Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

PL-sp_79-k.slodkowska-2

405 views

Published on

Plan lekcji - adT2

Published in: Education
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

PL-sp_79-k.slodkowska-2

  1. 1. 1 NAUCZYCIEL IMIĘ I NAZWISKO IMIĘ I NAZWISKO RODZIC/ - E SZKOŁA/ KLASA DATA 14.12.2016 r. ADRES E-MAIL TEMAT LEKCJI PRZEDMIOT PROGRAMOWY: GODZINA WYCHOWAWCZA LUB LEKCJA LUB ZAJĘCIA POZAPROGRAMOWE: JAKI: Wychowanie fizyczne WPISAĆ WYBÓR: Zajęcia pozaprogramowe WYZWANIA/ SZANSE CELE NAUCZANIA - integracja rodzica z uczniami - Poznanie zasad fair play i szacunku dla innych -uświadomienie uczniom , że ciężką pracą i „mądrą głową” można dojść bardzo daleko i osiągnąć sukces - zachęcenie uczniów do realizacji swoich marzeń i wiary we własne siły KRYTERIA SUKCESU - zadowolenie uczniów z zajęć - zachęcenie do uprawiania sportu i szacunku do kolegów, przeciwników PLANOWANY WPŁYW LEKCJI : NA RELACJE NAUCZYCIELA Z RODZICAMI Kontakt e-mail, rozmowa NA ODPORNOŚĆ MOICH UCZNIÓW W SYTUACJACH MANIPULACJI - realizm NA KRYTYCZNE I KREATYWNE PROCESY MYŚLOWE MOICH UCZNIÓW -refleksja – co zrobić żeby osiągnąć sukces, - jakie są zasady Fair Play i czy należy je stosować PLAN LEKCJI (45 minut) LEKCJA OTWARTA Z RODZICEM (adT) AKADEMIA DYNAMICZNA TOŻSAMOŚĆ_ GDAŃSK X-XII 2016
  2. 2. 2 NA ATMOSFERĘ W KLASIE, KTÓRA WPŁYWA NA WYNIKI EDUKACYJNE - atmosfera bardzo wesoła i przyjazna, - mobilizacja do dalszej nauki i chęć realizowania własnych pasji, - podnoszenie swoich umiejętności. OPIS PLANU LEKCJI/ PRZEBIEG: CZAS 45` Część wstępna: Przedstawienie się pana Krzysztofa Bąka – piłkarza, następnie przedstawienie się uczniów. Zachęcenie uczniów do dialogu , zadawania pytań i aktywnego uczestnictwa w spotkaniu. Część główna: Opowiadanie przez pana Krzysztofa (piłkarza) od kiedy zaczął trenować piłkę nożną , jak wyglądały kiedyś jego treningi . Podkreślenie, że bardzo zmieniły się warunki treningowe na lepsze , że powstaje coraz więcej klubów dla młodych piłkarzy i coraz więcej dzieci ma możliwość trenowania i podnoszenia swoich umiejętności. Następnie pan Krzysztof opowiedział w jakich klubach grał i gra aktualnie oraz podkreślił , że bardzo ważne jest szanowanie piłkarzy ze swojej drużyny jak i przeciwników. Przypomniał zasady Fair Play i zaznaczył, że trzeba się nimi kierować i zawsze o nich pamiętać. Uczniowie zaczynają zadawać pytania i po kolei pan Bąk na nie odpowiada. Pytania były przeróżne m.in.: - Jak wygląda pana praca? - Z jakimi najmocniejszymi przeciwnikami pan grał? - Czy zna pan Roberta Lewandowskiego? - Czy dużo pan podróżuje? - Jak wygląda kontrakt piłkarski i na jaki czas jest zawarty? - Czy przyjaźni się pan z piłkarzami ze swojej drużyny? - Czy musi pan kontrolować swoją wagę i stosować dietę? - Ile goli pan strzelił? - Na jakiej pozycji pan gra ? - Jaki był dla pana najważniejszy mecz? - Czy lubi pan swoją prace? - Czy dużo zarabiają piłkarze? - Czy miał pan jakieś poważne kontuzje, które wykluczyły pana na jakiś czas z gry? - Jaki jest pana ulubiony klub? - Jaki zawodnik jest pana idolem? - W jakim klubie chciałby pan grać? - Co jest najważniejsze aby zostać piłkarzem? Uczniowie zadawali bardzo dużo ciekawych pytań i byli zadowoleni z udzielanych odpowiedzi. Część końcowa: Wspólne zdjęcie wszystkich uczestników z piłkarzem, rozdanie autografów. Podziękowanie uczniów i pożegnanie się.
  3. 3. 3

×