Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Smużka - Kobryńczuk, Jedliński, Białek - wiersze dla dzieci

238 views

Published on

Smużka, Franciszek Kobryńczuk, Maciek Jedliński, Ewa Białek, wiersze dla dzieci, Białowieża

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Smużka - Kobryńczuk, Jedliński, Białek - wiersze dla dzieci

  1. 1. www.ewa.bicom.pl/wierszedzieci Autor wiersza: Franciszek Kobryńczuk Smużkę rysował: Maciek Marian Jedliński Autorka prezentacji: Ewa Białek Smużka
  2. 2. www.ewa.bicom.pl/wierszedzieci W Białowieży żyje smużka. Ma w zaroślach swe kryjówki. Jest podobna do kłębuszka, do zębiełka i ryjówki. Oczka czarne, czarna pręga grzbietem do ogona sięga, który urósł jej w nadmiarze, co jest treścią żabich marzeń.
  3. 3. www.ewa.bicom.pl/wierszedzieci Gniazdko jej komory miewa, mchem wysłane – dwa pokoje. W jednym pieści dzieci swoje, w drugim ma żywności zasób, którą znosi z łąk i lasu. Są to głównie traw nasiona. Jest to zwierzę zwinne, sprytne przez to, że ma palce chwytne. Po badylach i źdźbłach trawy wspina się. Ma dziwny nawyk wicia gniazd w spróchniałych drzewach.
  4. 4. www.ewa.bicom.pl/wierszedzieci Smużka, kiedy jest zmuszona iść po ścieżce, to nie drepce, tylko skacze z miejsca w miejsce. Biedna jest ta nasza smużka. Po dwóch latach już staruszka. Oj, większego nie masz śpiocha od tej smużki! Ona kocha przespać więcej niż pół roku, kiedy chłód się czai wokół. Śpi i śni swój sen radosny już od września aż do wiosny.
  5. 5. www.ewa.bicom.pl/wierszedzieci
  6. 6. www.ewa.bicom.pl/wierszedzieci Autor wiersza: Franciszek Kobryńczuk Smużkę rysował: Maciek Marian Jedliński Autorka prezentacji: Ewa Białek Smużka

×