Představení Facebooku. Jeho praktické využití pro jednotlivce i firmy.

2,421 views

Published on

Prezentace Jany Trojanové o Facebooku a jeho praktickém využití.

Published in: Education, Technology
1 Comment
1 Like
Statistics
Notes
No Downloads
Views
Total views
2,421
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
489
Actions
Shares
0
Downloads
22
Comments
1
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Představení Facebooku. Jeho praktické využití pro jednotlivce i firmy.

 1. 1. Využití Facebooku pro osobní a firemní prezentaci zpracovala Jana Trojanová
 2. 2. … a co je to ten Fejsbůk vlastně ??? … co na tom ti lidi mají a co tam dělají??? … přátelé jo ahááááá !!! A kolik je tam lidí? … Fejsbůk je jen o stupidních stránkách! … a co ty skupiny tam? Všude se o tom píše a já vůbec nevím co to je! … proč bych tam měl vůbec prezentovat svojí firmu sakra ??? … firemní profil ? No tak OK tedy! … jaké typy reklamy tam mohu mít ??? … kde že se ta reklama objevuje ???
 3. 3. … a co je to ten Fejsbůk vlastně ??? Fejsbůk je komunitní systém – sociální síť , na kterou se chodí lidé bavit, seznamovat, sbližovat, kecat o ničem, hrát hry, debatovat o hudbě, plánovat akce a pařby, prostě zabít nudu! … co také jiného dělat, když jste v práci nebo sami doma :o) Fejsbůk byl založen Markem Zuckerbergem, bývalým studentem Harvardovy univerzity, původně jen pro tuto universitu k rozesílání studijních materiálů a komunikaci mezi studenty. Mark Zuckerberg No prostě jsme si tam posílali taháky! Založen byl 1.2.2004 v Californii pouze pro studenty univerzity Harvard , během půl roku se rozšířil na všechny univerzity v USA . Od listopadu 2005 se rozšířil na evropské univerzity a od 11.8.2006 se může dle licence používání připojit kdokoli starší 13 let. Uživatelé se v systému mohou připojovat k různým skupinám uživatelů, kteří působí například v rámci jedné školy, firmy nebo geografické lokace.
 4. 4. … co na tom ti lidi mají a co tam dělají ??? … Tak v první řadě tam nacházejí známé a kamarády co už dloooouho neviděli… ... jéééé ona je tu už i Verunka??? no tak to je fakt bomba! Kohopak má asi v přátelích? Třeba někoho z nich znám? A jaképak má fotky? A co je u ní nového? Neviděla jsem jí asi 100 let a jednu zimu… … Dále pak nacházejí nové známé s podobnými zájmy jako mají sami… … hm tenhle kluk pořádá párty mé oblíbené skupiny v blízkosti mého bydliště. Super, dám si ho do přátel, abych věděla co se kdy chystá a kam mám zajít… … Domlouvají různé akce a informují o nich své přátele „ hele sim tě nechceš jít taky? Mohli bysme tam jet dvanáctkou rovnou z práce… … Co blbneš voe do Karlína 12.ctka nejezdí a je to v sobotu, co bych dělal v práci…“ … Sdílejí svou oblíbenou hudbu, fotografie, informují o tom co právě dělají….
 5. 5. … přátelé jo ahááááá !!! A kolik je tam lidí? … průměrný uživatel FB má 130 přátel - …jsem lehce nadprůměrná :o) … celosvětově na FB 500 000 000 uživatelů a z toho cca 2/3 se přihlásí každý den … ČR na FB 2 684 520 uživatelů a z toho cca 1 700 000 se přihlásí každý den (data k 15.5.2010 – aktuální statistiky ČR na www.fejsbucek.cz ) … celosvětově na FB 5 000 000 firemních profilů … ČR na FB 11 000 firemních profilů
 6. 6. vs. Soukromý profil Firemní profil
 7. 7. … Fejsbůk je jen o stupidních stránkách! Jde o to na jaké stránky koukáte, víte že prezident USA Obama vyhrál volby díky Facebooku? Tak dobře loboval na svých FB stránkách, přesvědčil mladé Američany, aby šli k volbám a už si bydlí v Bílém domě … …… v podobném duchu vzala na FB propagaci česká TOP09 , hemží se to tam stránkami S Karlem na pivo, Volím TOP09 atp. Uvidíme zda to vyjde i jim. … a co ty skupiny tam? Všude se o tom píše a já vůbec nevím co to je! <ul><li>Na Facebooku můžete mít různé typy stránek </li></ul><ul><li>Osobní profil – vlastní profil, zde máte své přátele a komunikujete s nimi </li></ul><ul><li>Firemní profil- toto je vytvořeno pro firmy, získávají se zde fanoušci dané </li></ul><ul><li>firmy. Firma zde komunikuje se svými fanoušky, řeší jejich </li></ul><ul><li>dotazy. Při zakládání firmy musíte odsouhlasit, že můžete </li></ul><ul><li>za firmu jednat v rámci FB. </li></ul><ul><li>Skupinu – si může založit každý. Jsou zájmové skupiny, skupiny kde s něčím </li></ul><ul><li>nesouhlasíte, nebo naopak souhlasíte… </li></ul><ul><li>Stránku aplikace – vám vytvoří FB sám, při vložení nějaké aplikace. </li></ul>
 8. 9. Skupiny na Facebooku, aneb o čem se píše: Na českém FB je dle posledních statistik něco kolem 5 000 000 skupin, při vyhledávání na FB byste měli dávat pozor co jste vyhledali … V denním tisku a internetových médiích se většinou píše a psalo o skupinách kde lidé vyjadřují svůj názor k politice ČR.
 9. 10. … proč bych tam měl vůbec prezentovat svojí firmu sakra ??? <ul><li>… na FB je velké množství stávajících nebo potencionálních zákazníků </li></ul><ul><li>… PPC Facebook má nejlepší možnost zacílení z místních PPC systémů </li></ul><ul><li>- firma sama ví nejlépe jakou cílovou skupinu chce oslovit </li></ul><ul><li>„ chci oslovit jen </li></ul><ul><li>muže mezi 28 až 37 lety, jelikož prodávám náhradní díly do automobilů… </li></ul><ul><li>OK není vůbec žádný problém …“ </li></ul><ul><li>NAUČTE SE CÍLIT SPRÁVNĚ ! ! ! </li></ul><ul><li>dle věku – 13 a více </li></ul><ul><li>dle pohlaví – muž/žena </li></ul><ul><li>dle sociálního zázemí – ženatí/vdané, svobodní, ve vztahu, zasnoubení </li></ul><ul><li>dle sexuální orientace – v případě že vlastníte gay bar </li></ul><ul><li>dle dosaženého vzdělání – ZŠ, SŠ, VŠ </li></ul><ul><li>dle zálib a koníčků </li></ul><ul><li>dle skupin – cílíte jen na uživatele konkrétní skupiny </li></ul>
 10. 11. … firemní profil ? No tak OK tedy! <ul><li>Co by měl obsahovat firemní profil: </li></ul><ul><li>správný název firmy! </li></ul><ul><li>Žádné „levná a kvalitní obuv“ , ale Baťa </li></ul><ul><li>Lidé se chodí na FB bavit, když už někdo něco na FB hledá, tak hledá </li></ul><ul><li>známé a kamarády a né firmu. Proto je zbytečné dávat do názvu klíčová </li></ul><ul><li>slova jako na Seznamu. Budujte raději povědomí o značce jako takové. </li></ul><ul><li>informace </li></ul><ul><li>kde a jak Vás vaši potencionální klienti mohou najít </li></ul><ul><li>adresu, telefon, webové stránky, otevírací dobu, jak mohou platit … </li></ul><ul><li>-fotky </li></ul><ul><li>pochlubte se svými produkty! </li></ul><ul><li>a co hlavně by měl mít, jinak je Vám i sebekrásnější profil k … ničemu </li></ul><ul><li>FANOUŠKY – investujte na začátku do svých fanoušků pomocí promo Vaší </li></ul><ul><li>FB stránky: </li></ul>
 11. 12. … jaké typy reklamy tam mohu mít ??? PPC Facebook … klasická proklikovka na vaše www stránky, akorát že s obrázkem! Nadpis: 25 znaků včetně mezer v nadpisu je zakázán vykřičník, ale otazníkje povolen. Pokud nechcete cílit na celou ČR, dejte město vaší působnosti do nadpisu! Př. Kosmetika BRNO , Autodíly OSTRAVA, Ubytování PLZEŇ … Text: 135 znaků včetně mezer v textu je zakázáno mít více interpunkčních znamének za sebou například … nebo !!! atp., dále pak vkládat jinou webovou adresu než je ta, na kterou se uživatel FB proklikne. FB takovéto texty automaticky zamítá Obrázek: ideální velikost je 110x80 pix pokud nemáte možnost upravit obrázek do této velikosti, nevadí, FB si obrázek upraví sám, je ale lepší vkládat obrázky focené na šířku. Obrázky na výšku vypadají v reklamě ošklivě a je okolo nich moc bílého místa.
 12. 13. … kde že se ta reklama objevuje ??? dalo by se říct že všude! :o) v profilech, hrách, testech, aplikacích, fotoalbech, hledání, skupinách, firemních profilech, informacích… všude kromě homepage!
 13. 14. No prostě jsme si tam posílali taháky! PP
 14. 15. Děkuji za vaši pozornost http://www.effectix.com http://www.effectix.com/cz/ppc-konzultanti

×