Google i Seznam nenávidí SEO („SEO“ je mrtvé, ať žije SEO)

795 views

Published on

Prezentace pro setkání s novináři v Pražském HUBu o tom co je a není "SEO" v uvozovkách i bez uvozovek.

Published in: Business
0 Comments
1 Like
Statistics
Notes
 • Be the first to comment

No Downloads
Views
Total views
795
On SlideShare
0
From Embeds
0
Number of Embeds
8
Actions
Shares
0
Downloads
7
Comments
0
Likes
1
Embeds 0
No embeds

No notes for slide

Google i Seznam nenávidí SEO („SEO“ je mrtvé, ať žije SEO)

 1. 1. Effectix.com Google i Seznam nenávidí SEO („SEO“ je mrtvé, ať žije SEO) Martin Vinš (https://twitter.com/MartinVins1) 25.9.2013
 2. 2. Vyhledávače jako vstupní brána internetu N=1624, rok 2012 – www.doba-webova.com
 3. 3. „Bitva“ Google vs. Seznam N=1624, rok 2012 – www.doba-webova.com
 4. 4. Co firmy očekávají od SEO?
 5. 5. Co firmy očekávají od SEO?  První místo na Googlu a Seznamu   Opravu webových stránek   Vysoké navýšení návštěvnosti   Úsporu nákladů na PPC kampaně   Že není třeba se o nic starat   Že bude mít web 100% v SEO servisu (www.seo-servis.cz) 
 6. 6. Co vyhledávač hledá na webu?  Na první straně je ten, kdo si to zaslouží, nikoliv ten, kdo si to zaplatí  Vyhledávače nemají rádi webový spam
 7. 7. Cíle a formy SEO  Cíl: Navyšování kvalitní návštěvnosti, nepřímé ovlivnění konverze (objednávka, registrace, lead), známosti značky a produktů  Prostředek k cíli: Dohledatelnost (přední pozice) na klíčová slova, které reflektují obsah webu  Obsah je král! Web je o obsahu! Lidé chtějí kvalitní obsah! (co chtějí lidé, chtějí vyhledávače)  Toto platí od počátku věků a nic se nemění!  Co se tedy změnilo?
 8. 8. Google bojuje proti web spamu
 9. 9. Google bojuje proti web spamu  Panda se zaměřuje na webový obsah (originalita, důvěryhodnost, „přeoptimalizace“ klíčovými slovy, míra bounce rate)  Penguin se zaměřuje na odkazový profil webu (jaké a kolik odkazů vede na web, jejich původ a relevance vůči obsahu)
 10. 10. Rizika pro „postižené“ weby  Ztráta pozic na obecná klíčová slova („Plastová okna“, „Půjčky bez registru ihne“) – na dlouho  Výrazné snížení návštěvnosti z přirozeného vyhledávání Googlu – na dlouho
 11. 11. Praktický dopad na české weby  Zdroj: http://www.tyinternety.cz/2013/05/29/clanek/penguin-2-0-dorazil-do-ceska-i-na- slovensko-je-cas-panikarit/
 12. 12. Kdo nenávidí „SEO“?
 13. 13. Kdo nenávidí „SEO“?  Vyhledávače (a vyhledávající) nenávidí „SEO“ ve smyslu aktivity, která má za cíl dostat libovolný web na libovolnou frázi na přední strany výsledků bez kooperace majitele webu a to „levnými“ prostředky nemající přidanou hodnotu pro uživatele (jsou tvořeny pouze pro „SEO“).
 14. 14. Ať žije SEO  Máme řešení! Stačí jen: 1. Uvědomit si, že vyhledávače chtějí to, co jejich uživatelé 2. Žádné podvody („nic nedělat jen pro SEO“) 3. Držet se „SEO desatera“
 15. 15. 1. Obsah a kontent strategie  Budujte na svém webu zajímavý a hodnotný obsah, který bude významný především z pohledu vašich návštěvníků. Je rovněž důležité web pravidelně aktualizovat a doplňovat novými informacemi, což ocení jak návštěvníci vašeho webu, což by mělo být rozhodně primární, stejně jako i roboty vyhledávačů.
 16. 16. 2. Duplicita se trestá  Snažte se prosím odlišit za každou cenu, ocení to jak návštěvníci, tak i roboti.
 17. 17. 3. Volba klíčových slov  Začnete tím, že zjistíte, jaké výrazy lidé používají při hledání vašemu webu relevantních výrazů. Jedině tak budete mít jistotu, že oslovíte právě vaši cílovou skupinu, což se rovněž projeví na zvýšení počtu konverzí a konverzního poměru vašeho webu.
 18. 18. 4. Infografiky se líbí  Podávejte informace zajímavou či zábavnou formou. Vězte, že vaši návštěvníci to ocení.  Řiďte se přitom doporučením Matta Cutse a nezapomeňte při vkládání infografik na cizí stránky obalit odkazy parametrem rel="nofollow".
 19. 19. 5. Sociální sítě  Budujte své image a posilujte svoji značku v sociálních sítích. Pravidelně zveřejnujte odkazy na příspěvky vašeho webu tak, aby se o nich dověděli nejen ostatní uživatelé, ale i roboty vyhledávačů. Budujte jméno a renomé autora vašich článků.
 20. 20. 6. Dodržujte pravidla  - Google Pokyny pro webmastery - Seznam Čeho se při optimalizaci vyvarovat  Důkladně si prosím prostudujte výše uvedené dokumenty a ujistěte se, že všemu rozumíte a že všem předepsaným pravidlům rozumí i společnost, jež optimalizuje váš web.
 21. 21. 7. Odkazový profil  Budujte svůj odkazový profil tak, aby byl přirozeně vyrovnaný poměr počtu zpětných odkazů a odkazujících domén, tedy žádné site-wide odkazy a rozhodně odkazujte nejen na hlavní stránky svého webu, ale i na další jeho důležité stránky. Zaměřte se tedy pouze na jednotlivé odkazy z kvalitních autoritativních domén.
 22. 22. 8. Anchor text  Nejlepším řešením je používat množství variant klíčových slov, a to jak jednoslovné odkazy, tak zejména více slovné long-tailové fráze, brandové výrazy (samotná název webu či firmy v kombinaci ve spojení s cílovým klíčovým slovem ) a odkazy typu call to action (vybízející ke konkrétní akci).
 23. 23. 9. PR propagace  Zveřejnujte maximum informací o vaší společnosti, jejich plánech, cílech a filozofii, stejně jako informace o významných akcích pořádaných vaší společnosti, či akcí, veletrhů, přednášek, seminářů, jichž se vaše společnost aktivně účastní. Zveřejnujte rovněž informace o nových produktech, službách či zastoupení významných značek. Dávejte o sobě vědět.
 24. 24. 10. Dokumenty jsou pro sdílení  Webová stránka, která je budována jako marketingový informační nástroj, vzdělává a poskytuje dostatek informací k danému tématu svým čtenářům i vyhledávačům.
 25. 25. Děkuji za pozornost!  @Twitter - https://twitter.com/MartinVins1  Linkedin – cz.linkedin.com/in/martinvins/  Blog - http://www.martinvins.cz/  Effectix – http://www.effectix.com
 26. 26. Zdroje obrázků  http://www.cyber-duck.co.uk/blog/prepare-for-googles-summer-of-fun-with- the-penguin-2-0-update  http://www.aliensmoney.com/1/post/2012/12/content-is-king.html  http://www.tyinternety.cz/2013/05/29/clanek/penguin-2-0-dorazil-do-ceska-i- na-slovensko-je-cas-panikarit/  http://www.effectix.com/cz/novinka/seo-desatero-3  http://www.effectix.com/cz/novinka/seo-desatero-2  http://www.effectix.com/cz/novinka/10-kroku-k-seo-uspechum  http://www.doba-webova.com  https://medium.com/seo-myty-seo-myths  http://www.effectix.com/cz/blog

×