Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Szybka nauka dla wytrwałych

1,203 views

Published on

Poznaj skuteczne techniki pamięciowe, dzięki którym zapamiętasz bez trudu to, czego potrzebujesz do nauki, czy pracy

Czy wiesz, że istnieją naukowo udokumentowane, łatwe w użyciu sposoby na zwiększenie sprawności pamięci, szybszą i łatwiejszą nauką? Teraz i Ty możesz je poznać, gdy przeczytasz e-booka pt. "Szybka nauka dla wytrwałych".

Wtajemniczeni, którzy znają te sposoby i sekretne sztuczki, używają ich by mieć nad Tobą przewagę w szkole i w pracy. I zazdrośnie trzymają te metody w swoim gronie!

"Wreszcie mogę zapomnieć o problemach i stresach przez klasówkami. Wykorzystując poznane w kursie metody, uczę się o wiele szybciej i sprawniej. Dzięki temu nie dość, że mam praktycznie same piątki, to mogę cieszyć się swoim hobby, na które nie znając tych metod, po prostu nie miałabym czasu. Serdecznie dziękuję za te wspaniałe informacje i pozdrawiam."

- Joanna Szypułek, licealistka z Krakowa

Ty też możesz poznać te sposoby. Wyobraź sobie o ile łatwiejsze i przyjemniejsze jest życie gdy możesz lepiej, szybciej i łatwiej zapamiętywać i uczyć się! Dzięki tym umiejętnościom możesz mieć lepsze oceny w szkole czy na studiach i większe szanse w pracy - lepszą pracę i większą pensję.

Zapewne wiesz jak trudno jest zapamiętać wiele rzeczy - w szkole, na studiach, w pracy. Znam ten ból - kiedyś też miałem trudności z zapamiętywaniem, musiałem długo siedzieć nad książkami zamiast bawić się i imprezować. Na szczęście tak dłużej być nie musi.

"Zauważyłem, iż zdecydowanie lepiej przyswajam ogólną wiedzę , którą stale nabywam. Nie ukrywam, że wcześniej nauka sprawiała mi wiele problemów... nie mogłem sobie zagospodarować czasu... wogóle nie chciało mi się uczyć... było to dla mnie męką. Teraz widzę diametralną zmianę w stosunku do wcześniejszych problemów!"

- Tomasz Makowiecki, 22 lata, student, doraca ds kart kredytowych

Sposoby szybkiego zapamiętywania są proste i zabawne. Nie uwierzyłbyś, że tak łatwo można poprawić swoją pamięć.

"Dzięki lekturze tego ebooka nauczyłem szybciej się uczyć co wprowadziłem w życie. Teraz nie potrzebuje tak wiele czasu by nauczyć się dat i postaci z historii. Polecam każdemu uczniowi, który nie ma czasu by "ryć" bez sensu to samo po 200 razy!"

- Szymon Liszewski, 16 lat, uczeń LO w Olecku
Chciałbyś wiedzieć jak wykorzystać
100% mocy swojego mózgu?

Być może słyszałeś - naukowcy stwierdzili, że człowiek wykorzystuje tylko kilka procent możliwości swojego mózgu. Po przeczytaniu książki "Szybka nauka dla wytrwałych" poznasz sposoby na lepsze wykorzystanie potencjału Twojego mózgu.

Pomyśl, ile zadowolenia z siebie da Ci dobra ocena i pochwała za nauczenie się czegoś, na co dzięki technikom zawartym w ebooku "Szybka nauka dla wytrwałych" poświęciłeś zaledwie piętnaście minut.

"Jeśli do tej pory miałeś problemy z uczeniem się i zapamiętywaniem - od tej chwili możesz uważać je za skończone." - to pierwsze słowa książki Pawła Sygnowskiego "Szybka nauka dla wytrwałych". Dalej opisane tam jest:

* jak działa mózg
* jak mózg zapamiętuje informacje
* jak działa pamięć
* jak poprawić pamięć
* jak ułatwić sobie zapamiętywanie
* w jaki sposób wiedza o pamięci rozwijała się od starożytności do dzisiaj
* co robić, aby lepiej zapamiętywać?
* jak przygotować sie do nauki - 5 rzeczy które należy zrobić przed rozpoczęciem nauki
* co jeść aby lepiej zapamiętywać
* jak przygotować miejsce do nauki
* co robić w trakcie uczenia się - 15 spraw o których należy wiedzieć by zapamiętywać łatwiej i szybciej
* co robić po skończonej nauce?
* konkretne sposoby by lepiej zapamiętywać: daty,nazwiska,słówka języka obcego,terminy i godziny spotkań,listy rzeczy do zrobienia,numery telefonów,przepisy, dowcipy,definicje,pojęcia abstrakcyjne,rozkład kart w

Published in: Education
 • Aby ściągnąć ebooka na dysk twardy wystarczy kliknąć na DOWNLOAD (znajduje się nad ekranem z ebookiem) prawym guzikiem myszy, a następnie wybrać 'zapisz element docelowy jako...'

  Więcej informacji na temat tego i innych ebooków znajdziesz:
  >>>>>> TUTAJ <<<<<<
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Be the first to like this

Szybka nauka dla wytrwałych

 1. 1. Niniejszy darmowy ebook zawiera fragment pełnej wersji pod tytułem: quot;Szybka nauka - praktyczne ćwiczeniaquot; Aby przeczytać informacje o pełnej wersji, kliknij tutaj Darmowa publikacja dostarczona przez Sukces.webnode.com Niniejsza publikacja może być kopiowana, oraz dowolnie rozprowadzana tylko i wyłącznie w formie dostarczonej przez Wydawcę. Zabronione są jakiekolwiek zmiany w zawartości publikacji bez pisemnej zgody wydawcy. Zabrania się jej odsprzedaży, zgodnie z regulaminem Wydawnictwa Złote Myśli. © Copyright for Polish edition by ZloteMysli.pl Data: 18.12.2006 Tytuł: Szybka nauka – praktyczne ćwiczenia (fragment utworu) Autor: Paweł Sygnowski Projekt okładki: Marzena Osuchowicz Korekta: Sylwia Fortuna Skład: Anna Grabka Internetowe Wydawnictwo Złote Myśli Netina Sp. z o. o. ul. Daszyńskiego 5 44-100 Gliwice WWW: www.ZloteMysli.pl EMAIL: kontakt@zlotemysli.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
 2. 2. SPIS TREŚCI WSTĘP......................................................................................4 ĆWICZENIA PAMIĘCIOWE................................................................8 ĆWICZENIA POSZUKIWAWCZE.........................................................14 ĆWICZENIA GRAFICZNE.................................................................33 ĆWICZENIA RÓŻNE......................................................................56 ĆWICZENIA TEKSTOWE.................................................................60 ĆWICZENIA NA MYŚLENIE..............................................................67 ODPOWIEDZI.............................................................................82 ZAKOŃCZENIE............................................................................89 BIBLIOGRAFIA............................................................................92
 3. 3. SZYBKA NAUKA – PRAKTYCZNE ĆWICZENIA – kliknij po więcej ● str. 4 Paweł Sygnowski WSTĘP Niniejszy e-book jest specjalną pozycją. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie Twoich możliwości umysłowych poprzez wykonywanie określonych rodzajów ćwiczeń. Na pewno słyszałeś już, że „trening czyni mistrza”. Tak samo jest z naszym umysłem. Jeśli nie będziemy go ciągle „zaprzęgali” do nowych zadań i ćwiczeń, to z czasem zacznie się zajmować jedynie biernym funkcjonowaniem, a wtedy będzie nam bardzo trudno przestawić go na tor szybkiej i efektywnej pracy. Skoro sięgnąłeś po tego e-booka, to masz określone skojarzenia z pojęciem „szybkiej nauki”. Dla wielu ludzi to pojęcie może i faktycznie oznacza różne rzeczy. Podczas gdy dla jednej osoby miarą szybkiej nauki może być nauczenie się na pamięć w ciągu kilku minut długiego wiersza, to dla kogoś innego może to być zapamiętanie rozkładu całej talii kart. Co ciekawe, obie osoby mogą mieć zupełną rację. Sekretem szybkiej nauki jest przede wszystkim wiedza o tym, jak należy korzystać z naszego umysłu. Jednakże to nie wszystko. Sama wiedza nie wystarczy, należałoby ją zastosować w praktyce. W tym momencie może dojść do niemiłych rozczarowań, gdyż dotychczas nasz umysł pracował na wolnych obrotach, a tu nagle z dnia na dzień karze mu się pracować kilkakrotnie szybciej. Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Sygnowski
 4. 4. SZYBKA NAUKA – PRAKTYCZNE ĆWICZENIA – kliknij po więcej ● str. 5 Paweł Sygnowski Naturalną reakcją jest reakcja obronna, a więc opór, co skutkuje problemami z zastosowaniem tej wiedzy, która sprawi, że nasza nauka wreszcie stanie się szybka i efektywna. Chcąc przeciwdziałać temu bardzo powszechnemu zjawisku powstał ten e-book. Znajdziesz tutaj ćwiczenia, których stosowanie zaowocuje diametralnym zwiększeniem i polepszeniem Twoich możliwości umysłowych, co przełoży się na właściwie, praktyczne wykorzystanie teoretycznych informacji o szybkim uczeniu się. Taktyka korzystania z tego e-booka jest banalnie prosta. Rób ćwiczenia, które tutaj znajdziesz. Nieważne w jakiej kolejności, ale po prostu je wykonuj. Chodzi tutaj tylko i wyłącznie o to, aby poprzez wykonywanie tychże ćwiczeń zacząć trenować swój umysł. Struktura tego e-booka także nie jest skomplikowana i opiera się na dwóch faktach, które – proszę – abyś miał na uwadze w czasie lektury. Po pierwsze: nie znajdziesz tutaj żadnej teorii, , opinii, czy czegokolwiek innego, co nie jest praktycznym ćwiczeniem. Znajdziesz tutaj tylko i wyłącznie zadania do wykonania. Jeśli czujesz, że potrzebujesz właśnie takich teoretycznych informacji, to sięgnij po e-booka pt. „Szybka nauka dla wytrwałych” [www.szybka-nauka.zlotemysli.pl], gdzie znajdziesz całą masę stosownych informacji. Po drugie: nie znajdziesz tutaj wszystkich ćwiczeń jakie istnieją i są pomocne, czy wskazane w trenowaniu Twojego umysłu. Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Sygnowski
 5. 5. SZYBKA NAUKA – PRAKTYCZNE ĆWICZENIA – kliknij po więcej ● str. 6 Paweł Sygnowski Ćwiczenia w tym e-booku są różne: niektóre są banalnie proste, niektóre piekielnie trudne, a już na pewno są bardzo różnorodne. Dla ułatwienia zostały podzielone na kilka rozdziałów. W każdym z nich znajdziesz tylko takie ćwiczenia, które maja coś ze sobą wspólnego. Chodzi tutaj o uczynienie z e-booka bardzo przejrzystego i jasnego zbioru poszczególnych rodzajów ćwiczeń. Ponadto niektóre ćwiczenia mogą sprawić Ci wiele problemów i oto właśnie chodzi:). Jeśli jednak uznasz, że ćwiczenie jest za trudne i nie potrafisz go rozwiązać, to zajrzyj do rozdziału „ODPOWIEDZI” na końcu e-booka, tam znajdziesz rozwiązania niektórych ćwiczeń [tylko tych, które zawierają w swojej treści następujące zdanie: „Jeśli masz jakiś problem z tym ćwiczeniem, to zajrzyj do rozdziału “ODPOWIEDZI” na końcu e-booka.”]. W związku z tym, że w e-booku nie da się zawrzeć wszystkich, możliwych ćwiczeń, postanowiłem nie tworzyć e-booka z kilkoma setkami ćwiczeń, liczącego ok. tysiąca stron, gdyż mija się to z celem samego e-booka, jakim jest rozpoczęcie lub kontynuowanie Twojej przygody z trenowaniem umysłu. Mam cichą nadzieję, że po przeczytaniu jakiejś części tego e-booka, sięgniesz przynajmniej po niektóre pozycje zawarte w bibliografii, a treść ćwiczeń stanie się dla Ciebie inspiracją do opracowania własnych [tak, to jest możliwe i nawet banalnie łatwe, jeśli tylko zapoznasz się ze strukturą niektórych ćwiczeń z tego e-booka]. Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Sygnowski
 6. 6. SZYBKA NAUKA – PRAKTYCZNE ĆWICZENIA – kliknij po więcej ● str. 7 Paweł Sygnowski Właśnie dlatego tę pozycję należy traktować jako coś w rodzaju przeglądu dostępnych ćwiczeń. A więc: pokaż mi jak najwięcej rodzajów istniejących ćwiczeń, naucz mnie wykorzystywać je w praktyce, a co do całej reszty, to pozostaw mi wolną rękę. Mając na uwadze tego typu postawę, napisałem tego e-booka. To tyle wprowadzenia. Wierzę, że zaakceptujesz niecodzienną formę tego e-booka i wykorzystasz zaprezentowane w nim ćwiczenia dla swoich potrzeb. Słowem: chciałbym, aby ten e-book spełnił Twoje oczekiwania i aby okazał się nieocenioną pomocą w trenowaniu umysłu. Starałem się przedstawić wszystkie ćwiczenia jak najprościej. Chciałem, żeby wykorzystanie ich nie sprawiło nikomu większych trudności. Jeśli pojawią się niejasności w kwestii jakiegokolwiek ćwiczenia, czy też nie będziesz do końca pewien, jak je zastosować w swoim przypadku, to nie wahaj się i napisz bezpośrednio do mnie na adres: P.Sygnowski@zlotemysli.pl. Bardzo chętnie odpowiem na Twojego maila i dołożę wszelkich starań, aby rozwiązać Twój problem. Z pozdrowieniami oraz życzeniami owocnej lektury! Paweł Sygnowski Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Sygnowski
 7. 7. SZYBKA NAUKA – PRAKTYCZNE ĆWICZENIA – kliknij po więcej ● str. 8 Paweł Sygnowski ĆWICZENIA PAMIĘCIOWE Wszystkie poniższe ćwiczenia należy wykonywać tylko i wyłącznie W PAMIĘCI – bez korzystania z jakiejkolwiek pomocy. 1. Wykonuj obliczenia – najdłużej jak potrafisz – wedle następującego schematu: 2 x 2 = 4; 4 x 2 = 8; 8 x 2 = 16 ... itd. 2. Podnieś liczbę dwa do kwadratu, następnie uczyń tak samo z uzyskanym w ten sposób wynikiem, czyli 2 x 2 = 4; 4 x 4 = 16; 16 x 16 = 256 ... itd. 3. Oblicz z jak największą ilością miejsc po przecinku wynik dzielenia: 17 : 31. 4. Ułóż jak najwięcej wyrazów zaczynających się od litery C i kończących się literą A – np. CUKINIA. 5. Pomnóż: 36 X 837. 6. Ułóż jak największa liczbę zdań, w których wszystkie wyrazy będą rozpoczynały się od litery D, np. „Drewno drożeje”. Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Sygnowski
 8. 8. SZYBKA NAUKA – PRAKTYCZNE ĆWICZENIA – kliknij po więcej ● str. 9 Paweł Sygnowski 7. Wykonuj obliczenia – najdłużej jak potrafisz – wedle następującego schematu: 2 x 3 = 6; 6 x 3 = 18; 18 x 3 = 54 ... itd. 8. Oblicz z jak największą ilością miejsc po przecinku wynik dzielenia: 37 : 36. 9. Ułóż jak najwięcej wyrazów zaczynających się od litery P i kończących się literą O – np. PIĘKNO. 10.Pomnóż: 493 X 39. 11.Ułóż jak największa liczbę zdań, w których wszystkie wyrazy będą rozpoczynały się od litery E, np. „Ewy elokwencja ewoluuje”. 12.Wykonuj obliczenia – najdłużej jak potrafisz – wedle następującego schematu: 2 x 3 = 6; 6 x 2 = 12; 12 x 2 = 24 ... itd. 13.Ułóż jak najwięcej wyrazów zaczynających się od litery G i kończących się literą A – np. GAFA. 14.Oblicz z jak największą ilością miejsc po przecinku wynik dzielenia: 2845 : 374. Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Sygnowski
 9. 9. SZYBKA NAUKA – PRAKTYCZNE ĆWICZENIA – kliknij po więcej ● str. 10 Paweł Sygnowski 15.Wykonuj obliczenia – najdłużej jak potrafisz – wedle następującego schematu: 2 x 2 = 4; 4 x 3 = 12; 12 x 4 = 48 ... itd. 16. Oblicz z jak największą ilością miejsc po przecinku wynik dzielenia: 512 : 3938. 17. Pomnóż: 2,67 X 1578. 18. Z liter występujących w słowie “TRANSWESTYTA” ułóż jak najwięcej wyrazów – np. “TRAN”, “WENA”, “TYTAN” itd. Im więcej ułożysz tych wyrazów, tym lepiej. Oto lista dziesięciu innych słów, na których możesz wykonać to ćwiczenie: AUTODESTRUKCJA ● SAMOWYSTARCZALNOŚĆ ● LOKOMOTYWA ● NIEPODLEGŁOŚĆ ● MIKSTURA ● SAMOLOT ● AWIONETKA ● PODSUMOWANIE ● DOSTĘPNOŚĆ ● GALAKTYKA ● MALARSTWO KLASYCZNE ● PACYFIKATOR ● Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Sygnowski
 10. 10. SZYBKA NAUKA – PRAKTYCZNE ĆWICZENIA – kliknij po więcej ● str. 11 Paweł Sygnowski 19.Dokończ poniższe ciągi liczbowe. : 2 4 8 16 32 64 ... ● 59 60 61 62 63 64 ... ● 2 4 7 11 16 22 ... ● 5 9 17 33 65 129 ... ● 2 10 14 16 17 17,5 ... ● Jeśli masz jakiś problem z tym ćwiczeniem, to zajrzyj do rozdziału “ODPOWIEDZI” na końcu e-booka. 20.Wykonuj jednocześnie w pamięci dwie czynności: odejmuj od 256 kolejne liczby 5, a jednocześnie układaj wyrazy z liter zawartych w słowie “SŁONECZNIK”. 21.Przeczytaj w ciągu 1 sekundu każdą linię tekstu, a następnie powtórz ją nie patrząć w tekst. T U W O S D O B Z Y J A H E T G D K E I Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Sygnowski
 11. 11. SZYBKA NAUKA – PRAKTYCZNE ĆWICZENIA – kliknij po więcej ● str. 12 Paweł Sygnowski 24 394 0573 67390 205941 37618043 RTE OHF UIJ ERT CVO INW OPW MEN YIO ERB ASD OBQ UIP RAN TAN TAMA PUPA DAMA WOLA HART PĘD ERA TYNK ADAM EWA JERZY CZESŁAW ULA MOSKA LITWA USA AZJA CHINY PALESTYNA KONGO BELGIA CHINY AZJA DANIA ŚWIAT ANDORA CHILE PAKISTAN WENEZUELA KAIR ZAMBIA AFGANISTAN IRAK IRAN ZEA 22.Wypisz z pamięci jak najwięcej: Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Sygnowski
 12. 12. SZYBKA NAUKA – PRAKTYCZNE ĆWICZENIA – kliknij po więcej ● str. 13 Paweł Sygnowski czasowników zaczynających się na literę “S” - np. “Spadać” ● rzeczowników kończących się na literę “G” - np. “Ornitolog” ● przymiotników zaczynających się na literę “P” - np. “Piękny” ● czasowników kończących się na literę “A” - np. “Uderza” ● rzeczowników zaczynających się na literę “K” - np. “Kuter” ● przymiotników kończących się na literę “I” - np. “Okrąglutki” ● Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Sygnowski
 13. 13. SZYBKA NAUKA – PRAKTYCZNE ĆWICZENIA – kliknij po więcej ● str. 14 Paweł Sygnowski JAK SKORZYSTAĆ Z WIEDZY ZAWARTEJ W PEŁNEJ WERSJI EBOOKA? Kompletny zestaw ćwiczeń udoskonalających szybką naukę znajdziesz w pełnej wersji ebooka. Zapoznaj się z opisem na stronie: http://szybka-nauka-cwiczenia.zlotemysli.pl Kliknij po 93 praktyczne ćwiczenia, dzięki którym nauka nie będzie sprawiać Ci problemów Copyright by Wydawnictwo Złote Myśli & Paweł Sygnowski
 14. 14. POLECAMY TAKŻE PORADNIKI: Szybka nauka dla wytrwałych – Paweł Sygnowski Poznaj skuteczne techniki pamięciowe, dzięki którym zapamiętasz bez trudu to, czego potrzebujesz do nauki, czy pracy Czy wiesz, że istnieją naukowo udokumentowane, łatwe w użyciu sposoby na zwiększenie sprawności pamięci, szybszą i łatwiejszą nauką? Teraz i Ty możesz je poznać, gdy przeczytasz e-booka pt. quot;Szybka nauka dla wytrwałychquot; Więcej o tym poradniku przeczytasz na stronie: http://szybka-nauka.zlotemysli.pl quot;Co do tej książki, to brak mi słów, no po prostu wymiata. Wiedza, którą powinien mieć każdy w zasięgu ręki. Po jej przestudiowaniu nie ma mowy o nieosiągniętym sukcesie, polecam gorąco.quot; Kamil M. dwudziestolatek, student z Lublina Szybkie czytanie dla wytrwałych – Paweł Sygnowski Kto jeszcze chce czytać co najmniej 2000 słów na minutę, z pełnym zrozumieniem czytanego tekstu? Gdy potrafisz czytać szybciej mniej obciążasz swój wzrok. Dzięki lepszej płynności i stałemu rytmowi czytania lepiej przyswajasz treść czytanego tekstu. Obniżasz tendencję do znudzenia i dekoncentracji, przestajesz błądzić myślami i lepiej rozumiesz tekst. Szybkie czytanie mobilizuje umysł do pracy. Więcej o tym poradniku przeczytasz na stronie: http://szybkie-czytanie.zlotemysli.pl quot;Uważam, że jest to najlepsza publikacja wydana w tej formie. Wiele różnorodnych i przejrzystych ćwiczeń przy teorii zredukowanej do niezbędnego minimum (...)quot; Anna Z. 21 lat, studentka Zobacz pełen katalog naszych praktycznych poradników na stronie www.zlotemysli.pl

×