Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Dřevostavba do 1 milionu

297 views

Published on

Často se setkáváme s dotazem, zda je možné postavit dřevostavbu na klíč za 1 milion korun? Odpověď je ano, které má ovšem řadu podmínek. Které to jsou, se dočtete v tomto příspěvku.

Published in: Engineering
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

Dřevostavba do 1 milionu

  1. 1. 5 © Dřevostavitel 2014 – www.drevostavitel.cz Dřevostavba do 1 milionu - bydlíte v malém, ale ve svém Jakub Svoboda Často se setkáváme s dotazem, zda je možné postavit dřevostavbu na klíč za 1 milion korun? Odpověď je ano, které má ovšem řadu podmínek. Které to jsou, se dočtete v tomto příspěvku. Minimalismus jako nutnost Pokud za 1 milion očekáváte dřevostavbu na klíč standardní velikosti, tak vás asi zklameme. Matematika je bohužel neúprosná a dům o užitné ploše 100 m2 zkrátka za milion postavit nelze. Když se pustíte do projektu, na který máte milion korun, musíte počítat s výrazně menším prostorem pro bydlení. To však nemusí být na škodu a navíc se bydlení v malém stává zajímavou alternativou a určitým trendem, jak se můžete dočíst i v článku Bydlet v malém, myslet ve velkém. Jednoduchá matematika: 1 milion = 40 m2 Pokud chcete dům postavit na klíč, neměla by jeho užitná plocha o mnoho překročit 40 m2.
  2. 2. 6 © Dřevostavitel 2014 – www.drevostavitel.cz TIP: Cenu dřevostavby podle její velikosti si můžete snadno ověřit v kalkulačce cena dřevostavby. Určení ceny dřevostavby podle její velikosti je orientační a nezaručí, že se do milionu vejdete, ale poslouží k tomu, abyste měli alespoň rámcovou představu. Pozor! Tato cena je za stavbu jako takovou, není v ní započítané založení stavby a její připojení k inženýrským sítím. U založení (pokud Vám jej bude dělat firma) je třeba na 40 m2 počítat přibližně s částkou okolo 140 000,- Kč za základovou desku a na přípojky počítejte alespoň dalších 50 000,- Kč. Výhodou takto malé stavby je, že nemusíte řešit například plynovou přípojku kvůli kondenzačnímu plynovému kotli. K vytopení 40 m2 dřevostavby vám budou stačit jednoduché elektrické přímotopy, takže připojit musíte jen elektřinu, vodu a odpad (ještě počítejte s tím, že nějak musíte vyřešit i dešťovou vodu). Čtete více: Kdy se elektrické přímotopy vyplatí? Kromě nákladů na založení stavby a přípojky nesmíte zapomenout na náklady za projekt a další nutné výdaje se stavbou spojené, takže se z dřevostavby za 1 milion o velikosti 40 m2 dostanete na dřevostavbu přes 1,25 milionu (což je nárůst o 25%). Přiložte ruku k dílu, cena začne klesat V jakémkoli odvětví v ČR, které pracuje na základě zpracování materiálů, neuděláte příliš velkou chybu, pokud budete počítat, že výsledná cena díla je tvořena přibližně z poloviny náklady za suroviny (cena za materiály) a z poloviny platíte za zpracování, transport a další úkony (cena za práci). Vychází to shodně, ať jde o jídlo v restauraci nebo dřevostavbu na klíč. Aby se tedy 40 m2 dřevostavba vešla do milionu, měli byste zvládnout přibližně 50% prací svépomocí. V praxi to zpravidla znamená, že základy budete řešit víkendovou brigádou všech vašich přátel, kteří se nebojí ponořit krompáč a lopatu do hlíny. Čtěte více: Základová deska pro dřevostavbu Další možností, jak snížit celkové náklady, je nechat si samotnou dřevostavbu postavit jako hrubou stavbu, kterou si sami dokončíte. Nebo
  3. 3. 7 © Dřevostavitel 2014 – www.drevostavitel.cz se do stavby dřevostavby pusťte kompletně svépomocí a nejspíš ušetříte prostředky i na dobrou kuchyňskou linku. Počítejte však s tím, že v rozpočtu 1 milion korun pravděpodobně nezbude na hi-tech materiály a budete se muset spokojit se standardem. Postavit dřevostavbu za 1 milion tedy lze, musíte však počítat s tím, že výrazně přiložíte ruku k dílu a dům nebude žádný velký hrad. Souhlasíte? Nesouhlasíte? Napište svůj názor do diskuse! Diskuse Ahoj Jene, díval jsem se na projekty do toho 1 mil... - Jan Sobřinský Tady ty projekty do milionu mě vždycky trochu poba... - Jan K. Záleži ještě kolik spolkne pozemek.... - Viktor Šustek Vstoupit do diskuse » Související články: Dřevostavba do 2 milionů – menší bungalov na klíč Dřevostavba do 1,5 milionu – útulný dům bez vlastní práce Stavba dřevostavby krok po kroku 5. Díl – Základová deska Bydlet v malém, myslet ve velkém Dřevostavbu levnou nebo dobrou? Mobilní domy plní díru na trhu - víme čím! CHYBA: Cena na prvním místě! Cena dřevostavby – online nástroj, který vám to spočítá

×