Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Aplinkos tarša
Ekologinės avarijos ir
jų padariniai
Darbą atliko:
Emilija Dryžaitė
Tarša arba teršimas – medžiagų, preparatų,
organizmų ar jų mišinių išmetimas į aplinką
kaip žmonių veiklos rezultatas, sav...
Fizinė taršaBiologinė tarša
Cheminė tarša
Tarša skirstoma
Užkrėsta mikro-
organizmais, parazi-
tinių kirmėlių kiau-
šinėli...
Visi aplinkos taršos šaltiniai pagal jų
kilmę gali būti suskirstomi į:
Taršos šaltinių skirstymas
Gamtinius
Antropogeniniu...
Oro teršalai gali būti kietųjų dalelių arba
dujinio pavidalo. Dauguma – kancerogeninės
medžiagos. Žmonės, kurie kvėpuoja š...
Transpoto priemonių tarša miestuose - didžiausia. To
kaltininkai,oro teršėjai, automobilių vidaus degimo
varikliai.
Transp...
Vandens tarša
Vanduo – gyvybės šaltinis, tačiau jo gyvybė vis blėsta.
Dėl žemės ūkio nuotekų, netoli esančių kasyklų, atli...
Per pastaruosius metus daugiau kaip 50 proc.
sumažėjo pagrindinių teršalų, patenkančių į paviršinio
vandens telkinius.
Tač...
Šiukšlinimas
Į šiukšles ne tik bjauru žiūrėti, bet jos ir pavojingos.
Dažniausiai jos susideda iš plastiko, metalo ar stik...
Šiukšlinimas – mirtinai pavojingas gamtai.Gatvių
šiukšlės nubėga į kanalizaciją, vandentakius ir galiausiai
pakliūna į van...
Kitos – lieka vandenyje, keldamos mirtiną pavojų
faunai ir florai. Šiukšlių raizgalynėje įsipainioję
gyvūnai žūsta, o smal...
Pagrindinės priežastys, sukeliančios ekologines
avarijas, – saugos taisyklių nesilaikymas, įmonių
personalo neatsakingumas...
Ką kiekvienas iš mūsų gali padaryti, kad ekologinė
nelaimė neįvyktų ar jos padariniai būtų kuo mažesni?
Pastebėjus ekologi...
Apibendrinimas
Taigi, kaip pastebėjote, ekologinių avarijų yra
įvairių. Vienų padariniai pražūtingi, kitų ne. Tačiau
visti...
http://grynas.delfi.lt/aplinka/kokia-zala-daro-
tarsa.d?id=56830077#ixzz3LVt4F0oS
Lt.wikipedia.org
Šaltiniai
http://burys0...
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Aplinkos tarša ir jos įtaka visuomenei

1,729 views

Published on

Aplinkos tarša. Ekologinės avarijos ir jų padariniai

Published in: Education
 • Be the first to comment

Aplinkos tarša ir jos įtaka visuomenei

 1. 1. Aplinkos tarša Ekologinės avarijos ir jų padariniai Darbą atliko: Emilija Dryžaitė
 2. 2. Tarša arba teršimas – medžiagų, preparatų, organizmų ar jų mišinių išmetimas į aplinką kaip žmonių veiklos rezultatas, savo pasekmėmis neigiamai veikiantis žmogaus gyvenimo kokybę ar ekosistemas. Tarša – kas tai ?
 3. 3. Fizinė taršaBiologinė tarša Cheminė tarša Tarša skirstoma Užkrėsta mikro- organizmais, parazi- tinių kirmėlių kiau- šinėliais. Triukšmas, vibracija, elektromagnetiniai laukai Cheminės medžiagos, jų junginiai ir mišiniai, kurie viršijus tam tikrą koncentraciją ar poveikio trukmę, daro ar gali daryti neigiamą poveikį žmonėms ir kitiems gyviems organizmams
 4. 4. Visi aplinkos taršos šaltiniai pagal jų kilmę gali būti suskirstomi į: Taršos šaltinių skirstymas Gamtinius Antropogeninius (žmogaus pakeistus).
 5. 5. Oro teršalai gali būti kietųjų dalelių arba dujinio pavidalo. Dauguma – kancerogeninės medžiagos. Žmonės, kurie kvėpuoja šiomis nuodingomis dalelėmis, gali susirgti astma, be to žalojama reprodukcinė sistema. Tačiau oro teršalų toksinai veikia ne tik žmones. Kai kurie toksinai – tokie kaip gyvsidabris, nusėda ant augalų ir patenka į vandens šaltinius, kuriuos vartoja gyvūnai. Oro tarša
 6. 6. Transpoto priemonių tarša miestuose - didžiausia. To kaltininkai,oro teršėjai, automobilių vidaus degimo varikliai. Transpoto priemonių tarša Autotransporto tarša šiuo metu sudaro apie 70- 80% visos oro taršos visuose didžiuosiuose miestuose.
 7. 7. Vandens tarša Vanduo – gyvybės šaltinis, tačiau jo gyvybė vis blėsta. Dėl žemės ūkio nuotekų, netoli esančių kasyklų, atliekų perdirbimo įrenginių ir industrinių atliekų, kuriomis atsikratoma netinkamose vietose vanduo užteršiamas labai greitai. Pavojingiausi mums teršalai - cheminiai tirpalai, pesticidai, radis ir arsenas. Tokio tipo teršalai žmonėms gali sukelti ilgalaikes sveikatos problemas. O patekus į gamtą gyvūnai ir augalai gali net žūti.
 8. 8. Per pastaruosius metus daugiau kaip 50 proc. sumažėjo pagrindinių teršalų, patenkančių į paviršinio vandens telkinius. Tačiau tik 40 proc. nuotekų išvaloma iki nustatytų normų, nes daugelis užteršto vandens nuotekų valymo įrenginių yra fiziškai ir morališkai pasenę. DIRBSIU UŽ ŠVARŲ VANDENĮ
 9. 9. Šiukšlinimas Į šiukšles ne tik bjauru žiūrėti, bet jos ir pavojingos. Dažniausiai jos susideda iš plastiko, metalo ar stiklo – medžiagų, kurios aplinkoje ilgai nesuyra. DAUGIAU ANGLIES ?!Žmonės, o ypač vaikai, gali rimtai susižeisti dėl ne vietoj numesto sudužusio butelio ar surūdijusio metalo gabalo
 10. 10. Šiukšlinimas – mirtinai pavojingas gamtai.Gatvių šiukšlės nubėga į kanalizaciją, vandentakius ir galiausiai pakliūna į vandenyną. Kai kurios šiukšlės po to išmetamos į pakrantes. Kitos – lieka vandenyje, keldamos mirtiną pavojų faunai ir florai. Šiukšlių raizgalynėje įsipainioję gyvūnai žūsta, o smalsūs gyvūnai, nuriję šiukšlę, gali numirti iš bado, jei svetimkūnis užblokuoja virškinamąjį traktą.
 11. 11. Kitos – lieka vandenyje, keldamos mirtiną pavojų faunai ir florai. Šiukšlių raizgalynėje įsipainioję gyvūnai žūsta, o smalsūs gyvūnai, nuriję šiukšlę, gali numirti iš bado, jei svetimkūnis užblokuoja virškinamąjį traktą.
 12. 12. Pagrindinės priežastys, sukeliančios ekologines avarijas, – saugos taisyklių nesilaikymas, įmonių personalo neatsakingumas, bereikalingas taupumas, informacijos slėpimas ir kt. Pagrindinės ekologinių avarijų priežastys EKOLOGINĖ BOMBA !!!
 13. 13. Ką kiekvienas iš mūsų gali padaryti, kad ekologinė nelaimė neįvyktų ar jos padariniai būtų kuo mažesni? Pastebėjus ekologinės avarijos požymius kuo skubiausiai pranešti specialiosioms tarnyboms ar suaugusiems asmenims. Ką daryti ? NESIARTINTI VISADA SAKAI KAD : ,, KIEKVIENĄ KARTĄ PAIMDAMAS KAŽKĄ IŠ ŽEMĖS, PRIVALAI JAI KAŽKĄ IR ATDUOTI ...’’
 14. 14. Apibendrinimas Taigi, kaip pastebėjote, ekologinių avarijų yra įvairių. Vienų padariniai pražūtingi, kitų ne. Tačiau vistiek kiek įmanydami turime stengtis tausoti žemę, jos turtus ir jausti pareigą atsakant už jos ir mūsų ateitį.
 15. 15. http://grynas.delfi.lt/aplinka/kokia-zala-daro- tarsa.d?id=56830077#ixzz3LVt4F0oS Lt.wikipedia.org Šaltiniai http://burys01.mw.lt/Ekologines%20Avarijos

×