Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Eğitsel yazılım

2,312 views

Published on

 • Login to see the comments

Eğitsel yazılım

 1. 1. Eğitsel Yazılım Ethem Şahin 20080161 Ceit 418
 2. 2. Eğitsel YazılımEğitsel Yazilim Nedir ?    Öğretim sürecinin bilgisayar ortamından yürütülmesini ya da bilgisayarla desteklenmesini sağlayan bilgisayar proğramlarıdır. Eğitsel yazlımlarla bireye verilmesi gereken beceri, kavram davaranışları öğretmede bir araç olarak kullanırlır. Eğitsel Yazılım Türleri► Özel ders yazılımları► Alıştırma yazılımları► Simulasyonlar► Eğitsel Oyunlar► Açık uçlu öğrenme ortamları
 3. 3. Eğitsel Yazılım Egitsel Yazılım Kriterleri► - Yaşa uygunluk► - Kısa ve net açıklamalar► - Şiddet içermemesi► - Hedefe uygunluk► - İçeriğe uygunluk► Görünüm► Ekran Uyumu► Animasyonlar► Ekran Alanının Kullanımı► Ekran Yoğunluğu► Ekran Okunabilirliği► İçeriğin Doğruluğu
 4. 4. Eğitsel YazılımÖrnek Bir Egitsel Yazılımwww.Alpmat.com/yazilimlar.html
 5. 5. Eğitsel Yazılım
 6. 6. Eğitsel Yazılım
 7. 7. Eğitsel Yazılım
 8. 8. Eğitsel Yazılım
 9. 9. Eğitsel Yazılım
 10. 10. Eğitsel Yazılım
 11. 11. Eğitsel Yazılım
 12. 12. Eğitsel Yazılım Değerlendirme:Yaşa uygunluk: Yaşa uygunluk açısından birzdaha ilgi çekici ve yaş gurubundakı kişilerin daha buyuk bir zevkle katılacakları eğitsel bir yazılım olabilirdi.Kısa ve net açıklamalar: Gayet kısa ve anlaşılır şekılde bir anlatıma sahip olup yaş gurubunun anlaya bileceği şekildedir.Şiddet içermemesi: Sizinde gördüğüüz şekilde grafikler veya resimler de olmak üzere herhangi bir şiddet icermiuor.Hedef ve içeriğe uygunluluk: Bence istenilen hedefe ulaşılmış ve içerik bakımındanda gayet açıklayıcı bir yazılım.Görünüm ve Ekran uyumu: Görunüm birazdaha yaşa uygun ve o yaş gurubunun ilgisini daha dazla çekecek şekilde tasarlana bilirdi.Ekran uyumu: Ekran da kulanılan renkler biraz daha canlı olabılmekle birlikte yazılımda kullanılan resimler ve dizaynda birazdaha profosyonel olabilirdi.Ekran yoğunluğu: Her sayfa yeterınce kullanılmış ekran yogunlugu gayet guzel ekrana bakıldığı zamanIstenılen yogunluk verilmiş.
 13. 13. Eğitsel Yazılım Ekran okunurluğu: Ekran okunurluğu gayet güzel yazı stili ve puntosu küçük yaştaki bir kişinin okuya bileceği ve rahatlikla görebileceği bir şekilde tasarlanmış.İçeriğin doğruluğu: Kesin ve tam olarak bir kanıya varmasam da kendi düşüncem olarak icerik yazılımı kapsayan kişiler için yeterli olmaktadır.
 14. 14. Beni Dinlediğiniz İçin Teşekkürler .. 

×