Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Тиждень математики та інформатики

2,925 views

Published on

Тиждень математики та інформатики

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Тиждень математики та інформатики

 1. 1. ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ 22.01.2018 – 26.01.2018 Все на світі просто, але є Якась закономірність саме в тому, Що істина раптово постає Крізь ліс ускладнень, в самому простому. Віталій Коротич
 2. 2. Кожний учитель прагне зацікавити учнів предметом, який він викладає, бо це є запорукою успішного навчання. Таке завдання ставлять перед собою і вчителі математики та інформатики Комунальний заклад "Загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів - центр загальної і профільної освіти та комплексної реабілітації" Миколаївської обласної ради Романченко О.В., Гальдфарб Н.Д., Шульга Е.І. , Данілов О.А. Далеко не все в навчальному матеріалі може бути для учнів цікавим. І тоді в дію вступає чинник пізнавального інтересу – сам процес діяльності. Щоб спонукати учня до навчання, треба розвивати в ньому потребу займатися пізнавальною діяльністю, а це означає що в самому процесі навчання він повинен знаходити привабливі риси, щоб сама робота по здобуттю знань містила позитивні заряди зацікавленості. Шлях до цього полягає через різноманітну самостійну роботу учнів і створення ігрових нестандартних ситуацій. Одним із засобів зацікавлення учнів математикою та інформатикою є добре продумана позакласна робота. Так і заняття дають можливість ширше пропагувати досягнення і значення математичної науки, прищепити учням любов до математики, сприяють розвитку і виявленню здібностей учнів, а також засвоєнню ними програмного матеріалу. На таких заняттях можна організувати розв’язування складних і цікавих задач, що розвивають кмітливість і математичне мислення, вивчати елементи історії математики, ознайомлювати учнів із життям і діяльністю славетних математиків, з практичним застосуванням цієї науки. Тут створюються широкі можливості для переконання учнів у тому, що саме через шкільну математику лежить шлях до широкого ознайомлення з досягненнями видатних математиків, які навіть у загальних рисах пробуджують в учнів бажання до творчих шукань, до глибокого пізнання й оволодіння математичними знаннями. Позакласні заходи та заняття дають велику користь і самому вчителеві, бо, готуючись до них він докладно вивчає відповідну літературу, розширюючи й поглиблюючи тим самим свої знання. Одним із таких заходів і є проведення тижня математики та інформатики в школі. Методи та форми його проведення можуть бути різними, але мета одна – зацікавити та залучити до роботи якомога більше учнів. Тому, в нашій школі стало традицією щорічно проводити тижні математики та інформатики. З метою залучення учнів до активної пізнавальної діяльності, розширення їхнього математичного кругозору, пробудження в учнів інтересу до математики з 23.01 по 27.01 2018 року в школі пройшов тиждень математики та інформатики. Тиждень розпочався із загальношкільної лінійки, на якій у віршованій формі було зазначено про важливість точних наук для людини та оголошено план проведення тижня.
 3. 3. 1 учень Увага! Увага! Послухайте нас! Цікаву новину Повідати час. 2-й учень. Увага! Увага! Не слухайте мимо волі. Тиждень науки Відкривається в школі. 3-й учень Тиждень казковий, незвичний. А зветься він — математичний. Хто розум, увагу, винахідливість має, Нехай у гості до нас завітає. 4-й учень А хто ще не встиг Математику полюбити, Ми з тим збираємось міцно дружити. Бо поведемо всіх по дорозі до знань: Обчислень, задач, міркувань та рівнянь. 5-й учень Цей тиждень, друзі, досить особливий Час інтелекту, мрій, думок ,змагань, Ми славимо усіх наук царицю І розум свій покажемо без вагань. Вчитель. Сьогодні у нас у школі розпочинається тиждень математики і я вас вітаю зі справжнім святом математики – цариці всіх наук! На протязі цього тижня ви будете брати участь у різноманітних конкурсах і вікторинах. Зараз вам потрібні будуть усі ваші знання і навички, які ви придбали на уроках, ваша логіка мислення при розв’язанні цікавих, нестандартних і життєвих задач. Знати якнайбільше, знати якнайглибше. Жити цікаво, коли кожний день можна пізнавати щось нове. Ка- жуть, що римський імператор Тіт вважав втраченим той день, коли він не творив добрих справ». Я бажаю вам успіхів, вдачі, кмітливості та винахідливості, оскільки «Математика здає свої фортеці лише сильним і сміливим» План проведення тижня.
 4. 4. Протягом тижня на уроках математики та інформатики проводились інформаційні хвилинки про цікаві факти з життя видатних вчених математиків , з історії виникнення знаків арифметичних дій ,про одиниці вимірювання довжини та інше. Учні мали можливість перевірити свої теоретичні знання з даних предметів, розв’язавши задачі, беручі участь в тендері «Знаю ! Зможу ! Зроблю!». Було проведено конкурс плакатів «Технічні винаходи, що змінили життя людства» для учнів 7-9 класів, віртуальний конкурс проектів « Арифметична кунсткамера» для учнів 5-6 класів та конкурс аплікацій : «Геометрія навколо нас».
 5. 5. Ексклюзивна виставка «Друге життя старим речам» під керівництвом вчителів Романченко О.В. , Гальдфарб Н.Д., Артамошиної Г.С викликала зацікавленість та позитивні емоції всіх відвідувачів. Власні вироби виставили учні 5-х – 11-х класів, які почували гордість за свої роботи.
 6. 6. Екскурсія в кабінет інформатики «Країна інформатики» для учнів 1-х класів підготували та провели учні 9 - х класів. Під час екскурсії учні мали змогу ознайомитися з оформленням кабінету інформатики, переглянули презентацію про сучасні комп'ютерні пристрої, спробували малювати на мультимедійній дошці. Метою цього заходу було формування інтересу учнів початкової школи до вивчення інформатики та елементів інформаційної культури; стимулювання учнів до застосування новітніх комп'ютерних технологій.
 7. 7. Для учнів 10 класу вчитель Шульга Г.І підготувала інтелектуальну гру «Найрозумніший». Метою заходу було поглибити і розширити знання учнів з математики; розвивати пізнавальний інтерес, творчу активність, допитливість, логічне мислення; почуття колективізму, відповідальності, виховувати потребу співпереживання і взаємодопомоги. Боротьба була запеклою, і Завірюхін Нікіта довів, що він найрозумніший.
 8. 8. Цікавою виявилася для учнів5,6 і 7 класів сірникова олімпіада. Задачі із сірниками завжди є популярними . Розв’язування таких задач допомагає розвивати кмітливість і уяву школярів, що є дуже важливим при вивченні математики Мета: популяризувати математичні знання; формувати уявлення про багатоманітний світ математики; розвивати уяву, кмітливість, логічне мислення, творчі здібності учнів; виховувати вміння працювати, уважність. Діти отримали емоційно-позитивний заряд. Кожен із них, враховуючи свої індивідуальні особливості та інтереси, міг працювати із захопленням.
 9. 9. Для учнів 6-7 класів, вчителем математики Шульгою Г.І. була проведена віртуальна подорож «В пошуках скарбів». Метою гри було активізувати пізнавальну діяльність учнів, поглибити їх знання з математики, стимулювати активну творчу роботу школярів, розвивати логічне мислення, кмітливість, уміння діяти в нестандартних ситуаціях,виховувати цілеспрямованість. Такі змагання виховують в учнів толерантне ставлення один до одного, вміння працювати в команді, вміння демонструвати багатство і красу світу математики. За результатами гри 7 клас посів І місце , 6 – ІІ місце.
 10. 10. Вчителі інформатики Романченко О.В. та Гальдфарб Н.Д. провели майстер клас « 3D графіка». Учні 10 класу разом з учнями 5 класу створювали модель будиночка для 3D принтера. в середовищі 3D-моделювання TinkerCAD
 11. 11. Цікаво організував та провів для учнів 9-х класів математичний турнір з використанням ІКТ «Простіше простого» вчитель Данілов О.А. під час якого учні розширили кругозір, познайомились з цікавими фактами розвитку математики та видатними математиками , на якому , крім розв’язання нестандартних задач, учні змогли показати ще й знання теоретичного матеріалу, показали кмітливість, винахідливість. За результатами гри: І місце посіли учні 9-Б класу, друге – 9-А класу,ІІІ місце – 9-В класу.
 12. 12. В рамках «Тижня математики» та з нагоди Міжнародного дня безпечного Інтернету розпочато проведення тренінгових занять «Безпека в Інтернеті» вчителями інформатики Романченко О.В. та Гальдфарб Н.Д. Першими естафету розпочали учні 8-А класу. Під час тренінгу його учасники обговорили шляхи безпечного використання Інтернету, питання Інтернет - етики та загрози не ліцензійного контенту. Учні ознайомились з новими поняттями та термінами, якими називають загрози, існуючі для юнацтва в Інтернеті. Виконуючи тренінгові вправи, діти змогли практично засвоїти правила безпечної поведінки в Інтернеті.
 13. 13. У п’ятницю відбулося закриття тижня. Вчителями Романченко О.В., Гальдфарб Н.Д., Шульгою Е.І., Даніловим О.А. було проведено ток - шоу «100 до1» де команда вчителів та команда представників кожного класу взяли участь у цікавих конкурсах.
 14. 14.  Кожен захід вирізнявся оригінальністю проведення, цікавим та актуальним змістом, інформаційною насиченістю, відповідав навчально-пізнавальним, розвиваючим та виховним цілям організації освітнього процесу в закладі.  Проведення інтелектуальних ігор, розваг, конкурсів сприяло удосконаленню й урізноманітненню розумової діяльності учнів: уяви, спостережливості, розвивало їхні важливі якості мислення: логічність, здатність до абстрагування, порівняння. Ми переконалися, що будь – яка діяльність дитини буде успішною тоді, коли вона здійснюється без примусу і дарує радість відчути себе переможцем, творцем.  Тиждень математики та інформатики посприяв розвитку логічного мислення, розширення наукового світогляду, переконав вихованців що ці «сухі» предмети можуть бути цікавими і потрібними.  Вчителі презентували практичний педагогічний досвід щодо використання сучасних інформаційно - комунікаційних технологій, упровадження моделі проблемного та особистісно орієнтованого навчання, ігрових та інтерактивних методів. Із кращими розробками уроків можна ознайомитися в розділі «Методична скарбниця вчителя».

×