступні в мережі Інтернет. Віртуальні виставки створюю на сайтах Picture Trail, Photo Peach і розміщую в блозі “Бібліотечний етюд”. До послуг читачів створено більше 10 віртуальних книжкових виставок. Серед них: “Мово рідна, квітуй і шануйся”, “Класика – колиска істинної літератури”, “Казка збирає друзів”, “Дитячі детективи Лесі Ворониної”, “Майстер слова – Павло Загребельний”, “Волшебство сказок братьев Гримм”, “Не повторятся такое никогда. Книги о первой любви”, “Літературний спадок Ернеста Хемінгуея”, «Лицар правди і добра» та інші.
 17. 17. Мультимедійні ігри - такі ігри, у яких гравець взаємодіє з віртуальним середовищем, побудованим комп’ютером. Стан віртуального середовища передається гравцеві за допомогою різних способів передачі інформації (аудіальний, візуальний, тактильний). Мультимедійна гра характеризується набором завдань різного роду. Їй притаманні послідовність виконання завдань. Для своїх читачів я створюю мультимедійні літературні ігри на сайті LearningApps.org і розміщую в блозі “Бібліотечний етюд”. Мною створені: мультимедійні вікторини за книгами В. Нестайка “Тореадори з Васюківки”, О. Волкова “Волшебник Изумрудного города”, О. Толстого “Золотой ключик, или Приключения Буратино”, П. Єршова “Конёк-горбунок”, казками Андерсена; літературні ігри “Знайди пару”: “Поети України”, “Казковими стежинами”; літературна гра “Впиши пропущені слова” (вислів М. Рильського про мову).
 18. 18. Інноваційні форми популяризації книги сприяють розширенню читацького кругозору та інтелектуального розвитку учнів, вдосконаленню їх інформаційної та читацької компетентності. Дуже важливо сьогодні не обмежуватись традиційними формами роботи, а шукати нові шляхи популяризації бібліотечних ресурсів. Тільки завдяки постійному пошуку шкільна бібліотека не загубить свого іміджу, а завжди буде залишатися втіленням нового, незнаного і креативного.
 19. 19. 1. Башун, О. Досвід запровадження інноваційних бібліотечних послуг в Україні та за кордоном [Електронний ресурс] / О.Башун – Режим доступу : http://www.slideshare.net/olenabashun/ss-10071797, вільний. - Назва з екрана. 2. Крижко, Л. В. Теоретичні засади інноваційної діяльності в бібліотеках [Електронний ресурс] / Л. В. Крижко. – Режим доступу : https://app.box.com/s/j75xgmlq9mfzv1mevhgoqz88d9r0wgs5, вільний. - Назва з екрана. 3. Моісєєва, С.А. Віртуальна книжкова виставка в бібліотеці [Електронний ресурс] : методичні рекомендації / С. А. Моісєєва. – Режим доступу : http://www.library.lg.ua/ukr/kollegam_metod.php?filename=2011_03_14_10_45_24.htm l&name=%C2%B3%F0%F2%F3%E0%EB%FC%ED%E0+%EA%ED%E8%E6%EA%EE%E2%E0+% E2%E8%F1%F2%E0%E2%EA%E0+%E2+%E1%B3%E1%EB%B3%EE%F2%E5%F6%B3, вільний. – Назва з екрана. 4. Мультимедійні технології [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://kirilenko- udpu-24.blogspot.com/, вільний. – Назва з екрана. 5. Навігаційний словник сучасних форм організації роботи бібліотеки [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://bibmetodystka.blogspot.com/2014/11/blog- post_28.html, вільний. – Назва з екрана.

×