Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

EcoSt_16072015_NPP_Slobozhansky

174 views

Published on

Презентация Национального природного парка "Слобожанский" на круглом столе эко-активистов и организаций в Харькове 16 июня 2015 (https://www.facebook.com/events/978989125475123/ ; https://vk.com/eco.o_stol). Брусенцова Н.

Published in: Environment
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

EcoSt_16072015_NPP_Slobozhansky

 1. 1. науковий співробітник Брусенцова Н. Фото: архів НПП «Слобожанський»
 2. 2. Національний природний парк „Слобожанський” площею 5 244 га створено у 2009 році на території Краснокутського району Харківської області. Основними завданнями Парку є: - збереження цінних природних територій, історико- культурних комплексів та природних об’єктів; - організація та здійснення науково-дослідних робіт; - пропаганда та формування екологічного світогляду; - створення умов для організованого туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності.
 3. 3. Візитною карткою НПП є гіпно-сфагнові болота і сфагнові торфовища, які характерні для зони Полісся. Болота парку утворюють цілісний масив з понад 200 боліт загальною площею 1,5 тис. га. Без сумніву їх можна назвати Слобожаньким Поліссям. Більше 90% території парку складають ліси: нагірна діброва та сосновий ліс. Також на теренах Парку представлені вільхові та березові заболочені ділянки.
 4. 4. 1. “Чарівний світ боліт” - виставка - заняття з дітьми - круглий стіл - екскурсії 2. Інтерактивна карта http://slobojanskiy.ho.ua/map РЕАЛІЗОВАНІ ПРОЕКТИ
 5. 5. РЕАЛІЗОВАНІ ПРОЕКТИ 3. Облік бобрів -залучення волонтерів, -польові виходи, -лекції та фільми 4.Спільний проект з ГО “Спілкування без кордонів” та громадським рухом “Друг природи” “Національний парк як осередок підвищення екологічної свідомості молоді” підтриманий швейцарським бюро співробітництва в Україні -наметове еко-містечко, -туритичний маршрут “Забутими стежками”, -екологічна стежка “Мурафська дача”, -кімната для проведення занять.
 6. 6. ВНЗ, ЗОШ, ДНЗ, НДІ, Волонтери Фотографи СПІВРОБІТНИЦТВО:
 7. 7. ЗАПЛАНОВАНІ ПРОЕКТИ 1. Проведення еколого-освітнього заходу "Заповідна Слобожанщина”, що спрямований на підвищення екологічної свідомості населення та формування позитивного ставлення до створення і розширення територій та об’єктів природно-заповідного фонду. В проекті заплановано: Фотовиставка (представлення природних комплексів 3 національних природних парків Харківської області) та круглі столи на теми – «Екологічна освіта, як основа виховання екологічної свідомості населення», «Підвищення екологічної культури суспільства та розвитку екологічної мережі».
 8. 8. ЗАПЛАНОВАНІ ПРОЕКТИ 2. Школа природоохоронника з 3 по 9 серпня 2015 року. В проекті заплановано: Лекційні заняття за основними проблематиками природоохоронного руху, практичні заняття з дослідження заповідних територій, отримання навичок планування та організації практичної природоохорони, фотополювання, зоозахист, сучасні технології в охороні природи, екоосвіта, організація природоохоронних кампаній і заходів та інше.
 9. 9. ЗАПЛАНОВАНІ ПРОЕКТИ 3. Семінар “Волонтерський рух на заповідних територіях ”. В проекті заплановано: Розглянути історію волонтерського руху на заповідних територіях у світі і на Україні, обмін досвідом, налагодження співпраці.
 10. 10. ЗАПЛАНОВАНІ ПРОЕКТИ 4. Обліки бобрів - 2015. В проекті заплановано: Злучити волонтерів до обліків, провести польові роботи згідно загальноприйнятих методик, лекції, фільми.
 11. 11. 1. Розвиток волонтерського руху на території парку 2. Залучення активістів та громадських організацій до співпраці 3. Фінансування та матеріальне забезпечення проектів 4. Розповсюдження інформації в ЗМІ та мережі Інтернет. ДЛЯ ВТІЛЕННЯ ПРОЕКТІВ ПОТРІБНО
 12. 12. Дякую за увагу! Наші контакти для співпраці: 62002, Харківська область, смт Краснокутськ вул. Зарічна, 15 Телефон / факс: +38 (05756) 3-12-61 e-mail: npp_slobozhanskiy@ukr.net сайт: www.slobojanskiy.ho.ua

×