Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Epigram Awards - Brief Velux, Kramár

522 views

Published on

  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Epigram Awards - Brief Velux, Kramár

  1. 1. Brief pre Epigram Awards Strešné okná Velux Napriek multimediálnym vymoženostiam je internet vo svojej podstate stále tým, čím bol pred desiatimi rokmi - textovým médiom. Text, prípadne k nemu doplňujúce fotografie, tvoria hlavnú časť užívateľského zážitku na webe kamkoľvek sa pohneme. Obzvlášť to platí o spravodajských portáloch, na ktorých sa bude zobrazovať aj reklama, ktorú podľa tohto briefu pripravíte. Využijeme pritom to, že surfer je mentálne nastavený na čítanie článkov. Bude preto namieste, ak mu aj firma ponúkne komerčnú informáciu presne v takejto podobe - v podobe jednoduchého článku s popisnými fotografiam, ktorý budeme propagovať. Velux a Kramár “Kedysi tu bol len malý jednoizbový byt a susediace priestory boli nevyužívané, čo bola škoda.” Tak začína článok od firmy Velux, ktorý máte spropagovať. Článok: http://www.velux.sk/zakaznici/inspiracia/ako-byvaju/byt-kramar/default.aspx Velux je známa značka strešných okien. Jednou z marketingových potrieb Veluxu je dlhodobo spájať svoju značku s bývaním pod strechou a s neopakovateľnou atmosférou, ktorú takéto bývanie poskytuje. Ak strešné okno, potenciálneho zákazníka by mal napadnúť Velux ako číslo jedna. Predstavte si na chvíľu, že tvoríte celoslovenskú brand kampaň Veluxu, ktorá má ísť naprieč rôznymi mediatypmi. Outdoor a print odovzdajú základný brand message, úlohou kontextovej reklamy je doviesť počas trvania kampane ľudí na web a tam brand message rozšíriť. Vstupnou bránou na stránku má byť článok o tom, ako býva Maroš Kramár. Tip: Viac o spojení offline reklamy a kontextovej reklamy čítajte na blogu Etarget Často kladené otázky Kde sa bude reklama zobrazovať? Reklamu budeme zobrazovať počas jedného dňa predovšetkým pri spravodajských témach v najväčších slovenských internetových médiách. Zákazníci nemajú jednotnú spoločnú motiváciu, jediné, čo ich spája je dom alebo podkrovný byt. Aké sú technické parametre odkazu? Každý odkaz v Etargete sa skladá z troch riadkov (kvôli zalomeniu plôch na väčšine portálov). Dĺžka titulku je maximálne 30 znakov. Dĺžka prvého a druhého riadku je max. 40 znakov. K odkazu doporučujeme priložiť aj obrázok vo veľkosti 100x60px, vďaka ktorému môžete
  2. 2. zaujať viacej surferov. S kým budem súťažiť? V súťaži Epigram Awards sme losovaním rozdelili súťažiacich do skupín po troch copywriteroch. Aj vy súťažíte v takejto skupine (mená vašich súperov sa dozviete hneď po skončení prvého kola). Víťazom skupiny sa stáva ten copywriter, ktorý privedie na stránku letáku najväčší počet ľudí. Bude sa posudzovať aj relevantnosť obsahu? Áno, text by sa mal držať produktu. Vyradíme/vrátime na prerobenie všetky nerelevatné reklamy.

×