Jak efektivně dělat SEO pro weby v segmentu realit

1,739 views

Published on

Prezentace Martina Vinše na semináři o internetovém marketingu určeného pro marketingové pracovníky a majitele realitních kanceláří.

Published in: Business
1 Comment
0 Likes
Statistics
Notes
 • Be the first to like this

No Downloads
Views
Total views
1,739
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
215
Actions
Shares
0
Downloads
14
Comments
1
Likes
0
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Jak efektivně dělat SEO pro weby v segmentu realit

 1. 1. Jak efektivně dělatSEO pro weby vsegmentu realit Martin Vinš – Effectix.com
 2. 2. SEO – cíle, prostředky (reality) SEO (Search engine optimization) – cílem SEO je maximalizovat „kvalitní“ návštěvnost z fulltextových vyhledávačů (Seznam, Google). Kvalitní návštěvností se rozumí návštěvnost z relevantních klíčových slov, kterou zadává do vyhledávače Vaše cílová skupina (zájemci o bydlení). Pozice klíčových slov jsou spíše prostředkem SEO, nikoliv cílem. Výjimka – brandová větev SEO (chci být vidět, chci být známý)
 3. 3. Důvody pro SEO v segmentu realit Existují tisíce nebo spíše desetitisíce relevantních klíčových slov a frází v segmentu realit, která lidé denně zadávají v hojném počtu do vyhledávačů. Výsledky fulltextového vyhledávání vnímají lidé lépe než výsledky PPC reklamy (placený segment). Očekávají na prvních pozicích lídra trhu, nejlepší nabídku. Největší realitní portály (sreality.cz, realitymix.cz) dávají do optimalizace nemalé částky. Svoji vysokou návštěvnost tak získávají i díky vyhledávačům. Možnost lokálního zacílení = nižší výdaje na SEO!!!
 4. 4. Důvody pro SEO v segmentu realit Příklad úspěšného SEO webu jedné z největších RK v ČR Vyhledávače zajišťují po celý rok 2011, 54% veškeré návštěvnosti webu. Odkazující stránky (sreality.cz, realitymix.cz a ostatní realitní servery pouze 28%).
 5. 5. Důvody proti SEO v segmenturealit Obrovská konkurence u obecných výrazů (reality, realitní kanceláře, nemovitosti) - (ještě, že máme možnost lokálního zacílení !!) Delší doba realizace a viditelných výsledků oproti mediální reklamě či PPC kampaním. Většinou vysoké náklady na startu SEO (nutnost předělat stránky?!)
 6. 6. Prostředky a metody SEO vsegmentu realit Hloubková analýza klíčových slov, která bude vycházet z Vaší cílové skupiny a vaší specializace. Využití lokálního zacílení dle specializace Vaší RK (byty Praha, pronájem bytů Praha 4, novostavby Vysočina, Pozemky Praha Západ, Byty Plzeň – Bory, Nemovitosti Brno, Byty Žižkov) Využití tematického zacílení dle specializace Vaší RK (byty, pronájem bytů, prodej bytů, novostavby, rodinné domy, komerční nemovitosti, pozemky, spolubydlení, vily a luxusní nemovitosti)
 7. 7. Kde najdu dobrá klíčová slova Seznam (http://search.seznam.cz/stats?collocation=klicove- slovo) - hledanost Seznam Sklik (https://www.sklik.cz/navrh-klicovych-slov) – hledanost, odhad konkurence, trendy Google – hledanost i odhad konkurence (https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal) Google – trendy (www.google.com/trends) - Dobrá analýza klíčových slov od profesionálů stojí od10ti tisíc výše.
 8. 8. Vhodná struktura menu(architektura webu) Pokud máte stanovena klíčová slova, je třeba je na web implementovat , tedy ho upravit. Začít musíme strukturou menu. Struktura menu musí být rozdělena dle analýzy klíčových slov – ideálně dle typu nemovitosti v první kroku a ve výběru lokality v druhém kroku (viz. Příklad – www.rscs.cz).
 9. 9. Optimalizace vstupních stránek Jednotlivé stránky struktury menu je třeba optimalizovat, tzn. zvolit jaká stránka je vhodná na jaký výraz a co je k tomu potřeba. Vstupní stránky jsou např. úvodní, typ nemovitosti, nemovitost – lokalita, detail nemovitosti Stránka s nabídkou podnájmu v Praze 5, musí být optimalizována na Slovní spojení „Pronájem bytů Praha 5“. Optimalizovaná vstupní stránka má klíčový výraz (slovo) v titulku, popisku, nadpisech, alternativním textovém popisu obrázků a foto, v textu a zejména v textech zpětných odkazů vedoucích na tuto stránku.
 10. 10. Příklad optimalizované vstupnístránky http://www.rscs.cz/byty/prodej/praha/ - stránka je optimalizována na výrazy (prodej bytů Praha, byty na prodej Praha)
 11. 11. Možné onpage faktory SEO (nastránkách) Vhodná struktura menu reflektující vstupní stránky na základě hloubkové analýzy klíčových slov. Klíčové slovo (slova) je obsaženo v titulku, URL adrese, popisku, nadpisu, ALTu a textu stránky. Stránky mají originální textový obsah (realitní rádce, okénko makléře, cenové mapy, aktuality a novinky, hypoteční kalkulačky atd.) Stránky jsou navzájem interně prolinkované (drobečková navigace, wikipedia styl) Struktura zdrojového kód webu neobsahuje u zásadních prvků stránky překážky pro indexaci vyhledávači (JavaScript, Flash) Jednotnost URL adres (eliminace základních duplicit)
 12. 12. Možné offpage faktory SEO (mimostránky) Offpage faktory stránky nemůže přímo ovlivnit správce webu. Jedná se o faktory mající vliv na optimalizaci a jsou mimo stránky webu samotného – zpětné odkazy. Zpětný odkaz – každý hypertextový odkaz vedoucí z jiné domény na jakoukoliv podstránku Vašeho webu. Co rozhoduje – počet a kvalita zpětných odkazů. Kvalita i kvantita zpětných odkazů má zásadní význam na pozici Vašich stránek po zadání klíčových slov. Vyhledávače hodnotí oba faktory pomocí svých vlastních veličin (PageRank, S-rank).
 13. 13. Zpětné odkazy – kolik jich mám? Velikost Pageranku a S-ranku nabývá každá stránka Vašeho webu. Lze je zjistit například na www.ranky.cz či v rozšíření pro prohlížeč Firefox (Seznam lištička, Google Toolbar). Nástroje na zjištění zpětných odkazů - https://www.majesticseo.com/, http://www.opensiteexplorer.org Google Webmaster Tools (počet odkazů, které bere Google) Odkazy by měli vést nejen na úvodní stranu, ale zejména na vstupní stránky. Vedle celkového počtu odkazů je naprosto zásadní z kolika unikátních domén odkazy jsou. Je lepší mít 100 odkazů ze 100 domén než 1000 odkazů z 1 domény. V textu zpětných odkazů by mělo být klíčové slovo. Čím konkurenčnější výrazy (Reality), tím je třeba více zpětných odkazů (platí zejména pro Seznam). Tzn. například na výraz „Prodej bytů 2+kk Liberec“ stačí pár kvalitních odkazů.
 14. 14. Metody budování zpětných odkazů Registrace do všeobecných katalogu www stránek Registrace do oborových katalogů www stránek Výměna odkazů (obchodní partneři) Nákup odkazů (SEO agentury) Tvorba podpůrných ministránek obsahujících odkazy na mateřský web (Blogy, weby makléřů, weby zajímavých nemovitostí, weby věnující se konkrétní oblasti realit, weby věnující se konkrétní lokalitě – Barrandov, Podolí, Žabovřesky) Distribuce SEO PR článků (obsahující odkazy) Nákup profesionálních PR článků (obsahující odkazy) Linkbaiting (lákání zpětných odkazů)
 15. 15. Analytické nástroje na „měřeníSEO“ Nárůst konverzních cílů (počet poptávek, telefonátu makléřům, odeslané formuláře) Navýšení návštěvnosti (celkové) díky fulltextu Navýšení počtu klíčových slov zajišťujících provoz (návštěvnost) webu Google Analytics (www.google.com/analytics) Effectix Analyzer (www.analyzuj.cz)
 16. 16. Příklady dobře optimalizovanýchrealitních webů. Velké realitky – http://www.remax-czech.cz http://www.rscs.cz http://www.mmreality.cz http://www.nextreality.cz Menší realitky – http://www.patoma.cz http://www.lexireal.cz/cs http://www.kareality.cz
 17. 17. Shrnutí – SEO pro realitky Získejte důkladnou analýzu klíčových slov reflektující Vaše lokální zacílení a specializaci na druhy nemovitostí. Upravte stránky, zejména jejich struktura tak, aby odpovídala zvoleným klíčovým slovům. Optimalizujte vstupní stránky – upravte onpage faktory, zajistěte kvalitní obsah Budujte dlouhodobě zpětné odkazy (linkbuilding není nikdy jednorázová záležitost) Měřte a vyhodnocujte výsledky SEO Testuje, testujte, testujte!!
 18. 18. Děkuji za pozornost Prostor pro vaše dotazy? Kontakt: http://www.effectix.com/cz/konzultanti

×