Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Karjeros+Dienu+Protmusis

7,690 views

Published on

KD'08 protmusio ppt

 • Login to see the comments

Karjeros+Dienu+Protmusis

 1. 1. 1 klausimas Kasmet žurnalas FORBES skelbia įvairius sąrašus – žymiausias yra pasaulio milijardierių sąrašas, tačiau yra daugelis kitų – įtakingiausių žmonių, aukščiausių dangoraižių ir pan. Viename iš sąrašų skelbiami turtingiausi išgalvoti veikėjai (The Forbes Fictional 15). Šiemet pirmą vietą užėmė veikėjas, kurio turtas vertinamas 28,8 milijardo dolerių. Visus pinigus šis asmuo laiko grynaisiais auksinėmis monetomis ir banknotais. Be to, šis veikėjas yra labai šykštus – niekada neduoda pinigų labdarai, o savo sūnėnui, dirbančiam jūreiviu, už monetų šveitimą temoka 5 centus per valandą. Manoma, kad šio veikėjo prototipas – A. Karnegis Kas užėmė pirmą vietą Forbes Fictional sąraše?
 2. 2. 1 klausimas Skrudžas Makdakas
 3. 3. 2 klausimas <ul><li>Kokia kryptimi sukdamasis kriauklėje vanduo suteka į vamzdį? </li></ul>
 4. 4. 2 klausimas <ul><li>Šiaurės pusrutuly į dešinę (pagal laikrodžio radyklę), pietų – į kairę (prieš laikrodžio rodyklę). </li></ul>
 5. 5. 3 klausimas Brazilų menininkas Icaro Doria sukūrė kampaniją „Meet the World“, kurioje savaip, su humoru paaiškino įvairų šalių vėliavų spalvas. Amerikos vėliavą brazilas aiškina taip: Raudona spalva – žmonės, kurie pritaria karui Irake Balta spalva – žmonės, kurie nepritaria karui Irake Ką simbolizuoja mėlyna spalva? 
 6. 6. 3 klausimas Žmonės, kurie nežino, kur yra Irakas
 7. 7. 4 klausimas 2005 metų kovo pabaigoje JAV radijo stotis KBDS paskelbė konkursą, kurio nugalėtojas laimės naują Hummer H2. Shannon Castillo šį konkursą laimėjo ir gavo Hummer H2, tačiau tuo visiškai neapsidžiaugė. Priešingai, ji padavė radijo stotį į teismą , norėdama prisiteisti 60 000 dolerių Kodėl Shannon buvo nepatenkinta?
 8. 8. 4 klausimas Konkursas buvo balandžio 1 dienos pokštas, o vietoj naujos mašinos nugalėtoja gavo žaislinį radijo bangomis valdomą modelį
 9. 9. 5 klausimas Kas sieja elektros kėdę, lemputę ir diktofoną?
 10. 10. 5 klausimas Visus išrado Thomas Edisonas
 11. 11. 6 klausimas Kas žemėlapyje pažymėta raudonais taškais?
 12. 12. 6 klausimas Atominių elektrinių reaktoriai
 13. 13. 7 klausimas <ul><li>1; 2; 3; 5; 7... </li></ul><ul><li>Kokia tolimesnė skaičių seka? </li></ul>
 14. 14. 7 klausimas <ul><li>..11; 13; 17 ir kiti pirminiai skaičiai. </li></ul>
 15. 15. 8 klausimas 1968 metais mokslininkas Spencer Silver, dirbantis įmonėje „Minnesota Mining and Manufacturing“, atlikinėjo bandymus norėdamas išrasti itin stiprių klijų formulę. Deja, eksperimentai nepavyko – nors atrasti klijai buvo lipnūs, jie taip pat labai lengvai galėjo būtų atlipinami. Tačiau po 5 metų kitas tos pačios įmonės mokslininkas Arthur Fry sugalvojo, kaip šį išradimą galima pritaikyti Kokį produktą, kasmet įmonei atnešantį milijonus dolerių pelno, išrado šie du mokslininkai?
 16. 16. 8 klausimas Lipnius lipdukus (Post-it notes). „Minnesota Mining and Manufacturing“ dabar vadinasi 3M. Arthur Fry laisvalaikiu giedojo bažnyčios chore, o kad nepamirštų savo eilučių, į knygą su tekstais įdėdavo popieriaus lapelius, kurie nuolat iškrisdavo. Naujasis išradimas buvo pakankamai lipnus, kad laikytųsi, tačiau per silpnas, kad sugadintų knygų puslapius
 17. 17. 9 klausimas La Pedrera – vienas žymiausių Barselonos pastatų, suprojektuotas žymaus architekto Antonio Gaudi Tarp daugybės šio namo detalių yra ir tokios „skulptūros“. Kokia pastato detalė, atliekanti praktinę funkciją, yra taip papuošta?
 18. 18. 9 klausimas Tai yra kaminai
 19. 19. 10 klausimas Čia matote 2003 metais JAV užpatentuoto išradimo iliustraciją. Kokią su bananais susijusią problemą turėjo išspręsti šis nelabai vykęs išradimas?
 20. 20. 10 klausimas Tai dėklas bananams, turintis užtikrinti, kad transportuojant bananus jie nesusitrintų. Deja, autorius nepagalvojo, kad visi bananai yra skirtingų dydžių ir formų, tad kiekvienam reikėtų atskiro dėklo
 21. 21. 11 klausimas Legenda teigia, kad Austrijos kunigaikštis Leopoldas Babenbergas (1157-1194), grižęs iš įnirtingo mūšio nusijuosė savo baltą apsiaustą ir pamatė, kad jis visas pasidaręs raudonas nuo kraujo ir tik to j e vietoje, kur buvo diržas, likusi balta juosta. Ką svarbaus, pasak legendos, sukūrė kunigaikšis, pažiūrėjęs į savo apsiaustą?
 22. 22. 12 klausimas <ul><li>Taip atsirado Austrijos vėliava. </li></ul>
 23. 23. 13 klausimas Kodėl prie kamino primontuojama tokia trikampė dalis?
 24. 24. 13 klausimas Tam, kad ten nesikauptų šiukšlės ir vanduo, kurie gadina stogą
 25. 25. 14 klausimas Anot legendos, senovės Graikų mokslininkas Archimedas 214 m.pr.Kr. apgynė savo gimtąjį miestą Sirakūzus nuo romėnų karo laivų. Kokie tai buvo prietaisai? Archimedo nurodymu, ant jūros kranto buvo sustatyta daugybė miestelėnų, kurie rankose laikė prietaisus, kuriuos vienu metu panaudoję, uždegė priešų laivą. Kiti romėnai išsigando ir pabėgo.
 26. 26. 14 klausimas Veidrodžiai, kuriais jie nukreipė saulės spindulius į laivus.

×