Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Katalog „Kocham, bo kocham”

2,805 views

Published on

Koncert „Kocham, bo kocham” odbędzie się 14 lutego, o 17.00, w Filharmonii Krakowskiej. Bilety można nabyć w kasach filharmonii przy ulicy Zwierzynieckiej 1.

Published in: Government & Nonprofit
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Katalog „Kocham, bo kocham”

 1. 1. Mimo Wszystko Fundacja Anny Dymnej «skowa W** *Ż= F=ĹĆ. R4I„ K*** VII* IŹJ-TĆ„R4T Kœnceri aukcja dla Marka Pacuiły Kraków, 14 lutego 207 6 r.
 2. 2. 5r- r . g v' I , QB jc KOCHAM, B0 KOCHAM v Koncert i aukcja dla Marka Pacuły Szanowni Panstwo, Przyjaciele, słowami św. Bernarda z Clairvaux: Kocham, bo kocham fundacja „Mimo Wszystko" i Filharmonia Krakowska zapraszaja na ósme już spotkanie dla uczczenia święta miłości. Cały dochód koncertu i aukcji przekazujemy na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły, dziennikarza, scenarzysty, reżysera, satyryka, autora tek- stów, aktora „Piwnicy pod Baranami" - naszego Przyjaciela. Marek od trzech lat, po upadku i operacji krwiaka mózgu, znajduje sie w śpiączce mózgowej. Ale zyje i jest wciaż po tej samej stronie co my. Czuwa przy nim dzien' i noc małżonka Basia. Musi miec sily, by udowadniac mu w każdej chwili, że jest tutaj potrzebny, że musi wrócic ze swojej tajemniczej podróży, w która udal się trzy lata temu. Profesor Andrzej Szczeklik, wielki lekarz i humanista, w ksiażce „Nieśmiertelność”, tak pisze o wielu pacjentach , którzy trwali w śpiączce, zawieszenipomiędzy życiem a śmiercia: Jak Odyseusz, odwiedziwszy zaświaty, wrócili do domu. Ijak on, choc' czuc' będa brzemię przeszłości, ruszą znów, by się z losem zmagać, szukać, znajdowac', wędrować do końca. To dla nas najważniejsze słowa nadziei. Na Marka - Odyseusza, czeka Basia - Penelopa, i my wszyscy. Wierzymy, że Marek odnajdzie drogę. Basia musi czuc', że niejest sama, że jesteśmy z nia w tych trudnych chwilach. Musimy razem rozpalić ogień nowej NADZIEI i pilnować, by nie gasł. Pomoże nam w tym Fryderyk Chopin, Cyprian Kamil Norwid ze wspaniałymi artystami: Jerzym Trela, Szymonem Nehringiem izespolem Motion Trio. Będziemy tutaj dla Marka i Basi, bo po prostu chcemy być. I wszyscy chcemy pomóc. Podczas naszego spotkania odbędzie się aukcja piór, zegarkowi magicznych przedmiotów, które oñarowali nam wspaniali Ludzie. Zachęcam wszystkich do licytacji. Każdyz tych przedmiotow ma ukryte dobre myśli i życzenia szczęścia dla nabywcy. Sa naprawdę magiczne. Aukcję poprowadzi Bronislaw Maj przy pomocy wolontariuszy i pracowników fundacji „Mimo Wszystko". Aja przytoczę jeszcze kilka słów św. Bernarda, by rozwinać motto naszego spotkania i głebiej odczytać jego sens: Miłośc' nie szuka racji ani zysku poza sobą. Jej zysk polega na istnieniu. Kocham, bo kocham. Kocham, aby kochać. .. Dziękuje, żejesteście z nami w tej ważnej chwili. Kocham Was, bo kocham.
 3. 3. )I"‹_ ç: . 'w A QJ 'a KOCHAM, BO KOCHAM Koncert i aukcja dla Marka Pacuły ix/ iarel( Pacuła dziennikarz, scenarzysta, reżyser, satyryk, autor tekstów. Ukończył polonistykę na UJ, Od T972 r. współpracował z Polskim Radiem oraz Ośrodkiem TVP W Krakowie. Znany jest dobrze widzom „Szkła kontaktowego" w TVN24. Współtworzył radiowe „Spotkania z balladą", był autorem spektakli kabaretowych (m. in. w Teatrze Miejskim w Gdyni oraz Teatrze Powszechnym W Łodzi), Po śmierci Piotra Skrzyneckiego został dyrektorem artystycznym, a także konferansjerem „Piwnicy pod Baranami". W latach 70., w Zakopanem, prowadził ogólnopolski kabareton „O złote rogi kozicy". Przez wiele lat szefował też w biurze pra» sowym Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Za działalnośc artystyczną został uhonorowany Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Polskiej „Gloria Artis". fot. S. Eckhardt
 4. 4. KOCHAM, BO KOCHAM Koncert i aukcja dla Marka Pacuły Cały dochód z licytacji ize sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły.
 5. 5. Katalog przedmiotów na aukcję KOCHAM, BO KOCHAM Koncert i aukcja dla Marka Pacuły
 6. 6. Ks. infułat Jerzy Bryła przekazał na aukcję klasyczne pióro Waterman W kolorze czarnym, ze złota stalówka. W dołączonym liście napisał: W Roku Miłosierdzia, ogłoszonym przez Papieża Franciszka, czynna miłość jest jakby konsekwencja tego, co sami od Boga otrzymujemy w formie przebaczenia czy innych łask.
 7. 7. Mieczysław Czuma przekazał na aukcję rysunek Adama Macedońskiego. Na odwrocie pracy napisał: Kiedy w roku 7973 objałem funkcję redaktora naczelnego „Przekroju”, udało mi się namówić do współpracy usuniętych wcześniej z redakcji Mariana Eilego i Janinę / pohorska (Kamyczka). Przywróciłem również na łamy Augusta Bęc-Walskiego, a także autorów i grań/ ków odkrytych wcześniej przez Eilego, a wśród nich Jerzego Afanasjewa i właśnie Adama Macedońskiego.
 8. 8. Marcin Daniec przekazał na aukcję koszulkę Wisły Kraków z autografami piłkarzy, która otrzymał od jednego z najzagorzalszych kibiców. .. Cracovii. W dołączonym liście zadeklarował zwycięzcy dzisiejszej aukcji: W tej koszulce będziesz mógł wchodzic' na moje recitale bez biletu!
 9. 9. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda przekazał na aukcje pióro marki Scrikss, opatrzone faksymile prezydenta RP. l
 10. 10. Ks. kardynał Stanisław Dziwisz przekazał na aukcję zestaw piśmienny: pióro i długopis Caran d'Ache, na posrebrzanej, ozdobnej podstawce.
 11. 11. Marcin Gortat przekazał na aukcję buty sportowe NIKE (rozmiar 49,5) oraz zdjęcie z autografem.
 12. 12. Jan Kanty Pawluśkiewicz przekazał na aukcję obraz własnego autorstwa „Laikonyk zdeterminowany", z cyklu „Laikonyk" z 20l 4 roku. : tê-tamci @tt
 13. 13. Marek Kondrat tñcc-áomwáe Pm~1‹Jv~G‹Ä'4^^/ ' h . .>(alf“l‹. /l"_ ~~ -”'*"*^7 a ›-~'^/ ' „Madra <*' p'. l„/ »A'‹"›'d l. 1.* / z/ „x przekazał na aukcję pióro Waterman z grawerem `-. i logotypem ING Banku Śląskiego. W dołączonym liście napisał: Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za udziałw aukcji na szlachetny cel ~ Marek Kondrat.
 14. 14. Olgierd Łukasievtiicz W imieniu Związku Artystów Scen Polskich, przekazał na aukcję projekt kostiumu do „Króla Rogera" Karola Szymanowskiego, autorstwa Jana Bernasia. W dołączonym liście napisał: Zyczę, by podczas licytacji praca, która W przyszłości będzie cieszyła oko nowego właściciela, osiagnęła zawrotna cenę, a uzyskany dochód pozwolił widocznie zasilić konto Fundacji organizujacej tym razem koncert na rzecz naszego Kolegi, Artysty, którego nieszczęśliwy wypadek pozbawił nie tylko możliwości pracy, ale przede wszystkim normalnego funkcjonowania i czerpania W pełni z tego, co niesie codzienność.
 15. 15. Krzysztof Materna przekazał na aukcję swój szczęśliwy kij golfowy. W dołączonym liście napisał: Posiadacz tego listu będzie moim gościem - z osoba towarzyszaca - na wszystkich moich przedstawieniach W Teatrze „Imka" lub w Teatrze „Polonia" W Warszawie, po wcześniejszym zawiadomieniu kasy teatru.
 16. 16. Barbara i Leszek Mazanowie przekazali na aukcję - niemal stuletnią - cukiernicę, należąca niegdyś do ich ukochanej cioci Genowefy Uchtowej. W dołączonym liście napisali: Jesteśmy przekonani, że ciocia byłaby szczęśliwa wiedzac, że przekazujemy tę rodzinna pamiatke - nasz magiczny przedmiot - na tak szczytny cel.
 17. 17. Andrzej Mleczko przekazał na aukcję piórko kreślarskie firmy Winsor 8l Newton. W dołączonym, opatrzonym dedykacją, albumie - z serii „Galeria autorska Andrzeja Mleczki" - napisał: Część rysunków ztego albumu została Wykonana przy użyciu załączonego piórka.
 18. 18. Danuta Meyl-Smolarska przekazała na aukcję namalowany przez siebie obraz malowany techniką tuszu.
 19. 19. Jerzy Owsiak 9 FINH „ ' wtfoaš przekazał na aukcję zegar ścienny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z dedykacją: Kocham, bo kocham - sie ma Jurek Owsiak 2076.
 20. 20. Profesor Janusz Skalski przekazał na aukcję grafikę Ryszarda Grazdy. W dołączonym liście napisał: Osobie, która będzi`e szczęśliwym nabywcą, życzę wszelkiego dobra, aby wylicytowany obraz cieszył oko i serce.
 21. 21. Alina Skarżyńska przekazała na aukcję projekt kostiumu Lidii i Jerzego Skarżyńskich do spektaklu „Dyl Sowizdrzał" W reżyserii Tadeusza Ryłko, wystawionego W Teatrze Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego W Krakowie (premiera: 12.09.1980 r. ).
 22. 22. Jerzy Stuhr przekazał na aukcję pióro wieczne Sheaffer. W dołączonym liście napisał: To pióro towarzyszyło . l. . ^ mi przez całe życie. Kilkakrotnie się gubiło ` i szczęśliwie znajdowało. A więc jest szczęśliwe i może Markowi też przyniesie szczęście.
 23. 23. Maria Szczeklik przekazała na aukcję odbitkę Iitograficzną grafiki Leona Wyczółkowskiego „Koń W kieracie", własnoręcznie sygnowana przez autora, pochodzącą z „Teki ukraińskiej" (1912 r. ).
 24. 24. Beata Szydło przekazała na aukcję pióro Wieczne Waterman Hemisphere, opatrzone grawerem „Prezes Rady Ministrów Beata Szydło". Do przedmiotu dołączony został bilecik, na którym widnieje napisane odręcznie: Z pozdrowieniami Beata Szydło.
 25. 25. Janusz Świtaj przekazał na aukcję rysik dotykowy do tabletów i tele- fonów. W dołączonym liście napisał: W ubiegłym roku, na aukcji charytatywnej dla Krzysztofa Globisza, wylicytowałem ten przedmiot, który został oñarowany przez Tomasza Kota. Teraz, po roku, uznałem, że nadeszła najodpowiedniejsza pora, aby rysik ponownie zmienił właściciela.
 26. 26. Anonimowy darczyńca przekazał na aukcję Wyprodukowane - w liczbiejednej sztuki - „biedronkowe" pióro wieczne upamiętniające twórczośc ks. Jana Twardowskiego. W załączonym liście czytamy: Otóż ksiadz Twardowski nazywany był „poeta od biedronek". Kto czyta wiersze ks. Jana, ten wie, jak bardzo kochał on przyrodę (. ..). Pióro posiada cechy, które mogą kojarzyc' się z księdzem ijego osobowością.
 27. 27. › : L : :Xp-nudr v` "` TF" 'X "‹ 'v lr` . t/_l [(17,1 k' / `_-`l W n. , "n, ~ _ _, .R *. - 3 , , l. _ . 5 ` w . ‹ u (J d, v f r »vr ty. "a: słuy' “ o ›"'“›‹ą *w , ‹ (qz-iw, _łe «Fąy ›ą „ i. r gfh "mrą, 0%, ( I . , . ç- ` . -. I 'Ĺvgñöx ~344. Artur Andrus g@ „v, „W „Ä i / w przekazał na aukcję pióro Wieczne Lamy oraz *Ć „- odręczny tekst swojego utworu „Nazywali go marynarz". W dołączonym liście wyjaśnił: Przez (J- ` Na kilka lat spotykaliśmy się z Markiem na wyjazdach . ~ -5 narciarskich. Na każdym z nich odbywały się „ , a '~ koncerty, które Marek prowadził. Jeden zainspirował mnie do napisania szanty narciarskiej „Nazywali go marynarz". l to właśnie Marek zapowiadał pierwsze wykonanie tej piosenki, On był Świadkiem jej narodzin.
 28. 28. Krzysztof Dauszkievtricz przekazał na aukcję unikatowe, Włoskie pióro Marien, ozdobione polskim godłem, które otrzymał na swoje 60. urodziny.
 29. 29. .4 '. ll`` `zl: "ś('el Prezydent Miasta Krakowa x x . . Jacek Majchrowski Prezyd nt Miasta Krako przekazał na aukcję pióro Wieczne FabenCastell. W dołączonym liście napisał: Mam nadzieję, że pióro to przyniesie Nabywcy szczęście. Z serdecznymi pozdrowieniami - Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa.
 30. 30. Grzegorz Miecugow przekazał na aukcję swoją, opatrzoną autografem, książkę „inny punkt Widzenia", zawierającą rozmowy z przedstawicielami świata nauki i kultury. Grzegorz Miecugow Ill" 'lllil Illlllilll 7911x s N*** ln I Äkçu „w (
 31. 31. WL Dzień targowy przekazał na aukcję swoją, opatrzoną autografem, książkę „Tak się kończy PRL".
 32. 32. Program „Szkło Kontaktovtre" przekazał na aukcję długopis firmy Parker z limitowanej serii powstałej z okazji 10~Iecia audycji.

×