Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

місячник шкільної бібліотеки токмацької зош №5 2016

4,098 views

Published on

презентація місячника шкільної бібліотеки Токмацької ЗОШ № 5 "Книга і читання - важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів"

Published in: Education
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

місячник шкільної бібліотеки токмацької зош №5 2016

 1. 1. Заходи Місячника були спрямовані на:  зростання престижності читання як культурної цінності та духовної потреби дитини;  популяризацію української книги, краєзнавчих матеріалів, літератури з історії України, народних традицій та звичаїв;  застосування сучасних підходів з прищеплення навичок читання;  залучення нових користувачів до бібліотеки.
 2. 2. Книжкова виставка “Сучасна книжечка дитяча” Книжкова виставка “Дивлюсь. Дивуюсь. Дізнаюсь” Книжкова виставка “Слово наше рідне, слово українське” Мово рідна! Ти є вічність… Бібліографічний огляд літератури Словники та довідники української мови. Анотований список літератури Дивосвіт рідної природи. Бібліографічний огляд літератури У книзі відкриваємо світи. Огляд-презентація Огляд-презентація дитячих книг: Казковими стежинами Школа доброти Цікаве. Дивовижне. Таємне. Дивно. Весело. Смішно.
 3. 3. Маленькі читачі відкрили для себе одну із золотих сторінок української літератури - книги дитячих письменників. До цих чудово проілюстрованих книг увійшли найкращі вірші, казки та оповідання українських письменників. Першими на зустріч з новими сучасними українськими книжечками були запрошені учні 1-Б класу. Літературну подорож «Зустріч з книгою – це свято» ми розпочали з казок. Казка розвиває фантазію та народжує мрію. Казка захоплює і веде у незвичайний і дивовижний світ, де завжди перемагає добро, а зло зникає. Казка дає нам ключ до розуміння багатьох таємниць. Книги-чомучки та дитячі енциклопедії допомагають дітям пізнавати навколишній світ. Вибравши собі книжечку, першокласники пообіцяли: поважати книгу, не рвати, не бруднити, не малювати в ній, вчасно повертати до бібліотеки.
 4. 4. Її Величність Королева Книга запросила учнів 2-А класу на гру-подорож «Книжковий дивограй» Розпочали подорож з Царства Загадок. У Царстві Поезії на дітей чекала гра «Підкажи словечко». Дітям необхідно було дорифмувати рядки віршів. Серед другокласників є юні поети, які декламували свої власні вірші. У Царстві Художників діти рекламували свої малюнки до улюблених книг. Кінцева зупинка подорожі - Царство Нових Книг. Повертаючись з подорожі по книжковим лабіринтам шкільної бібліотеки, кожен учень вибрав собі новеньку цікаву книжечку. Передостання зупинка подорожі - Віртуальний Ігровий Майданчик. Діти із задоволенням виконували завдання мультимедійних літературних ігор: «Казковими стежинками», «Лісові казки Оксани Іваненко», «Співанки Марійки Підгірянки”
 5. 5. Учні 3-А класу познайомилися з книгами Ігоря Січовика, які є у шкільній бібліотеці. Діти змагались за звання кращого читця віршів Ігоря Січовика. Розгадували загадки про тварин. Приймали активну участь у проведенні літературних ігор.Ігор Січовик пише для дітей вірші, загадки, лічилки, гуморески, казки, оповідання. Свої акторські здібності продемонстрували під час інсценівки казки «Коли повертається Баба Яга». “Що не звір – то дивина” Загадки та ігри від Ігоря СічовикаВідеоальбом заходу
 6. 6. Діти у 4 класі читають не тільки казки, але цікавляться книгами про життя та дружбу, веселощі своїх однолітків, про захоплюючий світ пригод та фантастики.  А ще - всі вони справжні чомусики. Дитячі енциклопедії ніколи не залежуються на книжкових полицях. У кожного з дітей є своя улюблена книга, свій герой-кумир. Про них учні 4-А класу не тільки розповідали своїм друзям- однокласникам, але й емоційно переконували їх, чому саме книгу, яку прочитали самі, повинні прочитати інші.  Під час читацької естафети ми дізналися і про чудеса світу, і про дивовижний світ природи, і про таємниці космосу.  Познайомилися з героями книг В. Нестайка, В. Гуріної, Ю. Нікітінського, Т. Щербаченко, Л. Ворониної та інших сучасних дитячих письменників. У багатьох дітей є власні домашні бібліотечки. Книги, які вони вже прочитали, люб'язно пропонували прочитати своїм однокласникам. Час нашої зустрічі сплинув непомітно. Ніхто не нудьгував. Цікаві виступи дітей довели, що хто багато читає, той багато знає. Все, що серце і що розум Вік творили не один, Повизбирувало людство В книги - перли із перлин. Відеоальбом заходу
 7. 7. Учні 4-Б запросили мене до своєї затишної світлиці на літературні посиденьки «Веселкові барви дитячих книжок». Господар і Господиня світлиці доброзичливо зустрічали гостей: літературних героїв дитячих книжок. На свято у нас у народі прийнято приходити з подарунками. То ж і я прийшла до дітей з подарунком – кошиком цікавих книжок. Забрів до нас на вогник і Вчений Кіт, який знає багато казок і вміє їх гарно розповідати, але цього разу йому захотілося послухати, як учні 4-Б класу зуміють прорекламувати свою улюблену книгу. Посиденьки пройшли весело і цікаво. Діти розповідали про прочитані книжки; показували інсценівки; співали дитячі пісні; дізналися, що посиденьки – це народна традиція проведення дозвілля; пригощалися солодощами та ватрушками з сиром. Коли всі цікаві історії були розказані і показані, Господар з Господинею зібрали книжки і поклали їх Котику у торбинку, щоб він зміг рознести їх дітям, які люблять читати.
 8. 8. Одна з найпопулярніших книг письменника – «Казка про втрачений час». Діти уважно прочитали цю казку і активно брали участь в обговоренні цієї книги . Було цікаво послухати думку дітей про героїв казки, про їхні вчинки, а найголовніше: чи є серед них такі учні, які даремно втрачають час, лінуються вчитися і хотів би хто-небудь з присутніх виявитися на місці героїв книги. Урок-дискусія з учнями 4-В класу «У казці, як у житті» Присвячено 120-й річниці від дня народження відомого казкаря Євгена Львовича Шварца. Людина, яка даремно втрачає час, сама не помічає, як старіє . Євген Шварц Казка – це найдавніше, вічне, найпотаємніше місце зустрічі людської душі з людським словом. Євген Шварц Презентація за книгою Євгена Шварца «Казка про втрачений час»
 9. 9. Літературно-пригодницька гра за книгою Лесі Ворониної “Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9” Про життєвий та творчий шлях Лесі Ворониної розповіли «Біографи» та «Журналісти» 6-А класу. Діти обирають ті книжки, яким вірять, з героями яких можуть себе отожнювати. Леся ВоронинаНа учасників гри чекали нелегкі випробування, які їм разом з героями книги необхідно було подолати. Смарт-завдання «Прислів'я та приказки про страх та боягузтво».Інтерактивна вікторина Театралізовані мініатюри Огляд-презентація книг Лесі Ворониної
 10. 10. та, виконуючи смарт-завдання «Розгадай ребус» , скласти назви серій дитячих видавництв. У ролі рекламних агентів виступили учні 6-В класу. Рекламні агенти рекламували своїм молодшим товаришам книги дитячих видавництв із серій: «Веселка», «Сонечко», «Дивограй», «Промінець». Рекламні агенти різними способами намагалися залучити дітей до книжкової крамниці: демонстрували театралізовані мініатюри, читали гуморески, розповідали цікаві епізоди з улюблених книг. У книжковій крамниці на «покупців» (тобто читачів) чекала шкільний бібліотекар Галина Вікторівна. Шкільна бібліотека для учнів початкових класів організувала бібліошопінг «Ці книги варто прочитати!» Першими мали змогу вибрати собі книжку до смаку ті діти, які уважно слухали рекламних агентів і змогли правильно дати відповіді на запитання мультимедійної вікторини «Чи уважний ти читач?»
 11. 11. До своїх улюблених книг учні 2-9 класів намалювали ілюстрації. Кращими визнані малюнки учнів: Житника Давида - 2-А кл., Кузьменко Анастасії - 2-А кл., Клєвєц Ксенії - 2-А кл., Шуляка Андрія - 2-А кл., Дорн Насті - 4-Б кл., Чернець Марії - 4-Б кл., Остапюк Каті - 4-В кл., Шихатової Софії - 4-В кл., Єфименко Ніколь - 5-Бкл., Овчаренко Каті - 6-В кл., Олійник Олександри - 6-А кл., Джос Валерії - 6-В кл., Медведської Лізи - 7-А кл., Матюхіної Ані - 9-Б кл. Конкурс малюнків «Ми читаємо і малюємо»
 12. 12. Учні 7-9 класів ЗНЗ міста Токмака на основі історичних документів, Інтернет-матеріалів та літературних творів провели дослідження про Токмацький край з давніх часів до наших днів. Впродовж жовтня учасники веб-квесту пройшли 5 захоплюючих маршрутів. Учасники гри займалися не тільки пошуковою роботою, а також, використовуючи сучасні Інтернет-сервіси, виконували творчі завдання: створювали мотиватори, постери, інтерактивні плакати; вчилися розшифровувати QR-коди, складати пазли, розміщувати документи на Гугл диску, надсилати по електронній пошті посилання на документи; демонстрували навички роботи з Гугл-картою. Літературно-пошуковий веб-квест «У степу молодіє Токмак» (за творами письменників рідного краю) Переможець веб-квесту - учень 9-В класу ЗОШ № 5 Лісняк Максим ІІ місце зайняла учениця 9-В класу ЗОШ № 5 Богдан Софія ІІІ місце зайняли учениця 7-Б класу Токмацької ЗОШ № 5 Хоменко Вероніка учениця 9-Б класу Токмацької ЗОШ № 1 Пилипенко Анастасія учень 8 класу Токмацької ЗОШ № 4 Кавун Олександр
 13. 13. Літературно-мистецький вернісаж «Вічна магія книги». Під час віртуальної екскурсії учні 7-А класу познайомилися з тематичною виставкою «Казкові книжкові світи Валентина Рекуненка». Діти були захоплені красою придуманого художником світу, кумедними сюжетами, багатою фантазією митця. Картини художника надихають на роздуми. Від перегляду виставки діти отримали естетичну насолоду та позитивні емоції. До проведення заходу створено презентацію «Казкові книжкові світи Валентина Рекуненка». У місті Токмак живе і працює художник Валентин Рекуненко - член Національної спілки художників України, учасник багатьох художніх виставок. Книга є однією з провідних тем у творчості митця. Казкові і фантасмагоричні картини Валентина Рекуненка цікаві і дітям, і дорослим. Діти із задоволенням придумували свої назви картинам. Складали невеличкі описи-мініатюри до картин.
 14. 14. 2016 рік в Україні проголошено роком Михайла Грушевського та Івана Франка
 15. 15. Книжкова виставка “Фундатор відродження української держави” Огляд-презентація виставки Завдяки історичній пам'яті людина стає особистістю, народ - нацією, країна - державою. М. Грушевський Година інформації "Михайло Грушевський – історик і будівничий нації" Михайло Грушевський – людина енциклопедичних знань і непересічного таланту. Його життєвий доробок – багатюща скарбниця знань для будівничих незалежної України. Ігор Мельник 150-й річниці від дня народження М. С. Грушевського присвячується
 16. 16. До 160-ї річниці від дня народження Івана Яковича Франка у бібліотеці презентовано книжкову виставку-визнання «Іван Франко – син України, велич світова». Матеріали книжкової виставки згруповано за такими розділами: «Я син народу, що вгору йде» (Про життєвий та творчий шлях І. Я. Франка), «Мудре слово Франкове, - дзвін незламної криці…» (Творча спадщина письменника), «Іван Франко – дітям». Біля виставки проводились інформаційні повідомлення, огляди літератури, поетичні хвилинки. Іван Франко - це розум і серце нашого народу. М. Рильський Література кожного народу - це найкраще дзеркало його життя. Іван Франко З учнями 6-В класу проведено літературний калейдоскоп «Мудре слово Франкове». Діти прийняли участь у конкурсі читців поезій Івана Франка «Як много важить слово, одно сердечне, теплеє слівце!». Інсценівка казки «Фарбований Лис». Відповідаючи на питання вікторини «Франковими стежками», учні згадали про життєвий та творчий шлях митця.
 17. 17. 17 жовтня відомий український поет Іван Драч відзначає свій 80-річний ювілей. Виставка-портрет "Поезіє, сонце моє оранжеве" Виставка-роздум "Я хочу бути тільки людиною"
 18. 18. Учні 11 класу досліди життєвий та творчий шлях поета і створили віртуальну фотогалерею "Максим Рильський". Все своє життя Максим Тадейович Рильський присвятив українському слову. Поезії митця пронизані любов'ю до рідної землі, українського народу. Все плине, але вічним є правда, любов і краса, що стали духовною основою творчості Максима Рильського. У щастя людського два рівних є крила: Троянди й виноград, красиве і корисне. М. Рильський Як парость виноградної лози плекайте мову. М. Рильський Інтерактивне завдання: впишіть пропущені в тексті слова і прочитайте вислів М. Рильського про мову. Інтерактивне завдання
 19. 19. Урок-памʼять з учнями 8-А класу «Бабин Яр – трагічна сторінка в історії України». Про жахливі наслідки трагічних подій Бабиного Яру учні мали можливість познайомитися з матеріалів, які були експоновані на «книжковій виставці “Бабин Яр: трагедія, історія, памʼять”. За матеріалами виставки створена презентація. Бабин Яр завжди нагадуватиме світу про те, до чого приводить війна, про сотні тисяч знищених людей. Скидан Саша читає вірш Андрія Черняхівського "Бабин Яр", присвячений дітям, знищеним у Бабиному Яру. Людство, на хвилину зупинися, У минуле спомин простели, Над святою пам'яттю схилися Тих, що безневинно полягли...
 20. 20. Учні 5-Б класу здійснили історико-літературну подорож «Козацькими шляхами». Гортаючи сторінки книг, діти дізнались: звідки походить назва «козак»; що являла собою Січ; як обирали кошового отамана та старшину; хто і за що відповідав на Січі; про козацькі символи; про порядок і суд на Січі; про козацьке господарство; як козаки стерегли кордон; як обучалися військовому мистецтву; про гетьманів Січі. Козацькими шляхами. Бібліографічний огляд літератури Українське козацтво. Презентація книги Біля книжкової виставки з учнями проводились бесіди, огляди літератури.
 21. 21. До Дня захисника України та на честь вшанування пам'яті загиблих в зоні АТО воїнів Запорізького краю шкільною бібліотекою для учнів 5-10 класів презентовано книгу «Хоробрі серця неможливо зупинити». Автор-упорядник книги - бібліотекар Вільнянської гімназії "Світоч" Пєстрікова Олена Миколаївна. Альбом-посвята містить фотографії 109 загиблих бійців та короткі інформаційні статті. Матеріали автором відслідковані за сторінками Інтернет мережі і систематизовані за хронологією дат загибелі бійців на 01.04.2016 року. У книзі розміщена інформація і про трьох загиблих воїнів-токмачан: Левчука Павла, Шелепаєва Олександра, Самойленка Сергія. У таких книгах неможливо поставити крапку. 13 серпня 2016 року загинув ще один наш земляк – Шумак Максим. Хвилиною мовчання присутні вшанували бійців, які віддали своє життя за майбутнє України. Навіки Слава вам, герої, навіки Слава землякам! Дівчата 10 класу підготували літературну композицію-посвяту воїнам АТО. Сніжко Ерік і Демченко Артем прочитали «Заповіт» Бориса Гуменюка. Презентація книги Брат Самойленка Сергія - учень 5-в класу Самойленко Данило ділиться спогадами про старшого брата. Книгу "Хоробрі серця неможливо зупинити" шкільній бібліотеці подарував учень 10 класу Конопський Ігор. Цією книгою Ігор був нагороджений як учасник обласного етапу військово- спортивної патріотичної гри українського козацтва "Джура".
 22. 22. Завершився Місячник шкільної бібліотеки благодійною акцією «Подаруй сучасну українську книжку шкільній бібліотеці». В подарунок від читачів надійшло 47 примірників книг.

×